KYODAI 2018 5 MAY Rīga
Results
Competitors
Medals
Statistics
Categories
U10 m -24 kg
(PDF)
U10 m -28 kg
(PDF)
U10 m -32 kg
(PDF)
U10 m -36 kg
(PDF)
U10 m +40 kg
(PDF)
U10 z -23 kg
(PDF)
U10 z -26 kg
(PDF)
U10 z -29 kg
(PDF)
U10 z -32 kg
(PDF)
U10 z -35 kg
(PDF)
U10 z -38 kg
(PDF)
U10 z -42 kg
(PDF)
U10 z -46 kg
(PDF)
U10 z +46 kg
(PDF)
U12 m -28 kg
(PDF)
U12 m -32 kg
(PDF)
U12 m -36 kg
(PDF)
U12 m -40 kg
(PDF)
U12 m -44 kg
(PDF)
U12 m +44 kg
(PDF)
U12 z -26 kg
(PDF)
U12 z -29 kg
(PDF)
U12 z -32 kg
(PDF)
U12 z -35 kg
(PDF)
U12 z -38 kg
(PDF)
U12 z -42 kg
(PDF)
U12 z -46 kg
(PDF)
U12 z -50 kg
(PDF)
U12 z -55 kg
(PDF)
U12 z +55 kg
(PDF)
U14 m -36 kg
(PDF)
U14 m -40 kg
(PDF)
U14 m -44 kg
(PDF)
U14 m -48 kg
(PDF)
U14 m -52 kg
(PDF)
U14 m -57 kg
(PDF)
U14 m +57 kg
(PDF)
U14 z -32 kg
(PDF)
U14 z -35 kg
(PDF)
U14 z -38 kg
(PDF)
U14 z -42 kg
(PDF)
U14 z -46 kg
(PDF)
U14 z -50 kg
(PDF)
U14 z -55 kg
(PDF)
U14 z -60 kg
(PDF)
U14 z -66 kg
(PDF)
U14 z +66 kg
(PDF)
U16 m -40 kg
(PDF)
U16 m -44 kg
(PDF)
U16 m -48 kg
(PDF)
U16 m -52 kg
(PDF)
U16 m -57 kg
(PDF)
U16 m -63 kg
(PDF)
U16 m +63 kg
(PDF)
U16 z -38 kg
(PDF)
U16 z -42 kg
(PDF)
U16 z -46 kg
(PDF)
U16 z -50 kg
(PDF)
U16 z -55 kg
(PDF)
U16 z -60 kg
(PDF)
U16 z -66 kg
(PDF)
U16 z -73 kg
(PDF)
U16 z -81 kg
(PDF)
U16 z +81 kg
(PDF)
U18 z -50 kg
(PDF)
U18 z -55 kg
(PDF)
U18 z -60 kg
(PDF)
U18 z -66 kg
(PDF)
U18 z -73 kg
(PDF)
U18 z -81 kg
(PDF)
U18 z -90 kg
(PDF)
U18 z +90 kg
(PDF)
Competitors
Name
Country
Category
Pos
Egert AASUMETS
EST/Ookami
U14 z -46 kg
-
Daniels ABALIHINS
LAT/Lido
U12 z -35 kg
3.
Erik ABIBULLAEV
RUS/Isakovskie Judoisty
U14 z -32 kg
-
Andris ADAMOVIČS
LAT/Kyodai
U18 z -66 kg
-
Sergejs ADATIŅŠ
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -42 kg
-
Ņikita AFANASJEVS
LAT/Kyodai
U12 z -42 kg
2.
Ņikita AFANASJEVS
LAT/Kyodai
U14 z -42 kg
5.
Ramil AKHMEDOV
RUS/Каллиста
U16 z -46 kg
7.
Marija AKSENOVA
LAT/RDsport
U12 m -36 kg
-
Vladislav AKULOV
RUS/Isakovskie Judoisty
U12 z -35 kg
-
Raimonds ALAŠKEVIČS
LAT/Ulbrokas SK
U12 z -29 kg
-
Fedor ALEKSANDROV
RUS/ГБУ СШ Красносельского р.
U10 z -29 kg
-
Ilze ALEKSEJEVA
LAT/Gauja
U12 m -32 kg
2.
Natas ALEKSEJŪNAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U10 z -29 kg
3.
Zulis ALGIRDAS
LTU/Olimpinė viltis
U14 z -66 kg
3.
Adil ALIEV
RUS/Rakhlin Judo School
U12 z -35 kg
5.
Adam ALKEAN ABU
ISR/Champion Club
U12 z -29 kg
-
Adam ALKEAN ABU
ISR/Champion Club
U10 z -29 kg
-
Rene ALTOSAR
EST/Audentes
U16 z -55 kg
2.
Rene ALTOSAR
EST/Audentes
U18 z -55 kg
2.
Gor AMAZASPYAN
RUS/Tver Olimp
U18 z -66 kg
7.
Nojus AMBRAZEVIČIUS
LTU/Roni
U16 z -66 kg
5.
Edvards ANCĀNS
LAT/Kyodai
U14 z -42 kg
-
Marks ANDRUSCAKS
LAT/Spars
U14 z -46 kg
-
Arsenijs ANIKINS
LAT/Satori
U12 z -50 kg
7.
Ritenberga ANNA MARIJA
LAT/RDsport
U14 m -48 kg
5.
Vadim ANTIFEEV
EST/Budolinn Judokool
U14 z -46 kg
-
Simona ANTONOVA
LTU/Ipon Panevezys
U16 m -57 kg
-
Viesturs APŠA
LAT/Ulbrokas SK
U10 z -26 kg
-
Antanas ARLAUSKAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -35 kg
-
Vilena ARSHAKYAN
EST/Audentes
U16 m -57 kg
-
Artūrs ARTEMJEVS
LAT/Kyodai
U12 z -35 kg
-
Nils ARUMS
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Timafey AUDZEYENKA
BLR/Воробьёв и Свирид
U18 z -73 kg
3.
Arijus AUGŪNAS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U12 z -32 kg
-
Eduards AUZIŅŠ
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -26 kg
-
Aleksandrs AVDEJEVS
LAT/Jikan
U12 z -50 kg
2.
Yotam AVNI
ISR/Judokan
U16 z -73 kg
-
Aleksandrs AVSJUKEVIČS
LAT/Lido
U12 z -50 kg
5.
