|
Results |
G U10 -23 kg (4) |
1. | David BASOV | Кингисепп/RUS |
2. | Aleksejs KULAKOVS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Armands TAUBE | Ādažu BJSS/LAT |
G U10 -25 kg (7) |
1. | Vsevolod REPNIKOV | Tver/RUS |
2. | Anatoliy SHILOV | Кингисепп/RUS |
3. | Andrei PIAKARSKI | Minsk/BLR |
3. | Jaroslavs JANKOVIČS | Ulbrokas SK/LAT |
G U10 -27 kg (12) |
1. | Yury SOKOLOV | Tver/RUS |
2. | Daniel JEREMEJEV | Dodze/EST |
3. | Martins LĪVS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Daniil BEZSONOV | Borec/RUS |
5. | Roberts UMBRAŠKO | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Maksims PETRUŅA | Lido/LAT |
7. | Roberts BANKEVICS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Fricis ŠTRAUSS | Ādažu BJSS/LAT |
G U10 -29 kg (16) |
1. | Pavel SAVINSKIY | Tver/RUS |
2. | Aliaksandr YELIN | Minsk/BLR |
3. | Yauheni FEDARENKA | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
3. | Lev KIRSANOV | Solnechnogorsk/RUS |
5. | Matvej LIADNEU | Minsk/BLR |
5. | Illarions BAŠMAKOVS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Raitis RINALDO | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Jaroslav HAUSTOV | Solnechnogorsk/RUS |
G U10 -32 kg (15) |
1. | Ģirts PURIŅŠ | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Antons MJATIŠKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Ivan SAPONAU | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
3. | Jēkabs JĒKABSONS | Saldus/LAT |
5. | Andrey BELOUSOV | Borec/RUS |
5. | Zakhar PLETNEV | Tver/RUS |
7. | Bogdan SVOJNIKOV | Minsk/BLR |
7. | Radvils ABAJEVS | Dinamo LAT/LAT |
G U10 -35 kg (14) |
1. | Danila MELNIKAU | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
2. | Timurs KOVAĻENKO | Dinamo LAT/LAT |
3. | Jeļisejs BUMAŽKINS | Lido/LAT |
3. | Artūrs SOKOLOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Aristarkh MASLOV | Tver/RUS |
5. | Ibragim KAZIEV | Каллиста/RUS |
7. | Dzmitry LENKEVICH | Minsk/BLR |
7. | Aleksandrs AVDEJEVS | Lido/LAT |
G U10 -38 kg (4) |
1. | Nikolay USHIN | Borec/RUS |
2. | Ričards SABĻINS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Ernests DOVGĀNS | Alūksnes BJSS/LAT |
G U10 -42 kg (7) |
1. | Vladislavs LITVIŠKO | Ziemeļblāzma/LAT |
2. | Dāvids GAIGALS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Ivan YERASHEVICH | Minsk/BLR |
3. | Maksims VOROBJOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
G U10 +42 kg (5) |
1. | Pavel KANASHEVICH | Minsk/BLR |
2. | Arsenijs KORŠUNOVS | Lido/LAT |
3. | Rolands SKUJA | Jelgavas BJSS/LAT |
F U12 -27 kg (7) |
1. | Maksim MUSHKOV | Solnechnogorsk/RUS |
2. | Daniel JEREMEJEV | Dodze/EST |
3. | Ivan YANKOVSKI | Minsk/BLR |
3. | Gytis RACKAUSKAS | Judo Simba/LTU |
F U12 -30 kg (11) |
1. | Bruno GAILĀNS | Sigulda/LAT |
2. | Aleksejs PJAVKA | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Daniil KRASNOSLOBODSEV | Каллиста/RUS |
3. | Zahar LIASNICHY | Minsk/BLR |
5. | Deniss ŽIZŅEVSKIS | Lido/LAT |
5. | Eduards NIKA | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Yahor SHASHKO | Minsk/BLR |
7. | Aleksej KLIMENKOV | Minsk/BLR |
F U12 -34 kg (21) |
1. | Egor SEMENOV | Каллиста/RUS |
2. | Kristaps PĀRUPIETIS | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | Uladzislau MARDUSEVICH | Minsk/BLR |
3. | Makar BUSEL | Minsk/BLR |
5. | Anton SAROKIN | Minsk/BLR |
5. | Yauheni LAMAKA | Minsk/BLR |
7. | Daniels RŪSIS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Ņikita RJASKA | Alūksnes BJSS/LAT |
