|
Results |
U10 -23 kg (8) |
1. | Maksims TARASKINS | Lido/LAT |
2. | Daniil KOROL | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
3. | Artemi JEREMEJEV | Dodze/EST |
3. | Ēriks MIĶELSONS | Lido/LAT |
5. | Aliaksei ARTSIOMAU | Dream Team/BLR |
5. | Bogdans ČERVINSKIS | Lido/LAT |
7. | DANIL TIKHONOV | Koenig JC/RUS |
7. | Dobriņa ČEKANOVSKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
U10 -25 kg (16) |
1. | VSEVOLOD MITRUSHIN | Koenig JC/RUS |
2. | Reinis KRĪGERS | Lido/LAT |
3. | Timurs ISAKOVS | Lido/LAT |
3. | BOGDAN FEDOROV | Koenig JC/RUS |
5. | Maksims VOLODJKO | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Verners SPRIŅĢIS | Lido/LAT |
7. | Daniels ZAICEVS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Denis OLA | Lido/LAT |
U10 -27 kg (15) |
1. | DANIIL SHCHANKIN | Koenig JC/RUS |
2. | Hardzei PATSIENKA | Dream Team/BLR |
3. | Artem EFIMOV | Medved/RUS |
3. | Sofye MENKO | Радимич/BLR |
5. | Ivan CHISTOBAEV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | Niks MAULS | Spars/LAT |
7. | Aliaksandr PIROZHNIK | Dream Team/BLR |
7. | Deniss FJODOROVS | V.Zeļonija SS/LAT |
U10 -29 kg (25) |
1. | Gleb KONDRATOVICH | Радимич/BLR |
2. | Kirils ŅEMČIKOVS | Lido/LAT |
3. | Nikolay YARMOLUK | Yarclub Kaliningrad/RUS |
3. | Artūrs SMALOVIJS | Lido/LAT |
5. | Gustavs VOITENKO | Sigulda/LAT |
5. | Ņikita ZAGORSKIS | Satori/LAT |
7. | Denis GOLOVKINS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Daniels ZEPS | RDsport/LAT |
U10 -32 kg (30) |
1. | Mihails VOLODENOKS | Lido/LAT |
2. | Vijus VOLKOVAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Daniil ERMOLENKO | Олимпийские Надежды/RUS |
3. | Aleksandrs MALIŠEVS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Regnārs SKAISTAIS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Aleksandrs BUŠNIJS | Lido/LAT |
7. | Damirs ŅIKITINS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Artsiom KRYCHKO | Dream Team/BLR |
U10 -35 kg (15) |
1. | Sergey NAZARKIN | Yarclub Kaliningrad/RUS |
2. | Timofey DOLYAN | Yarclub Kaliningrad/RUS |
3. | Darius MILIUS | Bosko/LAT |
3. | Ričards Daniels ALEKSĀNS | Gauja/LAT |
5. | Herkus DAVALGA | Budoka Kaunas/LTU |
5. | Mikus URBANOVIČS | Sigulda/LAT |
7. | Damirs GAVRILEJS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Maris Pauls TONE | V.Zeļonija SS/LAT |
U10 -38 kg (15) |
1. | Rokas MICKELIŪNAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
2. | Kristjan PÄRNIK | Audentes/EST |
3. | MATVEI MIAGKOV | Koenig JC/RUS |
3. | Pavel MENKOV | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
5. | Oskars ZASTUPŅEVIČS | LSPA DS/LAT |
5. | Arvis BONDARS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Marats FJODOROVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Maksim ZAITSAU | Dream Team/BLR |
U10 +38 kg (23) |
1. | Kajus CHARENKA | Ristis R.Sargūno g./LTU |
2. | Arsenii ZABOLOTNII | Koenig JC/RUS |
3. | Henrijs SKANGALIS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Timofejs TKAČOVS | Spars/LAT |