Artjoms AVSJUKEVIČS
LAT/Lido
U10 z -32 kg
-
Aļika AVTUHOVA
LAT/Spars
U14 m -52 kg
3.
Artak AZARUMYAN
EST/Audentes
U12 z -32 kg
1.
Ruslans AZIZS VALIJS
LAT/Lido
U12 z -46 kg
2.
Kristiāna BABIJA
LAT/Kyodai
U16 m +63 kg
1.
Ivan BABROU
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -38 kg
3.
Ivan BABROU
BLR/Dinamo Minsk
U14 z -38 kg
5.
Maryia BABROVA
BLR/Dinamo Minsk
U16 m -48 kg
1.
Elvin BADALOV
RUS/Rakhlin Judo School
U10 z -35 kg
-
Mareks BAGAJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -50 kg
-
Zakhar BAHRYTSEVICH
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -60 kg
-
EGOR BAIPENOV
RUS/Koenig JC
U10 z -23 kg
-
Dilshod BAKHRONOV
RUS/Бригантина Псков
U12 z -42 kg
-
Shakhrom BAKHRONOV
RUS/Бригантина Псков
U16 z -50 kg
-
Kristers BALTGALVIS
LAT/Kyodai
U10 z -23 kg
-
Zuza BANASZEWSKA
POL/Lemur Judo Club
U12 m +44 kg
1.
Zuza BANASZEWSKA
POL/Lemur Judo Club
U14 m -48 kg
3.
Roberts BANKEVICS
LAT/Ādažu BJSS
U14 z -35 kg
-
Timurs BARABANOVS
LAT/Ulbrokas SK
U10 z -26 kg
-
Evgenij BARABASH
UKR/Ippon
U16 z -42 kg
5.
Maksim BARANENKO
RUS/Sambo Kaliningrad
U12 z -42 kg
-
Vlada BARANOVA
LAT/Jelgavas BJSS
U16 m -44 kg
-
Amēlija BARANOVSKA
LAT/Kyodai
U14 m -48 kg
7.
Daniils BARANOVSKIS
LAT/Ziemeļblāzma
U14 z -35 kg
-
Tymek BARANOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U16 z -55 kg
-
Darya BAREIKA
BLR/Dinamo Minsk
U14 m -57 kg
3.
Markus BARTULIS
LAT/Jaunība LV
U10 z -46 kg
-
David BASOV
RUS/Medved
U12 z -32 kg
3.
Igor BATMANOV
EST/Kibuvits
U16 z -55 kg
-
Ernests BAĻĶENS
LAT/Kyodai
U10 z -35 kg
-
Illarions BAŠMAKOVS
LAT/Ziemeļblāzma
U12 z -38 kg
3.
Daņila BELIHS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -32 kg
-
Platons BELOUSKO
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -42 kg
-
Darya BELOVA
BLR/Dinamo Minsk
U10 m -24 kg
3.
Ori BEN DOR
ISR/Champion Club
U18 z -60 kg
5.
Ori BEN MOYAL
ISR/Champion Club
U14 z -35 kg
-
Artjoms BERESTOVS
LAT/Spars
U10 z -29 kg
5.
Adam BERSANUKAEV
RUS/Rakhlin Judo School
U16 z -60 kg
1.
Usman BERSANUKAEV
RUS/Rakhlin Judo School
U12 z -32 kg
-
Pavels BESSOLCEVS
LAT/Lido
U14 z +66 kg
7.
Aliaksandra BIARDOUSKAYA
BLR/Grodno
U16 m +63 kg
-
Aliaksandra BIARDOUSKAYA
BLR/Grodno
U14 m +57 kg
4.
Tatjana BIKOVSKA
LAT/Singitaj
U10 m -24 kg
4.
Ņikita BILINČUKS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -81 kg
7.
Ivan BILYK
RUS/Rakhlin Judo School
U16 z -66 kg
3.
Gļebs BIRJUKOVS
LAT/Vidzemes DS
U12 z -38 kg
-
Toms Kristiāns BIRKHĀNS
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Toms Kristiāns BIRKHĀNS
LAT/Kyodai
U14 z -32 kg
7.
Mikita BIRUK
BLR/Воробьёв и Свирид
U18 z -73 kg
-
Artsiom BIRYLA
BLR/Воробьёв и Свирид
U14 z -42 kg
5.
Jānis BISTROVS
LAT/Jelgavas BJSS
U18 z -60 kg
-
Maksims BIZĀNS
LAT/Lido
U16 z -73 kg
5.
Maksims BIZĀNS
LAT/Lido
U14 z +66 kg
3.
Miks BIŠOFS
LAT/Spars
U10 z -32 kg
-
Artēmijs BLAŽEVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z +55 kg
7.
Entoni BLOCH
LTU/Olimpinė viltis
U16 z -46 kg
-
Patrīcija BOBROVA
LAT/Kyodai
U14 m +57 kg
2.
Deniss BOBČENKO
LAT/Samurs
U10 z -29 kg
-
Nikita BOLZAN
LTU/LOKYS
U14 z -50 kg
-
Nikolai BONDARENKO
RUS/Gurievsk Red Star Club
U12 z -29 kg
3.
Kirils BONDAREVS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -29 kg
-
Arvis BONDARS
LAT/Alūksnes BJSS
U10 z -35 kg
7.
Ana BOSNJAK
BIH/Borsa Mostar
U16 m -40 kg
5.
Ana BOSNJAK
BIH/Borsa Mostar
U14 m -36 kg
5.
Kristaps BRICS
LAT/Kyodai
U18 z -60 kg
7.
Ernests BRIGMANIS BRIĢIS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -35 kg
-
Deniss BRITIKOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -32 kg
-
Jekaterina BRJAKINA
EST/Audentes
U14 m -52 kg
2.
Marks BRUMERMANIS
LAT/RDsport
U10 z -35 kg
2.
Noa BRUZHANITSKY
ISR/Judokan
U16 m -48 kg
2.
Noa BRUZHANITSKY
ISR/Judokan
U14 m -48 kg
2.
Tal BRUZHANITSKY
ISR/Judokan
U12 z -38 kg
-
Jeļisejs BUMAŽKINS
LAT/Jikan
U12 z -50 kg
1.
