YOUNG STARS 2016 2/3-APR Jūrmala
Results
Competitors
Medals
Statistics
Categories
LBG U8 -21 kg
(PDF)
LBG U8 -23 kg
(PDF)
LBG U8 -25 kg
(PDF)
LBG U8 -27 kg
(PDF)
LBG U8 -30 kg
(PDF)
LBG U8 +30 kg
(PDF)
EG U10 -24 kg
(PDF)
EG U10 -28 kg
(PDF)
EG U10 -32 kg
(PDF)
EG U10 -36 kg
(PDF)
EB U10 -23 kg
(PDF)
EB U10 -26 kg
(PDF)
EB U10 -30 kg
(PDF)
EB U10 -34 kg
(PDF)
EB U10 -38 kg
(PDF)
EB U10 -42 kg
(PDF)
EB U10 -46 kg
(PDF)
EB U10 +46 kg
(PDF)
DG U12 -28 kg
(PDF)
DG U12 -32 kg
(PDF)
DG U12 -36 kg
(PDF)
DG U12 -40 kg
(PDF)
DG U12 -44 kg
(PDF)
DG U12 +44 kg
(PDF)
DB U12 -26 kg
(PDF)
DB U12 -29 kg
(PDF)
DB U12 -32 kg
(PDF)
DB U12 -35 kg
(PDF)
DB U12 -38 kg
(PDF)
DB U12 -42 kg
(PDF)
DB U12 -46 kg
(PDF)
DB U12 -50 kg
(PDF)
DB U12 -55 kg
(PDF)
DB U12 +55 kg
(PDF)
CG U14 -40 kg
(PDF)
CG U14 -44 kg
(PDF)
CG U14 -52 kg
(PDF)
CG U14 -57 kg
(PDF)
CG U14 +57 kg
(PDF)
CB U14 -32 kg
(PDF)
CB U14 -35 kg
(PDF)
CB U14 -38 kg
(PDF)
CB U14 -42 kg
(PDF)
CB U14 -46 kg
(PDF)
CB U14 -50 kg
(PDF)
CB U14 -55 kg
(PDF)
CB U14 -60 kg
(PDF)
CB U14 -66 kg
(PDF)
CB U14 +66 kg
(PDF)
BG U16 -48 kg
(PDF)
BG U16 -52 kg
(PDF)
BG U16 -57 kg
(PDF)
BG U16 -63 kg
(PDF)
BG U16 +63 kg
(PDF)
BB U16 -38 kg
(PDF)
BB U16 -42 kg
(PDF)
BB U16 -46 kg
(PDF)
BB U16 -50 kg
(PDF)
BB U16 -55 kg
(PDF)
BB U16 -60 kg
(PDF)
BB U16 -66 kg
(PDF)
BB U16 -73 kg
(PDF)
BB U16 -81 kg
(PDF)
BB U16 +81 kg
(PDF)
AG U18 -57 kg
(PDF)
AG U18 +70 kg
(PDF)
AB U18 -60 kg
(PDF)
AB U18 -66 kg
(PDF)
AB U18 -73 kg
(PDF)
AB U18 -81 kg
(PDF)
AB U18 -90 kg
(PDF)
AB U18 +90 kg
(PDF)
Competitors
Name
Country
Category
Pos
Vladislavs ABABKOVS
LAT/Lido
BB U16 -60 kg
7.
Daniels ABALIHINS
LAT/Lido
EB U10 -34 kg
-
Dans ABBASOVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -66 kg
3.
Svjatoslav ABDULKARIMOV
RUS/Тотем
CB U14 -35 kg
5.
Sergejs ADATIŅŠ
LAT/Jelgavas BJSS
EB U10 -34 kg
7.
Edvards AGANOVS
LAT/Satori
BB U16 -50 kg
5.
Artūrs AIZSTRAUTS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -60 kg
-
Raimonds ALAŠKEVIČS
LAT/Ulbrokas SK
EB U10 -23 kg
-
Jegors ALEKSANDROVS
LAT/V.Bondarenko DS
EB U10 -46 kg
-
Ilze ALEKSEJEVA
LAT/Gauja
EG U10 -24 kg
2.
Mark ALEXANDROV
RUS/Тотем
EB U10 -42 kg
3.
Ivans ALFIMOVS
LAT/Lido
DB U12 -35 kg
-
Vineta ALKSNE
LAT/Ādažu BJSS
BG U16 -57 kg
1.
Ralfs ALKSNIS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -46 kg
7.
Artūrs AMOLIŅŠ
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -42 kg
-
Artūrs ANCĀNS
LAT/Lido
EB U10 -30 kg
-
Edvards ANCĀNS
LAT/Lido
DB U12 -35 kg
7.
Marks ANDRUSCAKS
LAT/Spars
DB U12 -35 kg
-
Arsenijs ANIKINS
LAT/Satori
EB U10 -38 kg
3.
Arseniy ANOSOV
RUS/Котельники
EB U10 +46 kg
1.
Gabriel ARAMAYISYAN
ARM/Armenia
CB U14 -35 kg
3.
Marta ARSENTJEVA
LAT/V.Bondarenko DS
LBG U8 -30 kg
2.
Arnolds ARSENTJEVS
LAT/V.Bondarenko DS
EB U10 -46 kg
1.
Levon ARUSTAMYAN
ARM/Armenia
EB U10 -30 kg
3.
Ilya ASIPOVICH
BLR/Minsk
CB U14 +66 kg
-
Kiryl ASTRANKOU
BLR/Minsk
DB U12 -29 kg
5.
Asadbek AVEZBAEV
RUS/Котельники
EB U10 -26 kg
7.
Kirills AVSJUKEVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -42 kg
3.
Aļika AVTUHOVA
LAT/Spars
DG U12 -40 kg
1.
Artak AZARUMYAN
EST/Audentes
EB U10 -26 kg
3.
Ruslans AZIZS VALIJS
LAT/Lido
EB U10 -38 kg
5.
Mareks BAGAJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -38 kg
1.
Dilans BAIBEKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
-
Pavels BAK
LAT/Jelgavas BJSS
EB U10 -26 kg
-
Ēriks BALODIS
LAT/Lido
CB U14 -50 kg
7.
Aleh BANITSKI
BLR/ДЮСШ Борисова
DB U12 -50 kg
-
Roberts BANKEVICS
LAT/Ādažu BJSS
DB U12 -29 kg
-
Timurs BARABANOVS
LAT/Ulbrokas SK
LBG U8 -21 kg
3.
Vlada BARANOVA
LAT/Jelgavas BJSS
DG U12 -28 kg
2.