5. | Bogdans MAĻUSEVS | Spars/LAT |
5. | Boris KOMAROV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
7. | Aleksandrs APSALONS | Lido/LAT |
7. | Arturs DUBILINS | Ziemeļblāzma/LAT |
U12 m -32 kg (6) |
1. | Evelīna KAZAČENKO | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Amina USMANOVA | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Ilze ALEKSEJEVA | Gauja/LAT |
3. | Justīne JANELE | Kyodai/LAT |
U12 m -36 kg (3) |
1. | Veronika SINELNIKOVA | Yarclub Kaliningrad/RUS |
2. | Darya CHAICHYTS | Радимич/BLR |
3. | Millere KATRINE | Jelgavas BJSS/LAT |
U12 m -40 kg (6) |
1. | Olga HASNAŠA | Liepājas KSS/LAT |
2. | Anastasija ISAJEVA | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Evita VEILANDE | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Marija AKSENOVA | RDsport/LAT |
U12 m -44 kg (2) |
1. | Riana IĻJAŠENKO | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Arta Līga SOPULE | Alūksnes BJSS/LAT |
U12 m +44 kg (5) |
1. | Evita EZERA | Lido/LAT |
2. | Annika KUKUŠKINA | Samurs/LAT |
3. | IANA PAVLENKO | Koenig JC/RUS |
4. | Marta GAPEJEVA | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Beāta DUBOVA | Alūksnes BJSS/LAT |
U12 z -25 kg (2) |
1. | Bogdan FEDOROV | Koenig JC/RUS |
2. | Umārs USMANOVS | Ādažu BJSS/LAT |
U12 z -30 kg (10) |
1. | Aleksandrs GLASKOVS | Makkabi/LAT |
2. | Mikita LAURENAU | Dream Team/BLR |
3. | Martas BALSEVICIUS | Budoka Kaunas/LTU |
3. | ANTON PODDUEV | Koenig JC/RUS |
5. | Leonid IVLEV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | German KALISTRATOV | Audentes/EST |
7. | Aleksejs KULAKOVS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Raman PIATSELIN | Dream Team/BLR |
U12 z -34 kg (26) |
1. | Ēriks HOMKA | Lido/LAT |
2. | Artak AZARUMYAN | Audentes/EST |
3. | David BASOV | Medved/RUS |
3. | Ilia NESTIURIN | ДЮСШ г. Гурьевска/RUS |
5. | Aleksandrs JERMOŅINS | LSPA DS/LAT |
5. | Edvards JAKOVĻEVS | Makkabi/LAT |
7. | Pavel TOLAK | Dream Team/BLR |
7. | Mikita USTSINAU | Dream Team/BLR |
U12 z -38 kg (39) |
1. | Andrejs PABĒRZIS | Samurs/LAT |
2. | Daniels ABALIHINS | Lido/LAT |
3. | Daniil ZUBRYTSKI | Dream Team/BLR |
3. | Erofejs MARKOVS | Lido/LAT |
5. | Demiyan VOLCHKOV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | Ņikita ČELADINS | Lido/LAT |
7. | Savelii KARIKH | Koenig JC/RUS |
7. | Rodion KONOVALENKO | Solnechnogorsk/RUS |
U12 z -42 kg (25) |
1. | Arsenijs GUDEJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Maksims TIHONOVS | Lido/LAT |
3. | Adris JAKUBAUSKAS | Judo Simba/LTU |
3. | Iljas MAMEDOVS | Jikan/LAT |
5. | Artemijs DOROFEIČIKS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | AKHMAD SHAROAN | Koenig JC/RUS |
7. | Sergejs ADATIŅŠ | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Jaroslav HAUSTOV | Solnechnogorsk/RUS |
U12 z -46 kg (14) |
1. | Ruslans AZIZS VALIJS | Lido/LAT |
2. | Dima LEPKEVICH | Радимич/BLR |
3. | Daniil VASILIEV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