Aigars BUNDZENS
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -66 kg
-
Kirills BURAKOVS
LAT/RDsport
U10 z -32 kg
-
Dmitriy BURANGULOV
RUS/Isakovskie Judoisty
U14 z -42 kg
-
Evgeniy BURANGULOV
RUS/Isakovskie Judoisty
U14 z -50 kg
-
Ivan BURDUKEVICH
BLR/Воробьёв и Свирид
U10 z -26 kg
-
Dmitriy BURMISTENKO
RUS/Isakovskie Judoisty
U14 z -35 kg
-
Ala BURY
POL/Lemur Judo Club
U12 m -28 kg
-
Ala BURY
POL/Lemur Judo Club
U10 m -28 kg
3.
Daividas BUTILOVAS
LTU/Olimpinė viltis
U14 z -55 kg
3.
Raivo BUTKEVIČS
LAT/RDsport
U10 z -29 kg
-
Kostas BUTKUS
LTU/Vilnius Viesulas
U18 z -73 kg
-
Alise BUĻJONE
LAT/Ippon džudo klubs
U14 m -40 kg
3.
Raivo Aleksis BUŠS
LAT/Vidzemes DS
U12 z -50 kg
-
Nina BĄK
POL/Lemur Judo Club
U10 m -28 kg
3.
Valters BĒRTULIS
LAT/Saldus
U10 z -32 kg
7.
Krišjānis BĒRZIŅŠ
LAT/Kyodai
U10 z -26 kg
-
Domeniks CAUNE
LAT/Makkabi
U10 z -29 kg
-
Zygintas CEGELSKIS
LTU/Gaja
U18 z -81 kg
5.
Jūlija Katrīna CELENBERGA
LAT/Alūksnes BJSS
U16 m -44 kg
3.
Lauma Loreta CERA
LAT/Kyodai
U10 m -32 kg
3.
Nojus CERNAUSKAS
LTU/Ugnies aidas
U10 z +46 kg
3.
Krišjānis CERS
LAT/Kyodai
U16 z -38 kg
5.
Krišjānis CERS
LAT/Kyodai
U14 z -35 kg
7.
Kristians CEĻMILLERS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -38 kg
7.
Artsemi CHARAMNOU
BLR/Dinamo Minsk
U14 z -42 kg
-
Kajus CHARENKA
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U10 z -42 kg
1.
Maksimilian CHARNYSHOW
BLR/Dinamo Minsk
U12 z -55 kg
3.
Kseniia CHIRSKAIA
RUS/Rakhlin Judo School
U16 m -52 kg
3.
Vladimir CHIZHIKOV
RUS/Каллиста
U12 z -50 kg
3.
Vladimir CHIZHIKOV
RUS/Каллиста
U14 z -50 kg
-
Taisiia CHIZHIKOVA
RUS/Каллиста
U14 m -48 kg
5.
Arsēnijs CIHANOVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -50 kg
5.
Nojus CINIKAS
LTU/Gaja
U16 z -50 kg
-
Eitan COHEN
ISR/Champion Club
U16 z -46 kg
-
Lior COHEN
ISR/Champion Club
U14 z -55 kg
-
Ola CZWAKIEL
POL/Lemur Judo Club
U16 m -52 kg
5.
Sebastjans Lukass DANČENKOVS
LAT/Bosko
U16 z -60 kg
-
Artūrs DARGEVIČS
LAT/Dinamo LAT
U12 z -50 kg
-
Reinis DAUKSTS
LAT/RDsport
U12 z -35 kg
-
Nikita DAVYDOV
RUS/Tver Olimp
U14 z -32 kg
-
Anthony DE ANGELIS
LAT/Makkabi
U18 z -66 kg
1.
Mihails DEMIDENOKS
LAT/Dinamo LAT
U12 z -38 kg
-
Vladimirs DEMIDENOKS
LAT/Dinamo LAT
U10 z -32 kg
-
Jānis DENIŅŠ
LAT/Ādažu BJSS
U14 z -55 kg
-
Nikita DEVETYAROV
RUS/Isakovskie Judoisty
U14 z -60 kg
-
Valerii DIACHUK
RUS/Олимпийские Надежды
U16 z -81 kg
1.
Kipras DIJOKAS
LTU/Kedainiai
U10 z -29 kg
-
Emir DIKAJEV
EST/Audentes
U14 z -60 kg
2.
Saad DIKAJEV
EST/Audentes
U14 z -38 kg
2.
Konstantinos DIMITRAS
GRE/Panellinios a.c Athens
U14 z -46 kg
-
Danils DJAKOVSKIS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -66 kg
5.
Malik DOLAKOV
RUS/Borec Moscow
U16 z -55 kg
3.
Murat DOLAKOV
RUS/Borec Moscow
U18 z -73 kg
-
Andis DOLGIĻEVIČS
LAT/Kyodai
U18 z -55 kg
5.
Ivan DOLGOPOLOV
RUS/Sambo Kaliningrad
U16 z -50 kg
-
Kira DOLGOPOLOVA
RUS/Sambo Kaliningrad
U12 m -36 kg
1.
Kira DOLGOPOLOVA
RUS/Sambo Kaliningrad
U14 m -36 kg
3.
Martynas DOLGOVAS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U16 z -81 kg
5.
Saule DOMANSKYTE
LTU/Labanoro Giria
U10 m -28 kg
1.
Oto DOMBROVSKIS
LAT/Saldus
U10 z -32 kg
-
Rihards DONIS
LAT/Makkabi
U12 z +55 kg
7.
Sabastjanskas DOVYDAS
LTU/Gaja
U16 z -55 kg
-
Roberts DREIMANIS
LAT/Liepājas KSS
U18 z -66 kg
-
Alexander DROCHNEV
RUS/MGFSO Moscow
U18 z -73 kg
1.
Jadwiga DRYJAŃSKA
POL/Lemur Judo Club
U16 m -44 kg
1.
Arturs DUBILINS
LAT/Ziemeļblāzma
U10 z -42 kg
-
Anton DUBOVIK
BLR/Dinamo Minsk
U14 z -38 kg
3.
Eldars DUBRO
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z +66 kg
7.
Mareks DUDOČKINS
LAT/Lido
U12 z -32 kg
7.
Maksims DUINOVS
LAT/Liepājas KSS
U18 z -66 kg
2.
Dominykas DULSKAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -50 kg
-
Kristofers DUMPIS
LAT/Saldus
U14 z -55 kg
-
Grigorii DURAEV
RUS/Tver Olimp
U14 z -32 kg
1.
Narkevicius DZIUGAS
LTU/Ipon Panevezys
U16 z -81 kg
3.