Edvards BARBAKS
LAT/V.Bondarenko DS
CB U14 -42 kg
-
Aleksandrs BARTKĒVIČS
LAT/Lido
AB U18 -81 kg
3.
David BASOV
RUS/Кингисепп
EB U10 -26 kg
2.
Prohar BATSIUSHKOU
BLR/Minsk
CB U14 -35 kg
7.
Kārlis BAUMANIS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
-
Vadim BERSENEV
RUS/Спортивная Школа 25
BB U16 -66 kg
1.
Pavels BESSOLCEVS
LAT/Lido
DB U12 -55 kg
1.
Aleksejs BESSOĻCEVS
LAT/Lido
EB U10 -42 kg
-
Daniil BEZSONOV
RUS/Borec
DB U12 -29 kg
3.
Ilja BEZUGLOV
EST/Dodze
LBG U8 -25 kg
3.
Jānis BISTROVS
LAT/Jelgavas BJSS
BB U16 -50 kg
7.
Maksims BIZĀNS
LAT/Lido
DB U12 -50 kg
1.
Nauris BIĻIŅČUKS
LAT/Alūksnes BJSS
AB U18 -60 kg
5.
Artjoms BOBOVŅIKOVS
LAT/Lido
EB U10 -26 kg
-
Ekatherina BORISOVA
RUS/Тотем
DG U12 -28 kg
3.
Daniils BORTKO
LAT/Bosko
DB U12 -32 kg
-
Nikita BORTKO
LAT/Bosko
BB U16 -42 kg
-
Beatrise BRIEDE
LAT/Ādažu BJSS
EG U10 -36 kg
3.
Ernests BRIGMANIS BRIĢIS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -30 kg
7.
Jekaterina BRJAKINA
EST/Audentes
DG U12 -40 kg
-
Kristina BRJAKINA
EST/Audentes
BG U16 -52 kg
2.
Kristina BRJAKINA
EST/Audentes
CG U14 -52 kg
2.
Annija BRĪDIŅA
LAT/Kokoro
EG U10 -28 kg
3.
Toms BUBKO
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -35 kg
5.
Renats BUDILOVIČS
LAT/Kumite
CB U14 -60 kg
-
Ņikita BUIVIDS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -38 kg
-
Ņikita BUIVIDS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -42 kg
-
Eduard BULAK
BLR/МОК СДЮШОР Минск
BB U16 -60 kg
3.
Aigars BUNDZENS
LAT/Alūksnes BJSS
BB U16 -50 kg
5.
Daniels BURCEVS
LAT/Jelgavas BJSS
EB U10 -26 kg
-
Aleksandrs BURDŽIBALJANS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -81 kg
3.
Darina BUSSUKAYA
RUS/Borec
DG U12 -32 kg
1.
Maryana BUSSUKAYA
RUS/Borec
EG U10 -28 kg
2.
Dzmitry BUYURAU
BLR/ДЮК Атлант
BB U16 +81 kg
3.
Aliaksandr CHERNIAK
BLR/ДЮК Атлант
CB U14 -60 kg
7.
Tsimur CHERNJAVSKI
BLR/Minsk
CB U14 -55 kg
-
Arsēnijs CIHANOVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -46 kg
3.
Deniss CIHANOVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -60 kg
5.
Renat DAMANTSEVICH
BLR/Minsk
DB U12 -32 kg
7.
Nikita DANILKIN
BLR/ДЮСШ Борисова
CB U14 -35 kg
-
Sebastjans Lukass DANČENKOVS
LAT/Bosko
CB U14 -46 kg
-
Styopa DARBINYAN
ARM/Armenia
BB U16 -50 kg
1.
Mihails DAŃKO
LAT/Satori
DB U12 -26 kg
-
Vsevolods DAŅIĻEVIČS
LAT/Bosko
EB U10 +46 kg
-
Anthony DE ANGELIS
LAT/Makkabi
AB U18 -60 kg
2.
Anthony DE ANGELIS
LAT/Makkabi
BB U16 -60 kg
2.
Aliaksandra DEMENTSEVA
BLR/Minsk
CG U14 -57 kg
-
Edgar DEMITŠEV
EST/Dodze
CB U14 -55 kg
-
Jānis DENIŅŠ
LAT/Ādažu BJSS
DB U12 -50 kg
5.
Ēriks DERNOVS
LAT/Lido
EB U10 -34 kg
-
Aleks DEVIĶIS
LAT/Jelgavas BJSS
BB U16 -73 kg
2.
Danila DEZEDIANOK
BLR/Minsk
AB U18 -66 kg
1.
Valerii DIACHUK
RUS/Олимпийские Надежды
CB U14 -55 kg
2.
Emir DIKAJEV
EST/Audentes
DB U12 -42 kg
1.
Saad DIKAJEV
EST/Audentes
DB U12 -32 kg
7.
Saad DIKAJEV
EST/Audentes
CB U14 -32 kg
2.
Aleksandrs DIMITROVS
LAT/Lido
CB U14 -50 kg
3.
Danils DJAKOVSKIS
LAT/Liepājas KSS
CB U14 -60 kg
2.
Keita DOBROĻUBOVA
LAT/Alūksnes BJSS
DG U12 -28 kg
-
Rihards DONIS
LAT/Makkabi
EB U10 -42 kg
3.
Domas DRAGUNAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
BB U16 -55 kg
3.
Justas DRAGŪNAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
BB U16 -81 kg
-
Roberts DREIMANIS
LAT/Liepājas KSS
BB U16 -55 kg
2.
Mareks DUDOČKINS
LAT/Lido
EB U10 -26 kg
-
Roberts DUDOČKINS
LAT/Lido
EB U10 -26 kg
-
Ilia DUNDER
BLR/Minsk
CB U14 -46 kg
5.
Roberts DZELME
LAT/Spars
EB U10 -23 kg
7.
Mareks DZENIS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -38 kg
-
Kiril DZERHAI
BLR/МОК СДЮШОР Минск
EB U10 -42 kg
2.
Ričards Roberts DĀRZNIEKS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 +55 kg
1.
Andris DŽEMO
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -42 kg
3.
Tirzītis EDVARDS
LAT/Kumite
DB U12 +55 kg
-
Stepan EFREMOV
RUS/Borec
DB U12 -46 kg
1.
Dans EINĀTS
LAT/LSPA
DB U12 -50 kg
7.
Danila ERMACHONAK
BLR/ДЮСШ Борисова
DB U12 -32 kg
5.
Iliyas ESTAMIROV
LAT/Alūksnes BJSS
AB U18 -66 kg
-
Evita EZERA
LAT/Lido
EG U10 -32 kg
3.