3. | ASLAN TOPCHUEV | Koenig JC/RUS |
5. | Ričards KUMAČEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Artūrs PERELIGINS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Aleksis DUĻBINSKIS | Gauja/LAT |
7. | Tits KULLO | V.Zeļonija SS/LAT |
U12 z -50 kg (10) |
1. | Aleksandrs AVDEJEVS | Jikan/LAT |
2. | Aleksejs BESSOĻCEVS | Lido/LAT |
3. | Kaspars JUBELIS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Aleksandrs ZAHAROVS | Ziemeļblāzma/LAT |
5. | Oskars ĀBOLTIŅŠ | Satori/LAT |
5. | Roans LĀCIS | Samurs/LAT |
7. | Leo SALENIEKS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Daņila VOROŅINS | Vidzemes DS/LAT |
U12 z -55 kg (8) |
1. | Arturs DROGINS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Jorūnas GEGIECKAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Maksims POPOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Arsenijs ANIKINS | Satori/LAT |
5. | Nojus NUTAUTAS | Budoka Kaunas/LTU |
5. | Arsēnijs MOGIRČUKS | Satori/LAT |
7. | Iļja ZAGVOZDKINS | Lido/LAT |
7. | Artūrs DARGEVIČS | Dinamo LAT/LAT |
U12 z +55 kg (9) |
1. | Aleksas RINKIAVIČIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
2. | Artūrs JACENKO | Bosko/LAT |
3. | Arnolds ARSENTJEVS | V.Bondarenko DS/LAT |
3. | Artēmijs BLAŽEVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Daniels GOROBECS | Vidzemes DS/LAT |
5. | Gytis VALENTUKONIS | Budoka Kaunas/LTU |
7. | Germans GOLENOKS | Lido/LAT |
7. | Raivis NAGLA | Dinamo LAT/LAT |
U14 m -40 kg (5) |
1. | Viktorija KOVŠA | Ippon džudo klubs/LAT |
2. | Alise BUĻJONE | Ippon džudo klubs/LAT |
3. | Olga HASNAŠA | Liepājas KSS/LAT |
4. | Nika MOTIĻKOVA | Gauja/LAT |
5. | Mirjam Saskia MARTIN | Toni Judokool/EST |
U14 m -44 kg (5) |
1. | Liana YDINA | Yarclub Kaliningrad/RUS |
2. | Varvara PROSHENKO | Yarclub Kaliningrad/RUS |
3. | Evelīna JAVORSKA | Alūksnes BJSS/LAT |
4. | Neida NORVAISAITE | Kedainiu dziudo klub/LTU |
5. | Aliona TIHAN | Радимич/BLR |
U14 m -48 kg (2) |
1. | Anna KOTOVA | Budolinn Judokool/EST |
2. | Anastasiya TIHAN | Радимич/BLR |
U14 m +52 kg (5) |
1. | Adele ŠULTE | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Slaviana RYLKEVICH | Радимич/BLR |
3. | Ailin BUDÕLINA | Budolinn Judokool/EST |
4. | IANA PAVLENKO | Koenig JC/RUS |
5. | Uliyana ZHURAUSKAYA | Радимич/BLR |
U14 z -34 kg (4) |
1. | Dmitri KOPÕLOV | Budolinn Judokool/EST |
2. | Vladislavs FESTERS | Ulbrokas SK/LAT |
3. | Matsvei ANTONENKA | Радимич/BLR |
4. | Ignas CIRUNAS | Budoka Kaunas/LTU |
U14 z -38 kg (19) |
1. | Lev KIRSANOV | Solnechnogorsk/RUS |
2. | Aliaksandr YELIN | Dream Team/BLR |
3. | Rostislav BUDYLIN | ДЮСШ г. Гурьевска/RUS |
3. | Vladyslav PROTSENKO | Taifu Judo/UKR |
5. | Maksim MUSHKOV | Solnechnogorsk/RUS |
5. | Jēkabs JĒKABSONS | Saldus/LAT |
7. | Mārtiņš PĀRUPIETIS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Aleksejs PJAVKA | V.Zeļonija SS/LAT |
U14 z -42 kg (14) |
1. | Saad DIKAJEV | Audentes/EST |
2. | Uladzislau LUKYANOVICH | Dream Team/BLR |