Ričards Roberts DĀRZNIEKS
LAT/Satori
U14 z +66 kg
-
Andris DŽEMO
LAT/V.Zeļonija SS
U16 z -60 kg
7.
Artem EFIMOV
RUS/Medved
U10 z -26 kg
-
Barbora ENDRIEKUTĖ
LTU/Plunges dziudo
U14 m -48 kg
1.
Grgorii EVMENENKO
RUS/Isakovskie Judoisty
U12 z -38 kg
7.
Yauheni FEDARENKA
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 z -46 kg
-
Savelijs FEDOSEJEVS
LAT/Spars
U12 z -42 kg
-
Kristiāns FEDOTOVS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -55 kg
-
Aleksejs FEDULOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -26 kg
-
Mihaels FELS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -38 kg
-
Vladislavs FESTERS
LAT/Ulbrokas SK
U14 z -32 kg
-
Joris FIODOROVAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U10 z -46 kg
2.
Pāvels FISENKO
LAT/Vidzemes DS
U16 z -50 kg
-
Deniss FJODOROVS
LAT/V.Zeļonija SS
U10 z -26 kg
-
Marats FJODOROVS
LAT/V.Zeļonija SS
U10 z -38 kg
7.
Artem FOTUIMA
RUS/Rakhlin Judo School
U14 z -55 kg
-
Rihards FREIMANIS
LAT/Kokoro
U12 z -38 kg
-
Matan FRENKEL
ISR/Judokan
U16 z -66 kg
-
Matan FRENKEL
ISR/Judokan
U18 z -66 kg
-
Rom FRIG
ISR/Champion Club
U16 z -60 kg
-
Rom FRIG
ISR/Champion Club
U14 z -60 kg
5.
Bruno GAILĀNS
LAT/Sigulda
U14 z -46 kg
5.
Klāvs GAILĪTIS
LAT/Ādažu BJSS
U16 z +81 kg
7.
Kristofers GAILĪTIS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -55 kg
-
Ori GAL
ISR/Champion Club
U16 z -50 kg
-
Ori GAL
ISR/Champion Club
U18 z -50 kg
-
Edvards Miks GALVIŅŠ
LAT/Kokoro
U10 z -29 kg
-
Niklāvs GALZONS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -55 kg
-
Aleksandr GARADZHA
RUS/Medved
U18 z -60 kg
3.
Rasyl GASANOV
RUS/Виктория Санкт-Петербург
U16 z -55 kg
3.
Rasyl GASANOV
RUS/Виктория Санкт-Петербург
U18 z -55 kg
-
Matas GAVRILOVAS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U12 z -29 kg
-
Aringas GENEVICIUS
LTU/Ugnies aidas
U14 z -42 kg
-
Tajus GENEVICIUS
LTU/Ugnies aidas
U12 z -42 kg
-
Aleksandrs GERASIMOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U16 z -73 kg
-
Nuriel GHATTAS
ISR/Champion Club
U16 z -66 kg
-
Aleksandrs GLASKOVS
LAT/Makkabi
U12 z -29 kg
7.
Andžejs GODĻEVSKIS
LAT/Spars
U16 z -73 kg
-
Roni GOLDSHMIDT
ISR/Judokan
U16 m -44 kg
2.
Roni GOLDSHMIDT
ISR/Judokan
U14 m -44 kg
-
Artjems GOLOVATJUKS
LAT/Samurs
U14 z -60 kg
-
Denis GOLOVKINS
LAT/Ziemeļblāzma
U10 z -29 kg
2.
Kirils GOLUBEVS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -42 kg
5.
Kirils GOLUBEVS
LAT/Liepājas KSS
U14 z -42 kg
-
Artjoms GOLUBKOVS
LAT/Kano džudo klubs
U14 z -55 kg
1.
Kuba GOLĘDZINOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U16 z -42 kg
3.
Kuba GOLĘDZINOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U14 z -42 kg
-
Vsevolods GONDARJUKS
LAT/Vidzemes DS
U16 z -55 kg
-
Artjoms GORBATENKO
LAT/Spars
U16 z -46 kg
5.
Gytis GORBUNOVAS
LTU/Ugnies aidas
U16 z -38 kg
5.
Artūrs GORNIKS
LAT/Jelgavas BJSS
U16 z -60 kg
-
Dovile GOTTO
LTU/Vilnius Viesulas
U14 m -36 kg
-
Ernestas GRAKAVINAS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U14 z -50 kg
-
Artūrs GRIBUSTS
LAT/LSPA DS
U12 z -46 kg
5.
Emil GRIGORJEV
LTU/Olimpinė viltis
U10 z -32 kg
-
Kirill GRITSENKO
RUS/Pionersk
U10 z -29 kg
-
Andrejs GRIŠAČOVS
LAT/Bosko
U14 z -60 kg
7.
Alisa GROMOVA
EST/Budolinn Judokool
U12 m -36 kg
3.
Aleksej GROSHEV
LTU/Olimpinė viltis
U12 z -29 kg
-
Aleksej GROSHEV
LTU/Olimpinė viltis
U10 z -29 kg
3.
Gedas GRUZAUSKAS
LTU/Roni
U18 z -66 kg
-
Meinardas GRUZDYS
LTU/Viesulo SC
U12 z -46 kg
-
Evgenii GUBIN
RUS/Gurievsk Red Star Club
U12 z -32 kg
3.
Arsenijs GUDEJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -38 kg
2.
Dmitrijs GUKOVS
LAT/Makkabi
U18 z -66 kg
7.
Anna GULĪTE
LAT/Kyodai
U14 m -40 kg
1.
Kristaps GULĪTIS
LAT/Kyodai
U18 z -66 kg
-
Yonathan GUREVICH
ISR/Judokan
U16 z -55 kg
1.
Yonathan GUREVICH
ISR/Judokan
U18 z -55 kg
1.
Kriugžda GUSTAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U16 z -55 kg
-
Naglis GUTAUSKAS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U14 z -38 kg
-
Raidas GVAZDAUSKAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -35 kg
-
Dovydas GVILDYS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U12 z -46 kg
3.
Roberts GŽIBOVSKIS
LAT/Jaunība LV
U10 z -38 kg
1.
Harijs HAHELS
LAT/RDsport
U10 z -46 kg
1.
Yauheni HARBACHOU
BLR/Dinamo Minsk
U14 z -35 kg
-
Artjems HAVINS
LAT/Spars
U10 z -32 kg
-
Jan HEINE
POL/Lemur Judo Club
U14 z -42 kg
7.