Artemijs FADEJEVS
LAT/Lido
EB U10 -23 kg
-
Vladislavs FESTERS
LAT/Ulbrokas SK
DB U12 -29 kg
-
Kirils FETISOVS
LAT/Liepājas KSS
AB U18 -60 kg
7.
Elizabete FIĻIPOVIČA
LAT/Kumite
DG U12 -36 kg
2.
Rihards FREIJA
LAT/Makkabi
EB U10 -34 kg
-
Maksim GAIDARLY
RUS/Котельники
EB U10 -23 kg
-
Dāvids GAIGALS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
3.
Klāvs GAILĪTIS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 +66 kg
3.
Kristofers GAILĪTIS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
-
Laura GALASTJANA
LAT/Makkabi
BG U16 -52 kg
-
Ara GALSTYAN
ARM/Armenia
DB U12 -32 kg
-
Mihran GALSTYAN
ARM/Armenia
CB U14 -60 kg
3.
Marta GAPEJEVA
LAT/Ādažu BJSS
EG U10 -36 kg
1.
Timurs GAPONOVS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -38 kg
5.
Aleksandr GARADZHA
RUS/Кингисепп
BB U16 -50 kg
3.
Ksenija GAVRIČEVA
LAT/Makkabi
CG U14 -57 kg
1.
Filats GEDZUNS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -30 kg
-
Nikoloz GELASHVILI
RUS/Тотем
AB U18 -81 kg
3.
Dmitrijs GERASIMOVS
LAT/Kokoro
CB U14 -66 kg
3.
Valdemārs GERKE
LAT/Ādažu BJSS
BB U16 -81 kg
-
Aleksandrs GLASKOVS
LAT/Makkabi
EB U10 -23 kg
-
Dāvids GOLOVIŠINS
LAT/Ulbrokas SK
DB U12 -55 kg
-
Artur GOLOVKO
EST/Dodze
EB U10 -34 kg
-
Ņikita GOLUBS
LAT/Lido
BB U16 -46 kg
1.
Aleksejs GORBATENKO
LAT/Spars
CB U14 -38 kg
5.
Artjoms GORBATENKO
LAT/Spars
CB U14 -38 kg
5.
Arturs GREBEŽS
LAT/Lido
BB U16 -55 kg
7.
Viktar GRETSKI
BLR/МОК СДЮШОР Минск
BB U16 -60 kg
7.
Olga GRIGORJEVA
LAT/V.Bondarenko DS
AG U18 -57 kg
1.
Olga GRIGORJEVA
LAT/V.Bondarenko DS
AG U18 +70 kg
2.
Artjoms GRIGORJEVS
LAT/Jelgavas BJSS
DB U12 -26 kg
2.
Germans GRIGORJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -50 kg
1.
Iļja GRIGORJEVS
LAT/V.Bondarenko DS
AB U18 -66 kg
-
Andrejs GRISAČEVS
LAT/Bosko
DB U12 -46 kg
5.
Daniils GROMOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -55 kg
3.
Mihail GUBIN
BLR/Minsk
DB U12 -32 kg
-
Mikita GUBIN
BLR/Minsk
CB U14 -42 kg
-
Kristaps GUCAĻUKS
LAT/Gauja
EB U10 -23 kg
7.
Arsenijs GUDEJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -30 kg
2.
Dovydas GVILDYS
LTU/Kedainiai
EB U10 -34 kg
2.
Katsiaryna HALKEVICH
BLR/ДЮСШ Борисова
DG U12 -32 kg
3.
Artjoms HAMIČONOKS
LAT/Spars
LBG U8 +30 kg
1.
Mihaels HAMIČONOKS
LAT/Spars
EB U10 -34 kg
-
Alina HANKEVICH
BLR/Minsk
BG U16 +63 kg
3.
Andreas HARUTYUNYAN
ARM/Armenia
CB U14 -38 kg
-
Romans HATKEVIČS
LAT/Ziemeļblāzma
LBG U8 -30 kg
-
Hleb HATKOUSKI
BLR/Minsk
CB U14 -50 kg
5.
Ēriks HOMKA
LAT/Lido
EB U10 -26 kg
-
Ivans HOPSU
LAT/Ziemeļblāzma
LBG U8 -23 kg
-
Olesja HRAMCOVA
LAT/Makkabi
CG U14 -57 kg
2.
Sergejs HROMENKOVS
LAT/Liepājas KSS
AB U18 -60 kg
5.
Valery HRYNKEVICH
BLR/МОК СДЮШОР Минск
CB U14 -46 kg
-
Abdulkarym HUNASHAU
RUS/Borec
DB U12 -29 kg
3.
Tsimur HUNASHAU
RUS/Borec
CB U14 -32 kg
5.
Sandro HUPENIJA
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -81 kg
1.
Mārtiņš IEVIŅŠ
LAT/Lido
LBG U8 -23 kg
3.
Timurs ILJINSKIS
LAT/Satori
DB U12 -42 kg
-
Artūrs INDRIKSONS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -26 kg
-
Daniels ISEKENOVS
LAT/Samurs
EB U10 -38 kg
2.
Matas ISMAILOVAS
LTU/Gaja
CB U14 -42 kg
5.
Diana IVANOVA
LAT/Ulbrokas SK
AG U18 -57 kg
-
Aleksis IVANOVS
LAT/Kokoro
DB U12 -38 kg
-
Rihards IVANOVS
LAT/Lido
EB U10 -30 kg
-
Daniils IVANČIKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -42 kg
-
Aleksijs IVAŠČENKO
LAT/Lido
BB U16 -81 kg
3.
Mamedovs IĻJAS
LAT/Kokoro
EB U10 -30 kg
-
Riana IĻJAŠENKO
LAT/Ādažu BJSS
EG U10 -28 kg
-
Artūrs JACENKO
LAT/Bosko
EB U10 -42 kg
1.
Kirills JACENKO
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -60 kg
-
Edvards JAKOVLEVS
LAT/Makkabi
EB U10 -26 kg
-
Andžejs JAKOVĻEVS
LAT/Lido
AB U18 -81 kg
5.
Karina JANKAUSKAITE
LTU/Herkus
EG U10 -32 kg
3.
Jaroslavs JANKOVIČS
LAT/Ulbrokas SK
EB U10 -26 kg
5.
Aigars JANSONS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -30 kg
-
Rūdolfs Ernests JANSONS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -46 kg
2.
Vladlens JAROCKIS
LAT/Spars
AB U18 +90 kg
2.
Daniil JAROŠEVITŠ
EST/Dodze
CB U14 +66 kg
-
Aretas JASAITIS
LTU/Kedainiai
EB U10 -30 kg
5.
