|
Results |
LBG U8 -21 kg (7) |
1. | Toms SAULITE | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Markus SOE | Rei/EST |
3. | Artjoms MARČENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Timurs BARABANOVS | Ulbrokas SK/LAT |
LBG U8 -23 kg (9) |
1. | Edgars KURGANS | Lido/LAT |
2. | Markus PAFRATS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Sten TROMMEL | Rei/EST |
3. | Mārtiņš IEVIŅŠ | Lido/LAT |
5. | Edgars VONOGS | Lido/LAT |
5. | Aleksandrs KAPIŅŠ | Lido/LAT |
7. | Andrejs KAPIŅŠ | Lido/LAT |
7. | Arnolds KALNIŅŠ | Lido/LAT |
LBG U8 -25 kg (5) |
1. | Sergei KOMAROV | Котельники/RUS |
2. | Mikhail PEKAR | ДЮСШ Борисова/BLR |
3. | Ilja BEZUGLOV | Dodze/EST |
LBG U8 -27 kg (5) |
1. | Alens PETROVS | Spars/LAT |
2. | Marjans KAROLS | Lido/LAT |
3. | Tomislavs ČERNOBROVKINS | Makkabi/LAT |
LBG U8 -30 kg (5) |
1. | Matīss MUZIKANTS | Ulbrokas SK/LAT |
2. | Marta ARSENTJEVA | V.Bondarenko DS/LAT |
3. | Nils SKUJA | Jelgavas BJSS/LAT |
LBG U8 +30 kg (2) |
1. | Artjoms HAMIČONOKS | Spars/LAT |
EG U10 -24 kg (2) |
1. | Ugne STULPINAITE | Herkus/LTU |
2. | Ilze ALEKSEJEVA | Gauja/LAT |
EG U10 -28 kg (5) |
1. | Lika ZACMANE | Bosko/LAT |
2. | Maryana BUSSUKAYA | Borec/RUS |
3. | Annija BRĪDIŅA | Kokoro/LAT |
EG U10 -32 kg (6) |
1. | Viktorija ĶERGALVE | Spars/LAT |
2. | Kornelija JODELYTE | Herkus/LTU |
3. | Evita EZERA | Lido/LAT |
3. | Karina JANKAUSKAITE | Herkus/LTU |
EG U10 -36 kg (5) |
1. | Marta GAPEJEVA | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Sofija SOLOVJOVA | Lido/LAT |
3. | Beatrise BRIEDE | Ādažu BJSS/LAT |
EB U10 -23 kg (16) |
1. | Gleb SALNIKOV | ФСК Бастау/KAZ |
2. | Armands TAUBE | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Adis OROZMAMATOV | Kyrgyz Republic/KGZ |
3. | Zahars LISENKO | Spars/LAT |
5. | Aleksejs KULAKOVS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Naglis MASILIONIS | Gaja/LTU |
7. | Kristaps GUCAĻUKS | Gauja/LAT |
7. | Roberts DZELME | Spars/LAT |
EB U10 -26 kg (25) |
1. | Narek TAVAKALYAN | Armenia/ARM |
2. | David BASOV | Кингисепп/RUS |
3. | Artak AZARUMYAN | Audentes/EST |
3. | Tomas MIŠĶIS | Ulbrokas SK/LAT |
5. | Mikhail NEDOGODA | Самбо-18/RUS |
5. | Jaroslavs JANKOVIČS | Ulbrokas SK/LAT |
7. | Asadbek AVEZBAEV | Котельники/RUS |
7. | Rasmus KIVILA | Audentes/EST |
EB U10 -30 kg (24) |
1. | Fricis ŠTRAUSS | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Arsenijs GUDEJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Erik KISTING | Dodze/EST |
3. | Levon ARUSTAMYAN | Armenia/ARM |
5. | Aretas JASAITIS | Kedainiai/LTU |
5. | Aleksandrs SERGEJEVS | Lido/LAT |
7. | Ernests BRIGMANIS BRIĢIS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Andrejs PABĒRZIS | Samurs/LAT |
EB U10 -34 kg (17) |
1. | Vadzim SUDNIK | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
2. | Dovydas GVILDYS | Kedainiai/LTU |
3. | Dzmitry LENKEVICH | Minsk/BLR |
3. | Artūrs PERELIGINS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Patriks ORUPS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Akim NARKEVICH | Minsk/BLR |
7. | Sergejs ADATIŅŠ | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Erofejs MARKOVS | Lido/LAT |
EB U10 -38 kg (10) |
1. | Ričards SABĻINS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Daniels ISEKENOVS | Samurs/LAT |
3. | Arsenijs ANIKINS | Satori/LAT |
3. | Daniels STRODS | Lido/LAT |
5. | Timurs GAPONOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Ruslans AZIZS VALIJS | Lido/LAT |
7. | Arsēnijs MOGIRČUKS | Satori/LAT |