F U12 -38 kg (21) |
1. | Yaroslav PETROV | Каллиста/RUS |
2. | Uladzislau KUZMENKOU | Minsk/BLR |
3. | Igar MIRAEUSKI | Minsk/BLR |
3. | Artūrs AMOLIŅŠ | Ziemeļblāzma/LAT |
5. | Aleksandrs STOMA | Lido/LAT |
5. | Gundars SVILĀNS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Kirill POSTOL | Ookami/EST |
7. | Daniil BUGLAK | Minsk/BLR |
F U12 -42 kg (10) |
1. | Ivan LUKASHOU | Minsk/BLR |
2. | Albert KLIMKAYTIS | Minsk/BLR |
3. | Ivan STOLIAR | Minsk/BLR |
3. | Artur JEREMEJEV | Dodze/EST |
5. | Uladzislau SAROKIN | Minsk/BLR |
5. | Aleksandrs SOSNOVSKIS | Lido/LAT |
7. | Artūrs KISEĻEVSKIS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Glebs BOĻŠAKOVS | Dinamo LAT/LAT |
F U12 -46 kg (14) |
1. | Uladzimir BATRAKOU | Minsk/BLR |
2. | Royal ASLANOV | Каллиста/RUS |
3. | Ats PRANGLI | Ookami/EST |
3. | Jakub KIELESINSKI | Rys/POL |
5. | Emīls POTAPOVS | Lido/LAT |
5. | Kristiāns FEDOTOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Eduards PLOSTNIEKS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Rasmus TALTS | Ookami/EST |
F U12 -50 kg (6) |
1. | Nikita SUHLOVS | Lido/LAT |
2. | Maksims BIZĀNS | Lido/LAT |
3. | Orestas FEDOTOVAS | Judo Simba/LTU |
3. | Kaur KÕVA | Rei/EST |
F U12 +50 kg (5) |
1. | Deniss CIHANOVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Aram CHILINGARJAN | Solnechnogorsk/RUS |
3. | Leons LAUGA | Ādažu BJSS/LAT |
E U14 meit. -26 kg (3) |
1. | Keita DOBROĻUBOVA | Alūksnes BJSS/LAT |
2. | Aljona SAZONOVA | Buffen-do/EST |
E U14 meit. -32 kg (4) |
1. | Anna GULĪTE | Lido/LAT |
2. | Katsiaryna HALKEVICH | Minsk/BLR |
3. | Jūlija KUZŅECOVA | Alūksnes BJSS/LAT |
E U14 meit. -36 kg (6) |
1. | Anna Liisa NURM | Tartu Do/EST |
2. | Aurelija ANTANAVICIUTE | Judo Simba/LTU |
3. | Daniela ŠADUROVA | Singitaj/LAT |
3. | Jūlija CELENBERGA | Alūksnes BJSS/LAT |
E U14 meit. -40 kg (2) |
1. | Paula Elīza CERA | Kyodai/LAT |
E U14 meit. -44 kg (4) |
1. | Alevtīna ŠPIKA | Makkabi/LAT |
2. | Slavjana RYLKEVICH | Minsk/BLR |
3. | Adele ŠULTE | V.Zeļonija SS/LAT |
E U14 meit. -48 kg (3) |
1. | Gabriele ZILIONYTE | Judo Simba/LTU |
2. | Anastasija SOKIRJANSKA | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Milena KHILOVA | Каллиста/RUS |
E U14 meit. -52 kg (6) |
1. | Alicja OLDAK | Rys/POL |
2. | Nika JANKOVSKA | Lido/LAT |
3. | Aliaksandra PADOLSKAYA | Minsk/BLR |
3. | Keita LEITONE | Ādažu BJSS/LAT |
E U14 meit. -57 kg (4) |
1. | Elinga JAKULYTE | Torris/LTU |
2. | Patrīcija MARĶITĀNE | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Gabija JUCIKAITE | Judo Simba/LTU |
E U14 meit. -63 kg (2) |
1. | Una DOLGIĻEVIČA | Kyodai/LAT |
E U14 meit. +63 kg (6) |
1. | Kristiāna BABIJA | Kyodai/LAT |
2. | Jelena KAPUSTINA | Afina/EST |
3. | Izolde SPRINĢE | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Lelde ČERBIKOVA | Alūksnes BJSS/LAT |
C U14 -32 kg (2) |
1. | Murad GADZIEV | Каллиста/RUS |
C U14 -35 kg (9) |
1. | Yaroslav PETROV | Каллиста/RUS |
2. | Ivans MIHAĻOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Denis SELIUN | Minsk/BLR |
3. | Roberts JAVORSKIS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Hleb ZINEVICH | Minsk/BLR |
5. | Dmitrijs SMIKOVSKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Richard LEPP | Rei/EST |
7. | Roberts PURS | Alūksnes BJSS/LAT |
C U14 -38 kg (11) |
1. | Patriks KALNIŅŠ | Lido/LAT |