3. | Zakhar LIASNICHY | Dream Team/BLR |
3. | Kirills MARKOVS | Lido/LAT |
5. | Heorhii RIABUSHKO | Taifu Judo/UKR |
5. | Eduards LĪPENĪTS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Miķelis Jānis ROZE | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Bogdan LOXMATOV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
U14 z -46 kg (12) |
1. | Aleksandrs STOMA | Lido/LAT |
2. | Niks LOMONOSOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Deniss KAPUĻINS | Jikan/LAT |
3. | Rolands KAZAČENOKS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Markuss STUPĀNS | Jikan/LAT |
5. | Vadim ANTIFEEV | Budolinn Judokool/EST |
7. | Bulat AHUNZJANOV | Solnechnogorsk/RUS |
7. | Timofeis MAKSIMOVS | Bosko/LAT |
U14 z -50 kg (21) |
1. | Vladislavs LITVIŠKO | Ziemeļblāzma/LAT |
2. | Deniss ŽIZŅEVSKIS | Lido/LAT |
3. | Kirils GOLUBEVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Stepans LOMAKINS | Bosko/LAT |
5. | Iļgams JUSIFOVS | Kyodai/LAT |
5. | Andrejs SAUKĀNS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Gļebs STUPĀNS | Jikan/LAT |
7. | Nikita JOLKIN | Audentes/EST |
U14 z -55 kg (11) |
1. | Andrejs VANAGS | Ippon džudo klubs/LAT |
2. | Vladislav SHERBAN | Yarclub Kaliningrad/RUS |
3. | Timurs PANTELEJEVS | Bosko/LAT |
3. | Ernests LAUFMANIS | Makkabi/LAT |
5. | Nils ŽURAVĻOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | IVAN IVKOV | Koenig JC/RUS |
7. | Ilja ŠIMKOVIČS | Lido/LAT |
7. | Ivans MAKEJEVS | Ippon džudo klubs/LAT |
U14 z -60 kg (9) |
1. | Artem PODDUBNYI | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
2. | Maksims SUNCOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Matvejs LOBAŽEVIČS | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | Denis KIREEV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | Nikita TITOV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | ANDREY MENZELEEV | Koenig JC/RUS |
7. | Roberts VANAGS | Kyodai/LAT |
7. | Daniils VOLODKEVIČS | RDsport/LAT |
U14 z -66 kg (13) |
1. | Eduard SHULIMOV | Taifu Judo/UKR |
2. | Aristarhs KRAUZE | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Uladzimir BATRAKOU | Dream Team/BLR |
3. | Rodion LATYNSHEV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | Artem XOTYLEV | Yarclub Kaliningrad/RUS |
5. | Aleksandr PROVODIN | Budolinn Judokool/EST |
7. | DANIIL PAVLENKO | Koenig JC/RUS |
7. | Mikita KEDZICH | Радимич/BLR |
U14 z +66 kg (8) |
1. | Jānis STRAZDIŅŠ | Samurs/LAT |
2. | Maksims BIZĀNS | Lido/LAT |
3. | Ivan GUSJKOV | Solnechnogorsk/RUS |
3. | Nikita RINKIAVIČIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
5. | Daniils MIŠČUKS | Liepājas KSS/LAT |
5. | Artūrs SMERTJEVS | V.Bondarenko DS/LAT |
7. | Ričards Roberts DĀRZNIEKS | Satori/LAT |
7. | Erik BAIRAMOV | Bushikan/EST |
U16 m -52 kg (2) |
1. | ANASTASIA VDOVCHENKOVA | Koenig JC/RUS |
2. | Annija STRUPĀ | Jelgavas BJSS/LAT |
U16 m -57 kg (3) |
1. | Evelīna GRAUMANE | Lido/LAT |
2. | Vilena ARSHAKYAN | Audentes/EST |