Lizete JENERTE
LAT/Ādažu BJSS
DG U12 -40 kg
2.
Valters JENERTS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -46 kg
5.
Elīza JEVSTIGŅEJEVA
LAT/Ādažu BJSS
BG U16 -48 kg
1.
Kornelija JODELYTE
LTU/Herkus
EG U10 -32 kg
2.
Roberts JOŅINS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -60 kg
-
Edgars JURGENBERGS
LAT/Lido
BB U16 -73 kg
5.
Kristiana JURKEVICA
LAT/V.Zeļonija SS
CG U14 -40 kg
1.
Antonijs JUZEFOVIČS
LAT/Lido
CB U14 -46 kg
1.
Lukas JUŠKA
LTU/Gaja
CB U14 -50 kg
3.
Jēkabs JĒKABSONS
LAT/Saldus
DB U12 -32 kg
-
Antons KABANOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
-
Nestors KADANERS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -30 kg
-
Rihard Joosep KAHAR
EST/Audentes
DB U12 -29 kg
7.
Tsimur KALESNICHENKA
BLR/Minsk
CB U14 -42 kg
-
Titas KALINA
LTU/Kedainiai
CB U14 -38 kg
-
Arnolds KALNIŅŠ
LAT/Lido
LBG U8 -23 kg
7.
Patriks KALNIŅŠ
LAT/Lido
CB U14 -38 kg
1.
Pavel KANASHEVICH
BLR/ДЮСШ Борисова
DB U12 -46 kg
5.
Renāts KANIŠAUSKIS
LAT/Kokoro
DB U12 -46 kg
-
Aleksandrs KAPIŅŠ
LAT/Lido
LBG U8 -23 kg
5.
Andrejs KAPIŅŠ
LAT/Lido
LBG U8 -23 kg
7.
Ivan KARATAYEU
BLR/Minsk
CB U14 -60 kg
1.
Marjans KAROLS
LAT/Lido
LBG U8 -27 kg
2.
Aleh KAROTSICH
BLR/Minsk
CB U14 -35 kg
-
Vadims KASATKINS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -55 kg
5.
Danila KASILA
BLR/Minsk
CB U14 -32 kg
7.
Vladislavs KATIN
LAT/Kumite
CB U14 -66 kg
-
Rolands KAZAČENOKS
LAT/Alūksnes BJSS
DB U12 -38 kg
2.
Marats KAZJONNIJS
LAT/Makkabi
DB U12 -26 kg
3.
Nils Patriks KAZRADZIS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -60 kg
7.
Nikita KEDZICH
BLR/Minsk
DB U12 -42 kg
-
Olivers KEMPIŠS
LAT/Samurs
EB U10 -30 kg
-
Magomed KHACHUKAEV
RUS/Тотем
AB U18 -60 kg
1.
Makhdi KHACHUKAEV
RUS/Тотем
BB U16 -66 kg
5.
Vitali KHULUP
BLR/Светлогорск
AB U18 +90 kg
1.
Daniil KHUSAINAU
BLR/ДЮСШ Борисова
DB U12 -29 kg
-
Paulius KIBICKAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
AB U18 -90 kg
2.
Kiryl KILYACHENKOU
BLR/Minsk
DB U12 -29 kg
5.
Ernests KIOPS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -55 kg
3.
Jegors KIRPIČOVS
LAT/Spars
EB U10 -23 kg
-
Artūrs KISEĻEVSKIS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -46 kg
7.
Daniils KISEĻOVS
LAT/Makkabi
AB U18 -73 kg
1.
Erik KISTING
EST/Dodze
EB U10 -30 kg
3.
Rasmus KIVILA
EST/Audentes
EB U10 -26 kg
7.
Albert KLIMKAJTIS
BLR/Minsk
CB U14 -46 kg
-
Edijs Juliāns KLĀVS
LAT/Lido
DB U12 +55 kg
3.
Darijus KOGANAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DB U12 -29 kg
-
Givi KOKHTASHVILI
EST/Kempo
BB U16 -73 kg
1.
Sergei KOMAROV
RUS/Котельники
LBG U8 -25 kg
1.
Valeriia KOMAROVA
RUS/Котельники
DG U12 +44 kg
-
Andrejs KOMISAROVS
LAT/Bosko
BB U16 -73 kg
7.
Mareks KONDRATJUKS
LAT/Kumite
CB U14 -42 kg
-
Aleksandrs KOROTKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -42 kg
-
Bogdans KOROĻEVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -81 kg
7.
Ivan KOSACH
BLR/МОК СДЮШОР Минск
EB U10 -30 kg
-
Olegs KOSENKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -73 kg
3.
Andrey KOSYATOV
RUS/Самбо-18
LBG U8 -25 kg
-
Lukass KOVALEVSKIS
LAT/Lido
CB U14 -35 kg
2.
Aleksandrs KOVAĻKOVS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -46 kg
-
Sofija KOĻESŅIČENKO
LAT/Ādažu BJSS
CG U14 +57 kg
-
Artūrs Daniels KRASOVSKIS
LAT/Lido
AB U18 -73 kg
3.
Ričards KRASTS
LAT/LSPA
DB U12 -35 kg
-
Nikita KRIMS
LAT/Makkabi
AB U18 -90 kg
1.
Ihar KRYULENIA
BLR/Minsk
CB U14 -66 kg
-
Aleksejs KULAKOVS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -23 kg
5.
Konrad KUMM
EST/Audentes
CB U14 -42 kg
2.
Edgars KURGANS
LAT/Lido
LBG U8 -23 kg
1.
Romāns KURMIŠEVS
LAT/Bosko
AB U18 -90 kg
3.
Ivans KUROPATKINS
LAT/Spars
CB U14 +66 kg
1.
Stafan KURYS
BLR/МОК СДЮШОР Минск
CB U14 -38 kg
3.
Uladzislau KUZMENKOU
BLR/Minsk
CB U14 -38 kg
-
Kristiāna KUZŅECOVA
LAT/Ādažu BJSS
DG U12 -44 kg
1.
Andrejs KUĻIKOVS
LAT/Satori
EB U10 -38 kg
-
Daniels KUĻIŠS
LAT/Liepājas KSS
AB U18 -81 kg
2.
Daniels KUĻIŠS
LAT/Liepājas KSS
BB U16 -81 kg
1.
Bekmamat KYIALBEK UULU
KGZ/Kyrgyz Republic
BB U16 -55 kg
-
Eduard LADÕGIN
EST/Audentes
CB U14 +66 kg
3.
Jevgeni LADÕGIN
EST/Audentes
DB U12 -50 kg
3.
Ramil LAGUNOV
EST/Audentes
BB U16 -66 kg
-
Paula LAMA
LAT/Lido
CG U14 +57 kg
1.