7. | Aleksandrs ZAHAROVS | Ziemeļblāzma/LAT |
EB U10 -42 kg (6) |
1. | Artūrs JACENKO | Bosko/LAT |
2. | Kiril DZERHAI | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
3. | Mark ALEXANDROV | Тотем/RUS |
3. | Rihards DONIS | Makkabi/LAT |
EB U10 -46 kg (3) |
1. | Arnolds ARSENTJEVS | V.Bondarenko DS/LAT |
2. | Rūdolfs Ernests JANSONS | V.Zeļonija SS/LAT |
EB U10 +46 kg (3) |
1. | Arseniy ANOSOV | Котельники/RUS |
2. | Alekss VANCANS | Gauja/LAT |
DG U12 -28 kg (5) |
1. | Евгения НИКИФОРОВА | ДЮСШ Дзюдо-88/RUS |
2. | Vlada BARANOVA | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Ekatherina BORISOVA | Тотем/RUS |
DG U12 -32 kg (4) |
1. | Darina BUSSUKAYA | Borec/RUS |
2. | Rugilė MAROZAITĖ | Ristis R.Sargūno g./LTU |
3. | Katsiaryna HALKEVICH | ДЮСШ Борисова/BLR |
DG U12 -36 kg (2) |
1. | Iryna LIUZINA | Minsk/BLR |
2. | Elizabete FIĻIPOVIČA | Kumite/LAT |
DG U12 -40 kg (3) |
1. | Aļika AVTUHOVA | Spars/LAT |
2. | Lizete JENERTE | Ādažu BJSS/LAT |
DG U12 -44 kg (3) |
1. | Kristiāna KUZŅECOVA | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Ula VILKAUSKAITE | ASAHI/LTU |
DG U12 +44 kg (3) |
1. | Olga VASKOVSKAJA | Minsk/BLR |
2. | Adele ŠULTE | V.Zeļonija SS/LAT |
DB U12 -26 kg (5) |
1. | Mustafa TALIP | ФСК Бастау/KAZ |
2. | Artjoms GRIGORJEVS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Marats KAZJONNIJS | Makkabi/LAT |
DB U12 -29 kg (18) |
1. | Mārtiņš PĀRUPIETIS | Ziemeļblāzma/LAT |
2. | Martins LĪVS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Daniil BEZSONOV | Borec/RUS |
3. | Abdulkarym HUNASHAU | Borec/RUS |
5. | Kiryl KILYACHENKOU | Minsk/BLR |
5. | Kiryl ASTRANKOU | Minsk/BLR |
7. | Uladzislau PRATSENKA | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
7. | Rihard Joosep KAHAR | Audentes/EST |
DB U12 -32 kg (28) |
1. | Eduards LĪPENĪTS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Ģirts PURIŅŠ | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Antons MJATIŠKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Oleg PAUTOV | Мытищи/RUS |
5. | Danila ERMACHONAK | ДЮСШ Борисова/BLR |
5. | Ivan SALUB | Minsk/BLR |
7. | Saad DIKAJEV | Audentes/EST |
7. | Renat DAMANTSEVICH | Minsk/BLR |
DB U12 -35 kg (18) |
1. | Kirills MARKOVS | Lido/LAT |
2. | Mark SUBEL | ДЮК Атлант/BLR |
3. | Deniss USTINOVIČS | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | Artūrs SOKOLOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Toms BUBKO | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Ļevs RIBAKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Edvards ANCĀNS | Lido/LAT |
7. | Andrejs SAUKĀNS | Ziemeļblāzma/LAT |
DB U12 -38 kg (12) |
1. | Mareks BAGAJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Rolands KAZAČENOKS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Nils ŽURAVĻOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Matvejs LOBAŽEVIČS | Ziemeļblāzma/LAT |
5. | Artūras MASIOKAS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
5. | Hleb SHASHKO | Minsk/BLR |
7. | Danila VINOGRADOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Rėjus MIKITAVIČIUS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
DB U12 -42 kg (19) |
1. | Emir DIKAJEV | Audentes/EST |
2. | Vladislavs LITVIŠKO | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | Timurs PANTELEJEVS | Bosko/LAT |
3. | Dāvids GAIGALS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Aristarhs PUTEVICS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Andrejs VOSKOBOJEVS | V.Bondarenko DS/LAT |
7. | Kristaps NARTIŠS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Antonovs MIHAILS | Kumite/LAT |