3. | Alena KIRSANOVA | Solnechnogorsk/RUS |
U16 m -63 kg (2) |
1. | Kristiana JURKEVICA | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Elizabete MUNTJANA | Jelgavas BJSS/LAT |
U16 m +63 kg (6) |
1. | Kristiāna BABIJA | Kyodai/LAT |
2. | Alevtīna ŠPIKA | Makkabi/LAT |
3. | Elizaveta KOROBEINIKOVA | Audentes/EST |
3. | Slaviana RYLKEVICH | Радимич/BLR |
U16 z -42 kg (3) |
1. | Leu SAMANKOU | Радимич/BLR |
2. | Maksims ŠESTAKOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Heorhii RIABUSHKO | Taifu Judo/UKR |
U16 z -46 kg (4) |
1. | Nikolajs SIDORIKS | Lido/LAT |
2. | DMITRII MANKOVSKIKH | Koenig JC/RUS |
3. | Nauris MIKAIĻOŅIS | Satori/LAT |
4. | Daniels JASINSKIS | Dinamo LAT/LAT |
U16 z -50 kg (13) |
1. | Serhii KIM | Taifu Judo/UKR |
2. | Ihar MIRAYEUSKI | Dream Team/BLR |
3. | Roberts JAVORSKIS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Jegors JERŠOVS | LSPA DS/LAT |
5. | Artjoms GORBATENKO | Spars/LAT |
5. | Aleksejs GORBATENKO | Spars/LAT |
7. | Jaroslavs PETROVS | Liepājas KSS/LAT |
7. | MIKHAIL STASKEVICH | Koenig JC/RUS |
U16 z -55 kg (12) |
1. | OLEG FILIPPOV | Koenig JC/RUS |
2. | Ivans MIHAĻOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Viktors TARASOVS | Jikan/LAT |
3. | ARTEM AKSENOV | Koenig JC/RUS |
5. | Roberts PURS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Patriks KALNIŅŠ | Lido/LAT |
7. | Francis MIKUCKIS | Lido/LAT |
7. | Uladzislau MARDUSEVICH | Dream Team/BLR |
U16 z -60 kg (14) |
1. | Rene ALTOSAR | Audentes/EST |
2. | MIKHAIL LITVINOV | Koenig JC/RUS |
3. | Emīls POTAPOVS | Kyodai/LAT |
3. | AMBARCUM MOVSISYAN | Koenig JC/RUS |
5. | Miks BAUMGARTS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Evgeniy YDIN | Yarclub Kaliningrad/RUS |
7. | Igors MEDVEDEVS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Ernests PUŠKUNDZIS | Ippon džudo klubs/LAT |
U16 z -66 kg (16) |
1. | DANIL YOLKIN | Koenig JC/RUS |
2. | DMITRY MOLCHANOV | Koenig JC/RUS |
3. | Arturs LAUFMANIS | Makkabi/LAT |
3. | Andris DŽEMO | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | MARK GORELIK | Koenig JC/RUS |
5. | Aleksandrs DIMITROVS | Lido/LAT |
7. | Ralfs ALKSNIS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Valters JENERTS | Ādažu BJSS/LAT |
U16 z -73 kg (10) |
1. | Hleb STELMAKH | Dream Team/BLR |
2. | Ņikita LIZUNOVS | Singitaj/LAT |
3. | MAKSIM BULGAKOV | Koenig JC/RUS |
3. | Konstantin CHORNIY | Taifu Judo/UKR |
5. | Vadims TAMKOVIČS | Bosko/LAT |
5. | Elvis KĀRKLIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Viktors DMITREČKOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Davids ČERŅAKS | Lido/LAT |
U16 z -81 kg (5) |
1. | Germans GRIGORJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Ivan KUTENKOV | Taifu Judo/UKR |
3. | Daniīls VASIĻJEVS | Lido/LAT |
4. | DANIILA GORILCHANIK | Koenig JC/RUS |
5. | Andrejs BOGDANOVS | Lido/LAT |
U16 z +81 kg (4) |
1. | Jānis STRAZDIŅŠ | Samurs/LAT |
2. | Klāvs GAILĪTIS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Eduard LADÕGIN | Audentes/EST |