Yahor LAMAKA
BLR/Minsk
DB U12 -35 kg
-
Yauheni LAMAKA
BLR/Minsk
CB U14 -35 kg
-
Artemi LARIONOV
EST/Audentes
BB U16 -42 kg
7.
Radzivon LASENKOU
BLR/Minsk
DB U12 -38 kg
-
Dmitrijs LATIŠENKO
LAT/Satori
EB U10 -30 kg
-
Ivan LAURYEU
BLR/Minsk
CB U14 -35 kg
-
Lukas LAŽAUNINKAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
AB U18 +90 kg
-
Arsenii LEGOSTAEV
RUS/Borec
CB U14 -38 kg
7.
Saveliy LEGOSTAEV
RUS/Borec
CB U14 +66 kg
2.
Roberts LEJASMEIJERS
LAT/V.Bondarenko DS
DB U12 -42 kg
-
Dzmitry LENKEVICH
BLR/Minsk
EB U10 -34 kg
3.
Karims LEVČUKS
LAT/Spars
EB U10 -34 kg
-
Gatis LEĻEVS
LAT/Ādažu BJSS
BB U16 -46 kg
-
Timur LEŚTŚENSKI
EST/Audentes
CB U14 -38 kg
-
Andrejs LI
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -42 kg
5.
Oto Aleksandrs LICKEVIČS
LAT/V.Bondarenko DS
BB U16 -50 kg
-
Viljar LIPARD
EST/Audentes
BB U16 -42 kg
1.
Viljar LIPARD
EST/Audentes
CB U14 -42 kg
1.
Darya LIPNITSKAYA
BLR/Minsk
EG U10 -36 kg
-
Ruslans LISENKO
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -46 kg
7.
Zahars LISENKO
LAT/Spars
EB U10 -23 kg
3.
Vladislavs LITVIŠKO
LAT/Ziemeļblāzma
DB U12 -42 kg
2.
Mikhail LIUBARSKII
RUS/Котельники
BB U16 +81 kg
1.
Iryna LIUZINA
BLR/Minsk
DG U12 -36 kg
1.
Daniels LIVŠICS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -50 kg
7.
Matvejs LOBAŽEVIČS
LAT/Ziemeļblāzma
DB U12 -38 kg
3.
Romāns LOGINOVS
LAT/Alūksnes BJSS
BB U16 -50 kg
3.
Stepans LOMAKINS
LAT/Bosko
DB U12 -46 kg
-
Mareks LONTONS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
-
Aleksandr LUBKO
BLR/Minsk
AB U18 +90 kg
-
Līnards Rūdolfs LĪCĪTIS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -26 kg
-
Eduards LĪPENĪTS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
1.
Martins LĪVS
LAT/Alūksnes BJSS
DB U12 -29 kg
2.
Oļegs MAISTRUKS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -55 kg
5.
Maksim MAKAROV
EST/Dodze
DB U12 -32 kg
-
Daniils MAKAROVS
LAT/Satori
DB U12 -29 kg
-
Mihails MAKSIMOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -50 kg
5.
Artsiom MALASHCHYTSKI
BLR/Minsk
CB U14 -46 kg
-
Roberts MAMEDOVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -66 kg
-
Kamile MARCINKEVICIUTE
LTU/Kedainiai
CG U14 -40 kg
2.
Mareks MARKANS
LAT/Ādažu BJSS
AB U18 -66 kg
3.
Erofejs MARKOVS
LAT/Lido
EB U10 -34 kg
7.
Kirills MARKOVS
LAT/Lido
DB U12 -35 kg
1.
Rugilė MAROZAITĖ
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DG U12 -32 kg
2.
Alik MARTIROSIAN
RUS/Котельники
BB U16 -73 kg
-
Artjoms MARČENKO
LAT/Jelgavas BJSS
LBG U8 -21 kg
3.
Patrīcija MARĶITĀNE
LAT/Alūksnes BJSS
BG U16 -63 kg
3.
Naglis MASILIONIS
LTU/Gaja
EB U10 -23 kg
5.
Artūras MASIOKAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DB U12 -38 kg
5.
Mangirdas MATIUKAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
BB U16 -50 kg
2.
Niks MAULS
LAT/Spars
LBG U8 -21 kg
-
Igors MEDVEDEVS
LAT/Liepājas KSS
CB U14 -38 kg
-
Artjoms MELIKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -60 kg
1.
Maksims MELIKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -60 kg
3.
Dzmitry MELNIK
BLR/МОК СДЮШОР Минск
EB U10 -30 kg
-
Monta MELZOBA
LAT/Alūksnes BJSS
BG U16 -48 kg
2.
Agris MIEZĪTIS
LAT/LSPA
DB U12 +55 kg
2.
Bogdans MIHAILOVS
LAT/Makkabi
CB U14 -55 kg
3.
Kirils MIHAILOVS
LAT/Bosko
EB U10 -30 kg
-
Antonovs MIHAILS
LAT/Kumite
DB U12 -42 kg
7.
Kert Ermon MIILO
EST/Audentes
DB U12 -42 kg
-
Rėjus MIKITAVIČIUS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DB U12 -38 kg
7.
Marleen MIKK
EST/Audentes
BG U16 -63 kg
-
Francis MIKUCKIS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -38 kg
2.
Nedas MINEVIČIUS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
AB U18 +90 kg
3.
Stepans MIRONOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -35 kg
-
Mikita MISIUCHYK
BLR/Minsk
AB U18 -66 kg
2.
Andrejs MISJUS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -73 kg
7.
Artur MISKO
BLR/ДЮК Атлант
BB U16 +81 kg
2.
Darius MIĻUŠS
LAT/Bosko
LBG U8 -27 kg
-
Gļebs MIŅAJLO
LAT/Lido
BB U16 -73 kg
3.
Tomas MIŠĶIS
LAT/Ulbrokas SK
EB U10 -26 kg
3.
Dionisijs MJAGKOVS
LAT/Satori
AB U18 -90 kg
-
Antons MJATIŠKINS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
3.
Arsēnijs MOGIRČUKS
LAT/Satori
EB U10 -38 kg
7.
Maksims MOISEJEVS
LAT/Lido
BB U16 -42 kg
7.
Danila MOROZOVS
LAT/Jelgavas BJSS
LBG U8 +30 kg
-
Ričards MOROZS
LAT/Lido
CB U14 -50 kg
5.
Sergejs MOTILS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -29 kg
-
Nika MOTIĻKOVA
LAT/Gauja
DG U12 -28 kg
-
Matīss MUZIKANTS
LAT/Ulbrokas SK
LBG U8 -30 kg
1.