Itai HOCHMAN
ISR/Champion Club
U12 z -26 kg
3.
Artjoms HOMENKO
LAT/Lido
U18 z -73 kg
7.
Ēriks HOMKA
LAT/Lido
U12 z -32 kg
5.
Bruno HRISTOFOROV
EST/Budolinn Judokool
U10 z -35 kg
1.
Daniil HRYSHANKOU
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 z -38 kg
-
Keano HUMBLE
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U14 z -42 kg
-
Mārtiņš IEVIŅŠ
LAT/Lido
U12 z -26 kg
3.
Mārtiņš IEVIŅŠ
LAT/Lido
U10 z -26 kg
1.
Ivans IGNATENKO
LAT/Kyodai
U10 z -32 kg
-
Mindaugas ILCIUKAS
LTU/Gaja
U18 z +90 kg
2.
Alise INDRIKSONE
LAT/Jelgavas BJSS
U10 m -24 kg
5.
Mantas INTA
LTU/Vilnius Viesulas
U16 z -50 kg
-
Arsenii ISAEV
RUS/Gurievsk Red Star Club
U10 z -26 kg
-
Aleksejs ISAJEVS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -29 kg
-
Timurs ISAKOVS
LAT/Lido
U10 z -26 kg
-
Matas ISMAILOVAS
LTU/Gaja
U16 z -55 kg
5.
Arkadii IVANOV
RUS/Rakhlin Judo School
U16 z -66 kg
1.
Denis IVANOV
RUS/Isakovskie Judoisty
U12 z -38 kg
-
Dmitrii IVANOV
RUS/Rakhlin Judo School
U14 z -42 kg
-
Davids IVANOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -42 kg
-
Grigorijs IVANOVS
LAT/RDsport
U12 z -29 kg
-
Kristers IVANOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -29 kg
-
Platons IVANOVS
LAT/RDsport
U16 z -55 kg
-
Aleksijs IVAŠČENKO
LAT/Lido
U18 z +90 kg
1.
Milena IWANIEC
POL/Lemur Judo Club
U14 m -57 kg
-
Riana IĻJAŠENKO
LAT/Ādažu BJSS
U12 m -44 kg
3.
Borisas JABLONSKIS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U18 z -73 kg
-
Artūrs JACENKO
LAT/Bosko
U12 z -55 kg
1.
Kernius JAKAVIČIUS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -46 kg
-
Edvards JAKOVĻEVS
LAT/Makkabi
U12 z -32 kg
-
Justīne JANELE
LAT/Kyodai
U12 m -28 kg
1.
Emilis JANKAUSKAS
LTU/Ugnies aidas
U14 z -50 kg
-
Jaroslavs JANKOVIČS
LAT/Ulbrokas SK
U12 z -29 kg
-
Vladimirs JANKOVIČS
LAT/Ulbrokas SK
U14 z -42 kg
-
Māra JANOVA
LAT/Kyodai
U12 m -28 kg
3.
Viktorija JANOVKSA
LAT/Kyodai
U14 m -36 kg
-
Agate JANČEVSKA
LAT/LSPA DS
U10 m -36 kg
2.
Kamil JAREMKO
POL/Lemur Judo Club
U14 z -35 kg
-
Ņikita JAROŠEVIČS
LAT/Jelgavas BJSS
U18 z -90 kg
3.
Aretas JASAITIS
LTU/Kedainiai
U12 z -35 kg
-
Airidas JATKEVIČIUS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -38 kg
-
Evelīna JAVORSKA
LAT/Alūksnes BJSS
U14 m -40 kg
2.
Roberts JAVORSKIS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -46 kg
2.
Kamilla JEFIMOVA
LAT/Jelgavas BJSS
U12 m -40 kg
4.
Daniels JEFIMOVS
LAT/Lido
U10 z -42 kg
3.
Valters JENERTS
LAT/Ādažu BJSS
U16 z -60 kg
2.
Aivis JERMACĀNS
LAT/Alūksnes BJSS
U10 z -26 kg
-
Aleksandrs JERMOŅINS
LAT/LSPA DS
U12 z -35 kg
-
Jegors JERŠOVS
LAT/LSPA DS
U16 z -46 kg
-
Leifs JIRGENSONS
LAT/Kyodai
U14 z -66 kg
-
Pijus JOGMINAS
LTU/Kumikata
U12 z -42 kg
-
Elijus JOKUBENAS
LTU/Roni
U18 z -60 kg
-
Nikita JOLKIN
EST/Audentes
U14 z -42 kg
-
Saulenas JONAS
LTU/Gaja
U10 z -35 kg
5.
Nikita JUDANOV
UKR/Ippon
U12 z -50 kg
5.
Edgars JURGENBERGS
LAT/Satori
U18 z -81 kg
5.
Kristiana JURKEVICA
LAT/V.Zeļonija SS
U16 m -57 kg
1.
Augustinas JURKEVIČIUS
LTU/Kedainiai
U18 z -81 kg
2.
Iļgams JUSIFOVS
LAT/Kyodai
U14 z -46 kg
-
Mantas JUSTINAVIČIUS
LTU/SPARTA JKKSC
U14 z -32 kg
5.
Gustas JUŠKA
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U12 z -35 kg
-
Artūrs JUŽENKO
LAT/RDsport
U14 z -55 kg
7.
Žanete JĀŅKALNE
LAT/Alūksnes BJSS
U16 m -52 kg
7.
Jēkabs JĒKABSONS
LAT/Saldus
U14 z -35 kg
1.
Samuels JĒKABSONS
LAT/Saldus
U10 z -35 kg
-
Lidka JĘDRZEJEK
POL/Lemur Judo Club
U16 m -40 kg
1.
Lidka JĘDRZEJEK
POL/Lemur Judo Club
U14 m -36 kg
1.
Mohammad KABOUB
ISR/Champion Club
U12 z +55 kg
-
Titas KALINA
LTU/Kedainiai
U16 z -50 kg
-
Elinga KALINATĖ
LTU/Kedainiai
U10 m -28 kg
2.
Tjani KALLA
LAT/Satori
U16 z -81 kg
5.
Patriks KALNIŅŠ
LAT/Lido
U16 z -55 kg
5.
Patriks KALNIŅŠ
LAT/Lido
U18 z -55 kg
5.
Andrejs KAMENSKIS
LAT/Bosko
U18 z -81 kg
7.