DB U12 -46 kg (16) |
1. | Stepan EFREMOV | Borec/RUS |
2. | Damirs VOLODJKO | Spars/LAT |
3. | Ivan YERASHEVICH | Minsk/BLR |
3. | Arsēnijs CIHANOVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Pavel KANASHEVICH | ДЮСШ Борисова/BLR |
5. | Andrejs GRISAČEVS | Bosko/LAT |
7. | Gļebs UDALOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Ruslans LISENKO | V.Zeļonija SS/LAT |
DB U12 -50 kg (9) |
1. | Maksims BIZĀNS | Lido/LAT |
2. | Renards OZOLS | Lido/LAT |
3. | Ronalds PLOSTNIEKS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Jevgeni LADÕGIN | Audentes/EST |
5. | Mihails MAKSIMOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Jānis DENIŅŠ | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Dans EINĀTS | LSPA/LAT |
7. | Boriss REZŅIKS | V.Zeļonija SS/LAT |
DB U12 -55 kg (5) |
1. | Pavels BESSOLCEVS | Lido/LAT |
2. | Danas ČIPLYS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
3. | Daniils GROMOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
DB U12 +55 kg (4) |
1. | Ričards Roberts DĀRZNIEKS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Agris MIEZĪTIS | LSPA/LAT |
3. | Edijs Juliāns KLĀVS | Lido/LAT |
CG U14 -40 kg (2) |
1. | Kristiana JURKEVICA | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Kamile MARCINKEVICIUTE | Kedainiai/LTU |
CG U14 -44 kg (2) |
1. | Marija SELEZŅOVA | Spars/LAT |
CG U14 -52 kg (2) |
1. | Alevtīna ŠPIKA | Makkabi/LAT |
2. | Kristina BRJAKINA | Audentes/EST |
CG U14 -57 kg (3) |
1. | Ksenija GAVRIČEVA | Makkabi/LAT |
2. | Olesja HRAMCOVA | Makkabi/LAT |
CG U14 +57 kg (2) |
1. | Paula LAMA | Lido/LAT |
CB U14 -32 kg (8) |
1. | Leu SAMANKOU | ДЮК Атлант/BLR |
2. | Saad DIKAJEV | Audentes/EST |
3. | Ivan SOLUB | Minska BJSS-7/BLR |
3. | Maksims OŠKUKOVS | Lido/LAT |
5. | Tsimur HUNASHAU | Borec/RUS |
5. | Artūrs ŠAICĀNS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Danila KASILA | Minsk/BLR |
7. | Ivan YANKOVSKI | Minsk/BLR |
CB U14 -35 kg (14) |
1. | Pāvels VIŠŅOVS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Lukass KOVALEVSKIS | Lido/LAT |
3. | Gabriel ARAMAYISYAN | Armenia/ARM |
3. | Kristaps PĀRUPIETIS | Ziemeļblāzma/LAT |
5. | Jan SUBEL | ДЮК Атлант/BLR |
5. | Svjatoslav ABDULKARIMOV | Тотем/RUS |
7. | Prohar BATSIUSHKOU | Minsk/BLR |
7. | Hleb ZINEVICH | Minsk/BLR |
CB U14 -38 kg (15) |
1. | Patriks KALNIŅŠ | Lido/LAT |
2. | Francis MIKUCKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Stafan KURYS | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
3. | Nikita ZOLOTARIOV | LOKYS/LTU |
5. | Artjoms GORBATENKO | Spars/LAT |
5. | Aleksejs GORBATENKO | Spars/LAT |
7. | Arsenii LEGOSTAEV | Borec/RUS |
7. | Rihards TAUBE | Ādažu BJSS/LAT |
CB U14 -42 kg (19) |
1. | Viljar LIPARD | Audentes/EST |
2. | Konrad KUMM | Audentes/EST |
3. | Illia PALIAKOU | Minsk/BLR |
3. | Andris DŽEMO | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Matas ISMAILOVAS | Gaja/LTU |
5. | Aleksandrs SOSNOVSKIS | Lido/LAT |
7. | Yaraslau SHEUTSOU | ДЮК Атлант/BLR |
7. | Romans RANDARS | Satori/LAT |
CB U14 -46 kg (17) |
1. | Antonijs JUZEFOVIČS | Lido/LAT |
2. | Jānis Edgars ŠTRAUSS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Daniels RUTKEVIČS | V.Bondarenko DS/LAT |
3. | Vadims TAMKOVIČS | Bosko/LAT |
5. | Valters JENERTS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Ilia DUNDER | Minsk/BLR |
7. | Artūrs KISEĻEVSKIS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Ralfs ALKSNIS | Ādažu BJSS/LAT |
CB U14 -50 kg (14) |