Ivo Ri Reijo MÄGISTE
EST/Rei
BB U16 -55 kg
-
Akim NARKEVICH
BLR/Minsk
EB U10 -34 kg
5.
Kristaps NARTIŠS
LAT/Ādažu BJSS
DB U12 -42 kg
7.
Uldis NARTIŠS
LAT/Ādažu BJSS
AB U18 -60 kg
3.
Aleksejs NAZAROVS
LAT/Ādažu BJSS
AB U18 -66 kg
3.
Mikhail NEDOGODA
RUS/Самбо-18
EB U10 -26 kg
5.
Vadim NEDOGODA
RUS/Самбо-18
DB U12 -32 kg
-
Andra NIKA
LAT/Ādažu BJSS
BG U16 -57 kg
2.
Valentin NIKOLSKI
EST/Audentes
CB U14 -46 kg
-
Lukas NORKEVIČIUS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
BB U16 -42 kg
5.
Artjoms NOSOVS
LAT/Lido
EB U10 -30 kg
-
Daniels NOVAČENKO
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -55 kg
1.
Danil NOVIKAU
BLR/МОК СДЮШОР Минск
DB U12 -35 kg
-
Konstantīns NOVIKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -60 kg
-
Ričards NOVIKOVS
LAT/Liepājas KSS
BB U16 -73 kg
3.
Lasha NOZADZE
EST/Dodze
DB U12 -42 kg
-
Deniel NURIEV
EST/Audentes
BB U16 -60 kg
3.
Rolan OMELIN
EST/Dodze
EB U10 -23 kg
-
Adis OROZMAMATOV
KGZ/Kyrgyz Republic
EB U10 -23 kg
3.
Patriks ORUPS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -34 kg
5.
Ēriks OSIS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -66 kg
-
Renards OZOLS
LAT/Lido
DB U12 -50 kg
2.
Maksims OŠKUKOVS
LAT/Lido
CB U14 -32 kg
3.
Andrejs PABĒRZIS
LAT/Samurs
EB U10 -30 kg
7.
Aliaksandra PADOLSKAYA
BLR/Minsk
BG U16 -52 kg
1.
Markus PAFRATS
LAT/Jelgavas BJSS
LBG U8 -23 kg
2.
Daniils PAKUĻŅEVIČS
LAT/Bosko
DB U12 -46 kg
-
Illia PALIAKOU
BLR/Minsk
CB U14 -42 kg
3.
Timurs PANTELEJEVS
LAT/Bosko
DB U12 -42 kg
3.
Gleb PARFENOV
RUS/Самбо-18
CB U14 -50 kg
-
Mamed PASHAEV
BLR/МОК СДЮШОР Минск
BB U16 -66 kg
7.
Viktoryia PASHKEVICH
BLR/Minsk
EG U10 -32 kg
-
Oleg PAUTOV
RUS/Мытищи
DB U12 -32 kg
3.
Aleksander PAVLJUTCHENKO
EST/Audentes
BB U16 -66 kg
-
Daniels PAŅKOVS
LAT/Bosko
BB U16 -73 kg
-
Mikhail PEKAR
BLR/ДЮСШ Борисова
LBG U8 -25 kg
2.
Artūrs PERELIGINS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -34 kg
3.
Ruslans PETKUNS
LAT/Lido
BB U16 -73 kg
5.
Klim PETRASCHKEVICH
BLR/Minsk
CB U14 -46 kg
-
Alens PETROVS
LAT/Spars
LBG U8 -27 kg
1.
Yauheni PIATRENKA
BLR/ДЮСШ Борисова
CB U14 -35 kg
-
Aliaksandr PIATSIBRATAU
BLR/Minsk
DB U12 -29 kg
-
Andrei PIATSIBRATAU
BLR/Minsk
DB U12 -29 kg
-
Dāvids PILSKALNS
LAT/LSPA
DB U12 -32 kg
-
Ļevs PIVOVAROVS
LAT/Makkabi
EB U10 -26 kg
-
Aleksejs PJAVKA
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
-
Eduards PLOSTNIEKS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -46 kg
-
Ronalds PLOSTNIEKS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -50 kg
3.
David POGOSJAN
EST/Audentes
BB U16 +81 kg
-
Ruta POLIKAUSKAITE
LTU/ASAHI
CG U14 -44 kg
-
Sofija PONOMARJOVA
LAT/Makkabi
DG U12 -32 kg
-
Artjoms POTAŠEVSKIS
LAT/Liepājas KSS
BB U16 -55 kg
1.
Aliaksandr PRATSENKA
BLR/МОК СДЮШОР Минск
CB U14 -42 kg
-
Uladzislau PRATSENKA
BLR/МОК СДЮШОР Минск
DB U12 -29 kg
7.
Uvis PRAZŅICĀNS
LAT/Alūksnes BJSS
DB U12 -32 kg
-
Karl Tani PRIILINN TÜRK
EST/Aitado
BB U16 -81 kg
2.
Nikita PROHORENKO
LAT/Bosko
DB U12 -42 kg
-
Artūrs PROKOPČIKS
LAT/Lido
CB U14 -60 kg
3.
Artūrs PROŠKINS
LAT/Ulbrokas SK
EB U10 -23 kg
-
Valery PRYSTROM
BLR/ДЮК Атлант
AB U18 -81 kg
7.
Maksim PUCHKO
BLR/Minsk
DB U12 -32 kg
-
Ģirts PURIŅŠ
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
2.
Aristarhs PUTEVICS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
5.
Randel PÄÄSTEL
EST/Kempo
BB U16 -50 kg
7.
Kristaps PĀRUPIETIS
LAT/Ziemeļblāzma
CB U14 -35 kg
3.
Mārtiņš PĀRUPIETIS
LAT/Ziemeļblāzma
DB U12 -29 kg
1.
Krišjānis PĻAVIŅŠ
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -60 kg
7.
Yana RABCHONAK
BLR/МОК СДЮШОР Минск
DG U12 -44 kg
-
Romans RANDARS
LAT/Satori
CB U14 -42 kg
7.
Aleksei RASALOUSKI
BLR/Minsk
BB U16 -60 kg
-
Viachaslau RASOLKA
BLR/ДЮК Атлант
DB U12 -46 kg
-
Toms RAČINSKIS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -46 kg
-
Radimirs REINBAHS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -32 kg
-
Boriss REZŅIKS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -50 kg
7.
Ivan RIABCEV
BLR/ДЮК Атлант
CB U14 -38 kg
-
Ļevs RIBAKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -35 kg
5.
Andrejs RIŽOVS
LAT/Ādažu BJSS
BB U16 -46 kg
2.