Deniss KAMENSKIS
LAT/Bosko
U14 z -46 kg
7.
Artjom KANASHKIN
EST/Audentes
U16 z -50 kg
7.
Artjom KANASHKIN
EST/Audentes
U18 z -50 kg
3.
Marios KAPSOUROS
GRE/Panellinios a.c Athens
U14 z -60 kg
1.
Deniss KAPUĻINS
LAT/Jikan
U14 z -42 kg
-
Žygimantas KARALEVIČIUS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -42 kg
-
Kuba KARASIEWICZ
POL/Lemur Judo Club
U16 z +81 kg
5.
Yeva KARPACH
BLR/Grodno
U16 m -52 kg
2.
Kacper KARPIŃSKI
POL/Lemur Judo Club
U12 z -32 kg
-
Kamil KARPIŃSKI
POL/Lemur Judo Club
U10 z -26 kg
3.
Fedor KARPOV
RUS/Tver Olimp
U14 z -55 kg
-
Kipras KARVECKAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U12 z -29 kg
5.
Tatsiana KASABUKA
BLR/Dinamo Minsk
U10 m -32 kg
4.
Roberts KASPEROVIČS
LAT/Kyodai
U12 z -38 kg
-
Darya KASPROVA
BLR/Dinamo Minsk
U14 m -44 kg
3.
Davyd KASTSIUCHYK
BLR/Dinamo Minsk
U12 z -55 kg
4.
Dominik KATKOVSKIJ
LTU/Vilnius Viesulas
U16 z -73 kg
7.
Giedrė KAULIUTĖ
LTU/Plunges dziudo
U16 m -44 kg
-
Daniil KAVALCUK
BLR/Воробьёв и Свирид
U10 z -38 kg
5.
Aliaksandr KAZAK
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -38 kg
1.
Evelīna KAZAČENKO
LAT/V.Zeļonija SS
U12 m -32 kg
4.
Rolands KAZAČENOKS
LAT/Alūksnes BJSS
U14 z -42 kg
3.
Reinis KEISELIS
LAT/Ippon džudo klubs
U12 z -46 kg
-
David KHATCHATOURIAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U12 z -29 kg
-
David KHATCHATOURIAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U10 z -29 kg
1.
Michael KHATCHATOURIAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U12 z -29 kg
-
Michael KHATCHATOURIAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U14 z -32 kg
-
Nikolai KHATCHATOURIAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U14 z -32 kg
2.
Uulu Bekmamat KIJALBEK
KGZ/Kyrgyz Republic
U18 z -66 kg
-
Ragnar KIKAS
EST/Budolinn Judokool
U14 z -46 kg
-
Aliaksandra KIRKITSKAYA
BLR/Grodno
U14 m -48 kg
7.
Aliaksandr KIRYLENKA
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -50 kg
-
Aliaksandr KIRYLENKA
BLR/Воробьёв и Свирид
U18 z -50 kg
-
Mikhail KISIALIOU
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -46 kg
-
Timofei KITOV
LTU/Olimpinė viltis
U14 z -66 kg
2.
Mariya KLIMASHEUSKAYA
BLR/Dinamo Minsk
U12 m -44 kg
1.
Klimentij KLIMASHEUSKI
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -46 kg
1.
Antanas KLIMCIAUSKAS
LTU/Gaja
U14 z +66 kg
-
Lukas KLIUCEVIČIUS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -29 kg
-
Yoav KOGAN
ISR/Champion Club
U14 z -38 kg
-
Dmitrijs KOLOSOVS
LAT/Kano džudo klubs
U10 z -35 kg
3.
Maksims KONSTANTINOVS
LAT/RDsport
U10 z -29 kg
-
Andrys KOPPEL
EST/Aitado
U14 z -50 kg
5.
Artur KORNEEV
RUS/Isakovskie Judoisty
U14 z -35 kg
5.
Daniil KOROL
RUS/Виктория Санкт-Петербург
U10 z -23 kg
-
Aleksandrs KOROTKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U18 z -55 kg
-
Rokas KOROVICEVAS
LTU/Ugnies aidas
U14 z -55 kg
7.
Arsenijs KORŠUNOVS
LAT/Jikan
U14 z +66 kg
-
Nazar KOT
BLR/Воробьёв и Свирид
U14 z -42 kg
-
Anna KOTOVA
EST/Budolinn Judokool
U14 m -44 kg
-
Viktorija KOVŠA
LAT/Ippon džudo klubs
U14 m -36 kg
3.
Gabriel KOWALIK
POL/Lemur Judo Club
U12 z -26 kg
2.
Gabriel KOWALIK
POL/Lemur Judo Club
U10 z -26 kg
2.
Anna KOWALSKA
POL/Lemur Judo Club
U12 m -36 kg
2.
Anna KOWALSKA
POL/Lemur Judo Club
U14 m -36 kg
2.
Estere KOČKINA
LAT/LSPA DS
U12 m -40 kg
2.
Sofija KOĻESŅIČENKO
LAT/Ādažu BJSS
U16 m -57 kg
5.
Aleksandra KRASNOVA
EST/Budolinn Judokool
U12 m -36 kg
-
Artūrs KRIEVĀNS
LAT/RDsport
U16 z -50 kg
-
David KRMOJAN
LTU/Olimpinė viltis
U16 z -55 kg
-
Dmitriy KROTCHENKOV
BLR/Воробьёв и Свирид
U10 z -32 kg
-
Andrei KRUPENIN
BLR/Dinamo Minsk
U14 z -60 kg
-
Artjoms KRUTIHINS
LAT/Dinamo LAT
U12 z -32 kg
-
Kirils KRUTIHINS
LAT/Dinamo LAT
U12 z -35 kg
-
Rokas KRYGERIS
LTU/Gaja
U18 z +90 kg
-
Reinis KRĪGERS
LAT/LSPA DS
U10 z -26 kg
5.
Aleksandrs KRŪZE
LAT/Lido
U10 z -29 kg
-
Greta KUBLICKYTE
LTU/Olimpinė viltis
U16 m -52 kg
1.
Varvara KUCHAR
LTU/Vilnius Viesulas
U14 m -40 kg
3.
Daniil KUDZELKA
BLR/Dinamo Minsk
U10 z -23 kg
-
Kārlis KUGRA
LAT/Kyodai
U14 z -55 kg
-
Annika KUKUŠKINA
LAT/Samurs
U12 m +44 kg
2.
Aleksejs KULAKOVS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -26 kg
1.