4. | Ņikita BILINČUKS | Alūksnes BJSS/LAT |
U18 m -52 kg (2) |
1. | Monta MELZOBA | Alūksnes BJSS/LAT |
2. | Anastasia FEDOROVSKAJA | Самбо-70/RUS |
U18 m -57 kg (5) |
1. | Paula Elīza CERA | Kyodai/LAT |
2. | Vilena ARSHAKYAN | Audentes/EST |
3. | Laura GALSTJANA | V.Bondarenko DS/LAT |
4. | Rosita REISYTE | Roni/LTU |
5. | Nadīna TARNOVSKA | Alūksnes BJSS/LAT |
U18 m -63 kg (8) |
1. | Marija SELEZŅOVA | Spars/LAT |
2. | Vineta ALKSNE | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Nika JANKOVSKA | Kyodai/LAT |
3. | Elīza Marija JEVSTIGŅEJEVA | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Aleksandra DANILINA | Solnechnogorsk/RUS |
5. | Keita LEITONE | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Ance Rūta ROZE | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Anastasiy IARMOLUK | Yarclub Kaliningrad/RUS |
U18 m -70 kg (3) |
1. | Una DOLGIĻEVIČA | Kyodai/LAT |
2. | Kristiāna ZANDAVA | Samurs/LAT |
3. | Elizaveta KOROBEINIKOVA | Audentes/EST |
U18 m +70 kg (4) |
1. | Kristiāna BABIJA | Kyodai/LAT |
2. | Dārta SMILDZIŅA | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Lelde ČERBIKOVA | Alūksnes BJSS/LAT |
4. | Sabīna VEĻIKA | LSPA DS/LAT |
U18 z -55 kg (3) |
1. | Andrejs RIŽOVS | Ādažu BJSS/LAT |
2. | MATVEI DUEV | Koenig JC/RUS |
3. | Patriks KALNIŅŠ | Lido/LAT |
U18 z -60 kg (10) |
1. | Mikhail KOSHURNIKOV | Perm/RUS |
2. | AMBARCUM MOVSISYAN | Koenig JC/RUS |
3. | Elijus JOKUBENAS | Roni/LTU |
3. | Rene ALTOSAR | Audentes/EST |
5. | Aleksandr LEMENKOV | Сосновый Бор ДЮСШ/RUS |
5. | Dmitrijs ŠEVJAKOVS | LSPA DS/LAT |
7. | Edvards KINČS | Saldus/LAT |
7. | Armands MASTIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
U18 z -66 kg (12) |
1. | Aleksandr GARADZHA | Сосновый Бор ДЮСШ/RUS |
2. | Kristaps GULĪTIS | Kyodai/LAT |
3. | DANIL YOLKIN | Koenig JC/RUS |
3. | Maksims ŠENDEROVS | Lido/LAT |
5. | Kristians STRAZDIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Dmitrijs ČERNOBROVKINS | Makkabi/LAT |
7. | NIKITA SOLOVIEY | Koenig JC/RUS |
7. | Mihail ZIMGOROV | Bushikan/EST |
U18 z -73 kg (8) |
1. | Alexander DROCHNEV | MGFSO Moscow/RUS |
2. | Māris SEDLENIEKS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Ņikita GOLUBS | Kyodai/LAT |
3. | Artjoms HOMENKO | Lido/LAT |
5. | Gedas GRUZAUSKAS | Roni/LTU |
5. | Konstantin CHORNIY | Taifu Judo/UKR |
7. | Ēriks OSIS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Nojus VAITIEKUNAS | Roni/LTU |
U18 z -81 kg (5) |
1. | Marijus MITROCHINAS | Roni/LTU |
2. | Uladzislau BARODZICH | Dream Team/BLR |
3. | Aleksandrs SKUJA | Alūksnes BJSS/LAT |
4. | Givi KOKHTASHVILI | Rei/EST |
5. | Andrejs KAMENSKIS | Bosko/LAT |
U18 z -90 kg (6) |
1. | Ņikita JAROŠEVIČS | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Aleksandrs ŠPIKA | Makkabi/LAT |
3. | Gustavs LĪKANSIS | Kyodai/LAT |
3. | Vilius KAVALEVSKIS | Roni/LTU |
U18 z +90 kg (2) |
1. | Aleksijs IVAŠČENKO | Lido/LAT |
2. | Yury NOVIK | Dream Team/BLR |
|