Artemijs ROMANOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -46 kg
-
Nikita ROMANOVSKIS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -50 kg
-
Pāvels ROSICKIS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -60 kg
5.
Arturs ROZENTALS
LAT/Jelgavas BJSS
AB U18 -90 kg
-
Maksimilians RUDASS
LAT/Makkabi
DB U12 -35 kg
-
Maksim RUSSAKOV
EST/Dodze
EB U10 -26 kg
-
Daniels RUTKEVIČS
LAT/V.Bondarenko DS
CB U14 -46 kg
3.
Victor SAAKYAN
RUS/Самбо-18
DB U12 -32 kg
-
Ričards SABĻINS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -38 kg
1.
Krystsina SAKALOVA
BLR/Minsk
BG U16 -63 kg
1.
Marcus SAKSLADU
EST/Audentes
BB U16 -42 kg
3.
Gleb SALNIKOV
KAZ/ФСК Бастау
EB U10 -23 kg
1.
Vladislav SALNIKOV
KAZ/ФСК Бастау
BB U16 -38 kg
1.
Vladislav SALNIKOV
KAZ/ФСК Бастау
BB U16 -42 kg
2.
Ivan SALUB
BLR/Minsk
DB U12 -32 kg
5.
Leu SAMANKOU
BLR/ДЮК Атлант
CB U14 -32 kg
1.
Ņikita SAPROŅENKO
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -55 kg
-
Andrejs SAUKĀNS
LAT/Ziemeļblāzma
DB U12 -35 kg
7.
Toms SAULITE
LAT/Jelgavas BJSS
LBG U8 -21 kg
1.
Artjem SAVELJEV
EST/Dodze
EB U10 -30 kg
-
Vladislav SEGEDA
RUS/Borec
CB U14 -66 kg
1.
Marija SELEZŅOVA
LAT/Spars
CG U14 -44 kg
1.
Denis SELIUN
BLR/Minsk
CB U14 -38 kg
-
Gļebs SEMJONOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
-
Ivans SEMJONOVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -55 kg
-
Mikus SEMJONOVS
LAT/Ādažu BJSS
LBG U8 -21 kg
-
Andrei SERADA
BLR/МОК СДЮШОР Минск
CB U14 -46 kg
-
Aleksandrs SERGEJEVS
LAT/Lido
EB U10 -30 kg
5.
Hleb SHASHKO
BLR/Minsk
DB U12 -38 kg
5.
Yahor SHASHKO
BLR/Minsk
DB U12 -32 kg
-
Yaraslau SHEUTSOU
BLR/ДЮК Атлант
CB U14 -42 kg
7.
Andrei SHTANIUK
BLR/Minsk
DB U12 -29 kg
-
Vladimir SHYRKEVICH
BLR/Minsk
AB U18 -73 kg
-
Ivan SIAMIONAU
BLR/Minsk
DB U12 -32 kg
-
Rihards SIZOVS
LAT/Alūksnes BJSS
DB U12 -35 kg
-
Aleksandrs SKUJA
LAT/Alūksnes BJSS
BB U16 -66 kg
3.
Nils SKUJA
LAT/Jelgavas BJSS
LBG U8 -30 kg
3.
Artūrs SMALOVIJS
LAT/Lido
LBG U8 -25 kg
-
Dārta SMILDZIŅA
LAT/Ādažu BJSS
BG U16 +63 kg
1.
Raimonds SMILTIŅŠ
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -42 kg
-
Maksims SMIRNOVS
LAT/Jelgavas BJSS
BB U16 -42 kg
-
Ņikita SMIRNOVS
LAT/Spars
CB U14 -42 kg
-
Ņikita SMIRNOVS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -50 kg
-
Markus SOE
EST/Rei
LBG U8 -21 kg
2.
Robin SOE
EST/Rei
BB U16 -60 kg
5.
Anastasija SOKIRJANSKA
LAT/V.Zeļonija SS
BG U16 -48 kg
-
Artūrs SOKOLOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -35 kg
3.
Sofija SOLOVJOVA
LAT/Lido
EG U10 -36 kg
2.
Ivan SOLUB
BLR/Minska BJSS-7
CB U14 -32 kg
3.
Aleksandrs SOSNOVSKIS
LAT/Lido
CB U14 -42 kg
5.
Denis SPARYSH
BLR/МОК СДЮШОР Минск
DB U12 -55 kg
-
Uladzislau SPARYSH
BLR/Minsk
CB U14 -50 kg
-
Maksims SPIRIDONOVS
LAT/Lido
EB U10 -26 kg
-
Rafaels SPIRIDOVSKIS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -30 kg
-
Jevgeņijs SPRINGIS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -38 kg
-
Izolde SPRINĢE
LAT/V.Zeļonija SS
BG U16 +63 kg
2.
Vadims SPROĢIS
LAT/V.Zeļonija SS
EB U10 -34 kg
-
Bahdan STAVITSKI
BLR/Minsk
BB U16 -60 kg
5.
Ivan STOLIAR
BLR/Minsk
CB U14 -42 kg
-
Andrei STREELNIKAU
BLR/МОК СДЮШОР Минск
EB U10 -30 kg
-
Daniels STRODS
LAT/Lido
EB U10 -38 kg
3.
Filipp STSEKOTIN
EST/Audentes
DB U12 -26 kg
-
Ugne STULPINAITE
LTU/Herkus
EG U10 -24 kg
1.
Jan SUBEL
BLR/ДЮК Атлант
CB U14 -35 kg
5.
Mark SUBEL
BLR/ДЮК Атлант
DB U12 -35 kg
2.
Vadzim SUDNIK
BLR/МОК СДЮШОР Минск
EB U10 -34 kg
1.
Ilja SUVOROVS
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -60 kg
-
Mustafa TALIP
KAZ/ФСК Бастау
DB U12 -26 kg
1.
Vadims TAMKOVIČS
LAT/Bosko
CB U14 -46 kg
3.
Maksims TARASKINS
LAT/Lido
LBG U8 -21 kg
-
Armands TAUBE
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -23 kg
2.
Rihards TAUBE
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -38 kg
7.
Narek TAVAKALYAN
ARM/Armenia
EB U10 -26 kg
1.
Nikita TEREHOVS
LAT/Lido
CB U14 -66 kg
2.
Ņikita TERNOVIKS
LAT/Liepājas KSS
AB U18 -81 kg
5.
Maksims TIHONOVS
LAT/Lido
EB U10 -42 kg
-
Pjotrs TIMOŠČUKS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -46 kg
-
Timofejs TKAČOVS
LAT/Spars
LBG U8 -30 kg
-
Sten TROMMEL
EST/Rei
LBG U8 -23 kg
3.