2. | Ņikita BUIVIDS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Alexandr ZHELTKEVICH | Minsk/BLR |
3. | Rene ALTOSAR | Budolinn Judokool/EST |
5. | Artjom KANASKIN | Budolinn Judokool/EST |
5. | Dastan RUSLANBEKOV | P.Telpizov Judo Club/KGZ |
7. | Miks BAUMGARTS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Niks Valdis SIZOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
C U14 -42 kg (22) |
1. | Andis DOLGIĻEVIČS | Kyodai/LAT |
2. | Antonijs JUZEFOVIČS | Lido/LAT |
3. | Aleksandrs KOROTKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Andris DŽEMO | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Jānis Edgars ŠTRAUSS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Ļevs KAĻIŅINS | Lido/LAT |
7. | Ričards UMBRAŠKO | Kyodai/LAT |
7. | Nikolajs PANKRATOVS | Liepājas KSS/LAT |
C U14 -46 kg (13) |
1. | Ņikita GOLUBS | Lido/LAT |
2. | Dmitrijs GUKOVS | Makkabi/LAT |
3. | Naglis CERNIAUSKAS | Judo Simba/LTU |
3. | Hleb STELMAKH | Minsk/BLR |
5. | Sten Erik KÄRBER | Aitado/EST |
5. | Arturs LAUFMANIS | Makkabi/LAT |
7. | Andris ADAMOVIČS | Kyodai/LAT |
7. | Ņikita LIZUNOVS | Singitaj/LAT |
C U14 -50 kg (9) |
1. | Andrejs SKOMOROHOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Danila AFONIN | Каллиста/RUS |
3. | Andrey YEVTUSHENKO | Minsk/BLR |
3. | Michal KOWALCZYK | Rys/POL |
5. | Daniel KOJUS | Kempo/EST |
5. | Nikolai RIEKSTINS | Budolinn Judokool/EST |
7. | Elvis KĀRKLIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Norberts ČERBIKOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
C U14 -55 kg (14) |
1. | Jan ZAWIDZKI | Rys/POL |
2. | Marks SUTIKA | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Ralfs Kārlis MANFELDS | Kyodai/LAT |
3. | Ņikita SAPROŅENKO | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Argo MÄGI | Zen/EST |
7. | Māris SEDLENIEKS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Maksim MISIUKEVICH | Minsk/BLR |
C U14 -60 kg (10) |
1. | Artjoms MELIKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Bartosz BORZECKI | Rys/POL |
3. | Ņikita SKORBENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Aleksandrs ŠPIKA | Makkabi/LAT |
5. | Ats PÕLDMAA | Kempo/EST |
5. | Nikolajs RAKOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Kristaps KRŪMIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Aleksei RASALOUSKI | Minsk/BLR |
C U14 -66 kg (8) |
1. | Mihail KLJUCHKIN | Solnechnogorsk/RUS |
2. | Andrejs KAMENSKIS | Bosko/LAT |
3. | Edgars JURGENBERGS | Lido/LAT |
3. | Sander ŠAPKIN | Kempo/EST |
5. | Mikita ZBAROUSKI | Minsk/BLR |
5. | Andrejs ĻEŠČIKS | Makkabi/LAT |
7. | Marten JAANUS | Kempo/EST |
7. | Marek Marten RANNE | Zen/EST |
C U14 +66 kg (7) |
1. | Givi KOKHTASHVILI | Kempo/EST |
2. | Yuri NOVIK | Minsk/BLR |
3. | Illia OSIPOVICH | Minsk/BLR |
3. | Daniels PAŅKOVS | Bosko/LAT |
D U16 meit. -48 kg (2) |
1. | Glafira BAHUR | Minsk/BLR |
D U16 meit. -52 kg (5) |
1. | Alicja OLDAK | Rys/POL |
2. | Darja ZHIZNEVSKAJA | Minsk/BLR |
3. | Ansatasia SAZONOVA | Buffen-do/EST |
D U16 meit. -57 kg (4) |
1. | Anastasia ILINA | Адмиралтеец/RUS |
2. | Anna VALYNTSAVA | Minsk/BLR |
3. | Aida VASILIAUSKAITĖ | Ristis|R.Sargūno g./LTU |
D U16 meit. +70 kg (2) |
1. | Dārta SMILDZIŅA | Ādažu BJSS/LAT |
B U16 -42 kg (2) |
1. | Aleksandrs ČERNIŠOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
B U16 -46 kg (9) |
1. | Deniss IVANOVS | Bosko/LAT |