Girius KULEVIČIUS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -46 kg
-
Davids KUNGURCEVS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -32 kg
-
Nojus KUNGYS
LTU/Kumikata
U12 z +55 kg
-
Ibragim KURBANOV
RUS/Rakhlin Judo School
U10 z -32 kg
3.
Omar KURBANOV
RUS/Rakhlin Judo School
U12 z -46 kg
7.
Krystian KUROWSKI
POL/Lemur Judo Club
U10 z -23 kg
2.
Krystian KUROWSKI
POL/Lemur Judo Club
U12 z -26 kg
-
Daniels KUZMINS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -55 kg
2.
Jekaterina KUZŅECOVA
LAT/RDsport
U10 m -32 kg
1.
Jūlija KUZŅECOVA
LAT/Alūksnes BJSS
U14 m -48 kg
-
Aleksandrs KUZŅECOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -35 kg
7.
Liveta KUČYTĖ
LTU/Roni
U16 m +63 kg
5.
Georgijs KUĻIBABA
LAT/Kyodai
U16 z -46 kg
-
Ņikita KUĻUKS
LAT/Jelgavas BJSS
U14 z -38 kg
-
Artjoms KVAŠŅINS
LAT/Spars
U16 z -55 kg
-
Lukas KYBARTAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -50 kg
3.
Elvis KĀRKLIŅŠ
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -66 kg
2.
Linards Jussi KĀRKLIŅŠ
LAT/Kyodai
U16 z -46 kg
-
Eduard LADÕGIN
EST/Audentes
U16 z +81 kg
3.
Jevgeni LADÕGIN
EST/Audentes
U14 z +66 kg
5.
Lauris LAPSA
LAT/Kyodai
U10 z -29 kg
-
Artemi LARIONOV
EST/Audentes
U18 z -55 kg
3.
Arturs LAUFMANIS
LAT/Makkabi
U16 z -60 kg
3.
Ernests LAUFMANIS
LAT/Makkabi
U14 z -50 kg
3.
Titas LAURINAVICIUS
LTU/Ugnies aidas
U16 z -66 kg
7.
Titas LAURINAVICIUS
LTU/Olimpinė viltis
U14 z -60 kg
-
Atene LAURINAVICIUTE
LTU/Ugnies aidas
U16 m -52 kg
3.
Atene LAURINAVICIUTE
LTU/Ugnies aidas
U14 m -52 kg
1.
Ori LAVI
ISR/Champion Club
U14 z -42 kg
3.
Ella LAVIKAINEN
FIN/Lahden Judoseura
U16 m -57 kg
3.
Aleksejs LAVROVS
LAT/Ziemeļblāzma
U14 z -46 kg
-
Jegors LAZAREVS
LAT/Samurs
U12 z -26 kg
7.
Matīss LAZDIŅŠ
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Matīss LAZDIŅŠ
LAT/Kyodai
U14 z -32 kg
-
Arsenii LEGOSTAEV
RUS/Borec Moscow
U16 z -55 kg
-
Saveliy LEGOSTAEV
RUS/Borec Moscow
U16 z -73 kg
3.
Raimonds LEGZDIŅŠ
LAT/RDsport
U10 z -26 kg
-
Asaf LEITNER
ISR/Champion Club
U14 z -38 kg
-
Elizabete LEIZĀNE
LAT/Kyodai
U10 m -24 kg
1.
Roberts LEIZĀNS
LAT/Kyodai
U14 z -35 kg
-
Mikhail LEMANTOVICH
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -66 kg
7.
Minijus LEONAVIČIUS
LTU/Gaja
U14 z -42 kg
-
Maksim LEOSHKEVICH
RUS/Кингисепп
U12 z -29 kg
7.
Bartek LEPIANGA
POL/Lemur Judo Club
U18 z -55 kg
7.
Bartek LEPIANKA
POL/Lemur Judo Club
U16 z -55 kg
-
Karims LEVČUKS
LAT/Spars
U12 z -42 kg
-
Benas LINAUSKAS
LTU/SPARTA JKKSC
U14 z -46 kg
-
Viljar LIPARD
EST/Audentes
U18 z -60 kg
3.
Bartek LIS
POL/Lemur Judo Club
U16 z -46 kg
-
Bartek LIS
POL/Lemur Judo Club
U14 z -46 kg
5.
Zahars LISENKO
LAT/Spars
U12 z -32 kg
5.
Vladislavs LITVIŠKO
LAT/Ziemeļblāzma
U14 z -50 kg
-
Ņikita LIZUNOVS
LAT/Singitaj
U16 z -66 kg
-
Matvejs LOBAŽEVIČS
LAT/Ziemeļblāzma
U14 z -50 kg
7.
Jonas LOBINAS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U16 z -42 kg
2.
Romāns LOGINOVS
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -60 kg
5.
Stepans LOMAKINS
LAT/Bosko
U14 z -46 kg
-
Tihons LOMANŅIKOVS
LAT/Liepājas KSS
U12 z -42 kg
-
Niks LOMONOSOVS
LAT/Liepājas KSS
U14 z -42 kg
2.
Sofija LOSĀNE
LAT/Jelgavas BJSS
U12 m +44 kg
3.
Arnolds LOSĀNS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z +46 kg
2.
Patriks Leonards LOVNIEKS
LAT/Kyodai
U10 z -35 kg
-
Artūrs LUBŅEVSKIS
LAT/Vidzemes DS
U14 z -46 kg
-
Danila LUGOVSKOY
RUS/Gurievsk Red Star Club
U10 z -32 kg
-
Rokas LUOMANAS
LTU/Roni
U10 z -42 kg
2.
Martins LĪVS
LAT/Alūksnes BJSS
U14 z -35 kg
3.
Vincent MAHAMEED
POL/Lemur Judo Club
U14 z -50 kg
-
Artur MAILYAN
RUS/Borec Moscow
U12 z -29 kg
-
Oļegs MAISTRUKS
LAT/V.Zeļonija SS
U18 z -73 kg
5.
Kasaras MAKAROVAS
LTU/Kedainiai
U18 z -90 kg
-
Ivans MAKEJEVS
LAT/Ippon džudo klubs
U14 z -50 kg
3.
Naomi MAKLAKOVA
LAT/Kyodai
U10 m -28 kg
-
Timofeis MAKSIMOVS
LAT/Bosko
U14 z -42 kg
-
Lukas MALDUTIS
LTU/Roni
U18 z +90 kg
3.