1. | Germans GRIGORJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Andrey YEVTUSHENKO | Minsk/BLR |
3. | Aleksandrs DIMITROVS | Lido/LAT |
3. | Lukas JUŠKA | Gaja/LTU |
5. | Ričards MOROZS | Lido/LAT |
5. | Hleb HATKOUSKI | Minsk/BLR |
7. | Ēriks BALODIS | Lido/LAT |
7. | Daniels LIVŠICS | V.Zeļonija SS/LAT |
CB U14 -55 kg (5) |
1. | Daniels NOVAČENKO | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Valerii DIACHUK | Олимпийские Надежды/RUS |
3. | Bogdans MIHAILOVS | Makkabi/LAT |
CB U14 -60 kg (11) |
1. | Ivan KARATAYEU | Minsk/BLR |
2. | Danils DJAKOVSKIS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Artūrs PROKOPČIKS | Lido/LAT |
3. | Mihran GALSTYAN | Armenia/ARM |
5. | Deniss CIHANOVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Pāvels ROSICKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Krišjānis PĻAVIŅŠ | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Aliaksandr CHERNIAK | ДЮК Атлант/BLR |
CB U14 -66 kg (5) |
1. | Vladislav SEGEDA | Borec/RUS |
2. | Nikita TEREHOVS | Lido/LAT |
3. | Dmitrijs GERASIMOVS | Kokoro/LAT |
CB U14 +66 kg (6) |
1. | Ivans KUROPATKINS | Spars/LAT |
2. | Saveliy LEGOSTAEV | Borec/RUS |
3. | Eduard LADÕGIN | Audentes/EST |
3. | Klāvs GAILĪTIS | Ādažu BJSS/LAT |
BG U16 -48 kg (3) |
1. | Elīza JEVSTIGŅEJEVA | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Monta MELZOBA | Alūksnes BJSS/LAT |
BG U16 -52 kg (3) |
1. | Aliaksandra PADOLSKAYA | Minsk/BLR |
2. | Kristina BRJAKINA | Audentes/EST |
BG U16 -57 kg (2) |
1. | Vineta ALKSNE | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Andra NIKA | Ādažu BJSS/LAT |
BG U16 -63 kg (4) |
1. | Krystsina SAKALOVA | Minsk/BLR |
2. | Kristiāna ZANDAVA | Samurs/LAT |
3. | Patrīcija MARĶITĀNE | Alūksnes BJSS/LAT |
BG U16 +63 kg (4) |
1. | Dārta SMILDZIŅA | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Izolde SPRINĢE | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Alina HANKEVICH | Minsk/BLR |
BB U16 -38 kg (2) |
1. | Vladislav SALNIKOV | ФСК Бастау/KAZ |
BB U16 -42 kg (12) |
1. | Viljar LIPARD | Audentes/EST |
2. | Vladislav SALNIKOV | ФСК Бастау/KAZ |
3. | Marcus SAKSLADU | Audentes/EST |
3. | Kirills AVSJUKEVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Andrejs LI | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Lukas NORKEVIČIUS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
7. | Artemi LARIONOV | Audentes/EST |
7. | Maksims MOISEJEVS | Lido/LAT |
BB U16 -46 kg (3) |
1. | Ņikita GOLUBS | Lido/LAT |
2. | Andrejs RIŽOVS | Ādažu BJSS/LAT |
BB U16 -50 kg (10) |
1. | Styopa DARBINYAN | Armenia/ARM |
2. | Mangirdas MATIUKAS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
3. | Romāns LOGINOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Aleksandr GARADZHA | Кингисепп/RUS |
5. | Aigars BUNDZENS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Edvards AGANOVS | Satori/LAT |
7. | Randel PÄÄSTEL | Kempo/EST |
7. | Jānis BISTROVS | Jelgavas BJSS/LAT |
BB U16 -55 kg (13) |
1. | Artjoms POTAŠEVSKIS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Roberts DREIMANIS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Ernests KIOPS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Domas DRAGUNAS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
5. | Oļegs MAISTRUKS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Vadims KASATKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Arturs GREBEŽS | Lido/LAT |
7. | Kristofers ZARIŅŠ | Lido/LAT |
BB U16 -60 kg (15) |