Gleb TROMPEL
BLR/МОК СДЮШОР Минск
BB U16 -81 kg
-
Daniels TUPUREINS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -26 kg
-
Helvijs TUPUREINS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -26 kg
-
Gļebs UDALOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -46 kg
7.
Roberts UMBRAŠKO
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -29 kg
-
Amina USMANOVA
LAT/Ādažu BJSS
EG U10 -28 kg
-
Deniss USTINOVIČS
LAT/Ziemeļblāzma
DB U12 -35 kg
3.
Leons USTINOVS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -34 kg
-
Aleksandrs VAHATOVS
LAT/Lido
EB U10 -26 kg
-
Danila VAINOUSKI
BLR/ДЮК Атлант
DB U12 -32 kg
-
Henri VAISMAA
EST/Audentes
DB U12 -46 kg
-
Rainers Ernests VALINTELIS
LAT/Lido
EB U10 -34 kg
-
Alekss VANCANS
LAT/Gauja
EB U10 +46 kg
2.
Olga VASKOVSKAJA
BLR/Minsk
DG U12 +44 kg
1.
Aleksejs VERBA
LAT/V.Zeļonija SS
BB U16 -66 kg
-
Ula VILKAUSKAITE
LTU/ASAHI
DG U12 -44 kg
2.
Jokūbas VILNIŠKIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DB U12 -35 kg
-
Agris VINDEVS
LAT/Satori
BB U16 -50 kg
-
Danila VINOGRADOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -38 kg
7.
Roberts VITIŅŠ
LAT/V.Bondarenko DS
BB U16 -66 kg
2.
Pāvels VIŠŅOVS
LAT/Liepājas KSS
CB U14 -35 kg
1.
Alberts VLADIKO
LAT/Makkabi
EB U10 -38 kg
-
Aleksandrs VOJEVODINS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -73 kg
-
Damirs VOLODJKO
LAT/Spars
DB U12 -46 kg
2.
Mihails VOLODJONOKS
LAT/Lido
LBG U8 -27 kg
-
Edgars VONOGS
LAT/Lido
LBG U8 -23 kg
5.
Maksims VOROBJOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -42 kg
-
Andrejs VOSKOBOJEVS
LAT/V.Bondarenko DS
DB U12 -42 kg
5.
Pavels VZNUZDAJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -66 kg
-
Ivan YANKOVSKI
BLR/Minsk
CB U14 -32 kg
7.
Ilya YANUSHKEVICH
BLR/ДЮК Атлант
EB U10 -26 kg
-
Ivan YERASHEVICH
BLR/Minsk
DB U12 -46 kg
3.
Andrey YEVTUSHENKO
BLR/Minsk
CB U14 -50 kg
2.
Pavel ZABROTSKI
BLR/Minsk
EB U10 -30 kg
-
Lika ZACMANE
LAT/Bosko
EG U10 -28 kg
1.
Niķita ZAGARODNIJS
LAT/Samurs
BB U16 -60 kg
-
Denis ZAGDAJS
LAT/Jelgavas BJSS
EB U10 -26 kg
-
Alisa ZAGORODNIJA
LAT/Samurs
EG U10 -36 kg
-
Aleksandrs ZAHAROVS
LAT/Ziemeļblāzma
EB U10 -38 kg
7.
Aliaksandr ZAKRYTSKI
BLR/Minsk
EB U10 -23 kg
-
Kristiāna ZANDAVA
LAT/Samurs
BG U16 -63 kg
2.
Kristofers ZARIŅŠ
LAT/Lido
BB U16 -55 kg
7.
Aleksandrs ZAVALIS
LAT/Satori
DB U12 -35 kg
-
Maja ZAVALO
BLR/Minsk
EG U10 -32 kg
-
Arnis ZEPS
LAT/Satori
BB U16 -73 kg
-
Aliaksandr ZHALNERCHIK
BLR/ДЮК Атлант
BB U16 -60 kg
-
Mikita ZHDANOVICH
BLR/Minsk
CB U14 -50 kg
-
Hleb ZINEVICH
BLR/Minsk
CB U14 -35 kg
7.
Nikita ZOLOTARIOV
LTU/LOKYS
CB U14 -38 kg
3.
Raitis Rinaldo ČAVARS
LAT/Alūksnes BJSS
DB U12 -32 kg
-
Lelde ČERBIKOVA
LAT/Alūksnes BJSS
BG U16 +63 kg
-
Dmitrijs ČERNOBROVKINS
LAT/Makkabi
BB U16 -55 kg
-
Tomislavs ČERNOBROVKINS
LAT/Makkabi
LBG U8 -27 kg
3.
Darja ČERŅIKOVA
LAT/Jelgavas BJSS
AG U18 +70 kg
1.
Maksims ČEČOTKINS
LAT/Liepājas KSS
AB U18 +90 kg
3.
Danas ČIPLYS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DB U12 -55 kg
2.
Artjoms ČURKINS
LAT/V.Zeļonija SS
AB U18 -73 kg
2.
Aleksandrs ČUVIZOVS
LAT/Spars
CB U14 -50 kg
-
Viktorija ĶERGALVE
LAT/Spars
EG U10 -32 kg
1.
Nikolajs ĻAŠČENKO
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -42 kg
-
Andrejs ĻEŠČIKS
LAT/Makkabi
BB U16 -66 kg
5.
Deniss ŠABANOVS
LAT/Liepājas KSS
DB U12 -32 kg
-
Artūrs ŠAICĀNS
LAT/V.Zeļonija SS
CB U14 -32 kg
5.
Adrians ŠAŠKINS
LAT/Bosko
CB U14 -35 kg
-
Maksims ŠENDEROVS
LAT/Bosko
BB U16 -60 kg
-
Aleksandrs ŠPIKA
LAT/Makkabi
BB U16 -66 kg
7.
Alevtīna ŠPIKA
LAT/Makkabi
CG U14 -52 kg
1.
Fricis ŠTRAUSS
LAT/Ādažu BJSS
EB U10 -30 kg
1.
Jānis Edgars ŠTRAUSS
LAT/Ādažu BJSS
CB U14 -46 kg
2.
Adele ŠULTE
LAT/V.Zeļonija SS
DG U12 +44 kg
2.
Roberts ŠČERBAKS
LAT/Jelgavas BJSS
BB U16 -66 kg
-
Benas ŽINDULIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
DB U12 -32 kg
-
Nils ŽURAVĻOVS
LAT/V.Zeļonija SS
DB U12 -38 kg
3.
Евгения НИКИФОРОВА
RUS/ДЮСШ Дзюдо-88
DG U12 -28 kg
1.