2. | Andrejs RIŽOVS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Gatis LEĻEVS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Aidanas GAUBYS | Ristis|R.Sargūno g./LTU |
5. | Maksims MARINS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Grigori MÕSKO | Budolinn Judokool/EST |
7. | Aigars BUNDZENS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Romāns LOGINOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
B U16 -50 kg (12) |
1. | Anton SHILOV | Кингисепп/RUS |
2. | Michal KOWALCZYK | Rys/POL |
3. | Roberts DREIMANIS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Vadims KASATKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Carl Gustav KONT | Ookami/EST |
5. | Mangirdas MATIUKAS | Ristis|R.Sargūno g./LTU |
7. | Kristofers ZARIŅŠ | Lido/LAT |
7. | Daņila ROGOVS | Liepājas KSS/LAT |
B U16 -55 kg (6) |
1. | Vladimirs ROMAŠKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Markus SAVI | Aitado/EST |
3. | Erik PÄSLANE | Afina/EST |
3. | Sergejs HROMENKOVS | Liepājas KSS/LAT |
B U16 -60 kg (15) |
1. | Artūrs Dāniels RIŽIJS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Daniel Markus VARDJA | Aitado/EST |
3. | Uldis NARTIŠS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Anthony DE ANGELIS | Makkabi/LAT |
5. | Silver KÄNNA | Tartu Do/EST |
5. | Nikita MIROSNITSENKO | Budolinn Judokool/EST |
7. | Mareks MARKANS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Robin SOE | Rei/EST |
B U16 -66 kg (10) |
1. | Boriss STUPKIN | Afina/EST |
2. | Alexandr DROCHNEV | MGFSO Moscow/RUS |
3. | Renārs HANS | Sigulda/LAT |
3. | Vladislavs IVANOVS | Singitaj/LAT |
5. | Iliyas ESTAMIROV | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Artūrs Daniels KRASOVSKIS | Lido/LAT |
7. | Märt UIBO | Kempo/EST |
7. | Vladimir POSTOL | Ookami/EST |
B U16 -73 kg (7) |
1. | Artjoms GALAKTIONOVS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Ralf Stiven VIRU | Aitado/EST |
3. | Andrejs MIHAILUKS | Lido/LAT |
3. | Aleksandrs LAPŠINS | Jelgavas BJSS/LAT |
B U16 -81 kg (6) |
1. | Valeriy KOMKOV | РГУОР/BLR |
2. | Daniels KUĻIŠS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Artūrs RAINIKS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Bogdans KOROĻEVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
B U16 +81 kg (7) |
1. | Simon SÜLLA | Aitado/EST |
2. | Nedas MINEVIČIUS | Ristis|R.Sargūno g./LTU |
3. | Romāns KURMIŠEVS | Bosko/LAT |
3. | Martin ZUJEV | Ookami/EST |
A U18 -55 kg (2) |
1. | Vladimirs ROMAŠKINS | V.Zeļonija SS/LAT |
A U18 -60 kg (5) |
1. | Ričards KRŪKLIS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Aleksandrs SKOMOROHOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Emīls SAKSONS | Jelgavas BJSS/LAT |
A U18 -66 kg (7) |
1. | Bogdan BULAK | Minsk/BLR |
2. | Artūrs KUŠINS | Makkabi/LAT |
3. | Edžus STRAUJUPS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Daniils KISEĻOVS | Makkabi/LAT |
A U18 -73 kg (6) |
1. | Igor MAKAROV | Buffen-do/EST |
2. | Ņikita MIŠČENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Roman MARKILOV | Buffen-do/EST |
3. | Nikita SEMJONOVS | Satori/LAT |
A U18 -81 kg (4) |
1. | Siarhei LEBEDZEU | Minsk/BLR |
2. | Daniils SMIKOVSKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Oļegs BESEKERSKIS | Ziemeļblāzma/LAT |
A U18 -90 kg (3) |
1. | Ivan TURONCHIK | Minsk/BLR |
2. | Arturs ERGLIS | Satori/LAT |
A U18 +90 kg (3) |
1. | Dairis GOLUBEVS | Alūksnes BJSS/LAT |
2. | Martin ZUJEV | Ookami/EST |
|