1. | Artjoms MELIKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Anthony DE ANGELIS | Makkabi/LAT |
3. | Eduard BULAK | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
3. | Deniel NURIEV | Audentes/EST |
5. | Bahdan STAVITSKI | Minsk/BLR |
5. | Robin SOE | Rei/EST |
7. | Viktar GRETSKI | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
7. | Vladislavs ABABKOVS | Lido/LAT |
BB U16 -66 kg (14) |
1. | Vadim BERSENEV | Спортивная Школа 25/RUS |
2. | Roberts VITIŅŠ | V.Bondarenko DS/LAT |
3. | Aleksandrs SKUJA | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Dans ABBASOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Makhdi KHACHUKAEV | Тотем/RUS |
5. | Andrejs ĻEŠČIKS | Makkabi/LAT |
7. | Mamed PASHAEV | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
7. | Aleksandrs ŠPIKA | Makkabi/LAT |
BB U16 -73 kg (11) |
1. | Givi KOKHTASHVILI | Kempo/EST |
2. | Aleks DEVIĶIS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Ričards NOVIKOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Gļebs MIŅAJLO | Lido/LAT |
5. | Edgars JURGENBERGS | Lido/LAT |
5. | Ruslans PETKUNS | Lido/LAT |
7. | Andrejs MISJUS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Andrejs KOMISAROVS | Bosko/LAT |
BB U16 -81 kg (7) |
1. | Daniels KUĻIŠS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Karl Tani PRIILINN TÜRK | Aitado/EST |
3. | Aleksijs IVAŠČENKO | Lido/LAT |
3. | Aleksandrs BURDŽIBALJANS | V.Zeļonija SS/LAT |
BB U16 +81 kg (4) |
1. | Mikhail LIUBARSKII | Котельники/RUS |
2. | Artur MISKO | ДЮК Атлант/BLR |
3. | Dzmitry BUYURAU | ДЮК Атлант/BLR |
AG U18 -57 kg (2) |
1. | Olga GRIGORJEVA | V.Bondarenko DS/LAT |
AG U18 +70 kg (2) |
1. | Darja ČERŅIKOVA | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Olga GRIGORJEVA | V.Bondarenko DS/LAT |
AB U18 -60 kg (8) |
1. | Magomed KHACHUKAEV | Тотем/RUS |
2. | Anthony DE ANGELIS | Makkabi/LAT |
3. | Uldis NARTIŠS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Maksims MELIKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Nauris BIĻIŅČUKS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Sergejs HROMENKOVS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Kirils FETISOVS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Nils Patriks KAZRADZIS | V.Zeļonija SS/LAT |
AB U18 -66 kg (7) |
1. | Danila DEZEDIANOK | Minsk/BLR |
2. | Mikita MISIUCHYK | Minsk/BLR |
3. | Mareks MARKANS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Aleksejs NAZAROVS | Ādažu BJSS/LAT |
AB U18 -73 kg (6) |
1. | Daniils KISEĻOVS | Makkabi/LAT |
2. | Artjoms ČURKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Olegs KOSENKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Artūrs Daniels KRASOVSKIS | Lido/LAT |
AB U18 -81 kg (8) |
1. | Sandro HUPENIJA | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Daniels KUĻIŠS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Aleksandrs BARTKĒVIČS | Lido/LAT |
3. | Nikoloz GELASHVILI | Тотем/RUS |
5. | Andžejs JAKOVĻEVS | Lido/LAT |
5. | Ņikita TERNOVIKS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Bogdans KOROĻEVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Valery PRYSTROM | ДЮК Атлант/BLR |
AB U18 -90 kg (5) |
1. | Nikita KRIMS | Makkabi/LAT |
2. | Paulius KIBICKAS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
3. | Romāns KURMIŠEVS | Bosko/LAT |
AB U18 +90 kg (6) |
1. | Vitali KHULUP | Светлогорск/BLR |
2. | Vladlens JAROCKIS | Spars/LAT |
3. | Maksims ČEČOTKINS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Nedas MINEVIČIUS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
|