Aleksandrs MALIŠEVS
LAT/Ādažu BJSS
U10 z -32 kg
5.
Iljas MAMEDOVS
LAT/Kokoro
U12 z -42 kg
-
Tomass MANFELDS
LAT/Kyodai
U12 z -38 kg
1.
Tomass MANFELDS
LAT/Kyodai
U14 z -38 kg
3.
Dawid MANOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U14 z -38 kg
-
Mikołaj MANOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U14 z -35 kg
-
Tupciauskas MANTAS
LTU/Ipon Panevezys
U18 z -60 kg
7.
Ilia MARAEV
RUS/Medved
U12 z -35 kg
-
Edmundas MARAUSKAS
LTU/Gaja
U16 z -60 kg
-
Andraņiks MARKARJANS
LAT/Dinamo LAT
U16 z -46 kg
-
Rugilė MAROZAITĖ
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U14 m -36 kg
5.
Markas MARTINKĖNAS
LTU/Roni
U10 z +46 kg
-
Hanna MARTSINOVICH
BLR/Grodno
U16 m +63 kg
7.
Arsenijs MARČENKO
LAT/Kyodai
U12 z -42 kg
3.
Edgar MASEVIČ
LTU/Olimpinė viltis
U16 z -50 kg
-
Artūras MASIOKAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U14 z -55 kg
-
Ivans MASLAKOVS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -73 kg
-
Aristarkh MASLOV
RUS/Tver Olimp
U14 z -46 kg
-
Armands MASTIŅŠ
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -60 kg
-
Niks MAULS
LAT/Spars
U10 z -23 kg
-
Danil MAZENCEV
RUS/Sambo Kaliningrad
U12 z -32 kg
-
Bogdans MAĻUSEVS
LAT/Spars
U10 z -46 kg
3.
Igors MEDVEDEVS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -55 kg
-
Danila MELNIKAU
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U12 z -42 kg
1.
Aleksandr MENSHIKOV
RUS/Tver Olimp
U12 z -26 kg
7.
Aleksandr MENSHIKOV
RUS/Tver Olimp
U10 z -26 kg
-
Martin MERKUSHEV
EST/Kibuvits
U16 z +81 kg
5.
Khvicha MESABLISHVILI
RUS/Medved
U18 z -66 kg
5.
Vjačeslavs MEĻŅIČENKO
LAT/Liepājas KSS
U18 z -81 kg
3.
MATVEI MIAGKOV
RUS/Koenig JC
U10 z -38 kg
3.
Gilius MICIULEVICIUS
LTU/Vilnius Viesulas
U10 z -23 kg
3.
Gustas MICIULEVICIUS
LTU/Vilnius Viesulas
U10 z -23 kg
5.
Rokas MICKELIUNAS
LTU/Giri JC Pasvalys
U10 z -35 kg
3.
Andrei MIHHAILOV
EST/Kibuvits
U14 z +66 kg
-
Pijus MIKALAUSKAS
LTU/Gaja
U18 z -66 kg
-
Daniels MIKIJANSKIS
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Francis MIKUCKIS
LAT/Lido
U16 z -50 kg
-
Viktors MIKUĻČIKS
LAT/Spars
U12 z -46 kg
-
Viyaleta MILIANKEVICH
BLR/Grodno
U14 m -57 kg
2.
Meilė MILIAUSKAITĖ
LTU/Roni
U10 m -36 kg
4.
Nika MILICEVIC
BIH/Borsa Mostar
U12 m -44 kg
2.
Nika MILICEVIC
BIH/Borsa Mostar
U14 m -44 kg
-
Kajus MILIUKAS
LTU/Roni
U10 z -29 kg
-
Darius MILIUS
LAT/Bosko
U10 z -35 kg
5.
Marijus MITROCHINAS
LTU/Roni
U18 z -81 kg
1.
Arseni MITSUK
BLR/Воробьёв и Свирид
U14 z -46 kg
-
Adriāns Dāvids MITČENKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z +55 kg
-
Gļebs MIŅAJLO
LAT/Lido
U18 z -66 kg
3.
Antons MJATIŠKINS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -38 kg
-
Arsēnijs MOGIRČUKS
LAT/Satori
U12 z -50 kg
-
Jurijs MOHOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U16 z -38 kg
7.
Georgii MOROZOV
RUS/Tver Olimp
U14 z -35 kg
-
Antons MOROZOVS
LAT/Kyodai
U10 z -32 kg
-
Kirils MOROZS
LAT/Liepājas KSS
U14 z -66 kg
-
Nika MOTIĻKOVA
LAT/Gauja
U14 m -36 kg
7.
Iaroslav MOTORIN
RUS/Виктория Санкт-Петербург
U12 z +55 kg
5.
Iaroslav MOTORIN
RUS/Виктория Санкт-Петербург
U10 z +46 kg
1.
Dautartas MOZGO
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -35 kg
7.
Ričards MUIŽNIEKS
LAT/Kyodai
U16 z -73 kg
-
Elizabete MUNTJANA
LAT/Jelgavas BJSS
U16 m -63 kg
1.
Antra MUŽICA
LAT/Kyodai
U14 m -52 kg
4.
Kristiāns MŪRNIEKS
LAT/LSPA DS
U18 z -60 kg
-
Olivier NAERT
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U16 z -42 kg
1.
Andrejs NAMAVĪRS
LAT/Kyodai
U18 z -55 kg
-
Movses NARINYAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U12 z -50 kg
-
Movses NARINYAN
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U14 z -50 kg
-
Kristaps NARTIŠS
LAT/Ādažu BJSS
U14 z -60 kg
-
Marta NAVICKAITĖ
LTU/Vilnius Viesulas
U14 m -44 kg
3.
Ričards NEILANDS
LAT/Kyodai
U10 z -26 kg
-
Roberts NEILANDS
LAT/Kyodai
U14 z -32 kg
-
Ilman NESIRKOYEV
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U16 z -73 kg
1.
Israpil NESIRKOYEV
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U18 z -73 kg
-
Nikita NESTEROVS
LAT/RDsport
U12 z -35 kg
-
Ilia NESTIURIN
RUS/Олимпийские Надежды
U12 z -32 kg
-
Adam NEVO
ISR/Champion Club
U10 z -29 kg
-
Liri NEVO
ISR/Champion Club
U12 m -28 kg
-
Davids NEČAJEVS
LAT/Liepājas KSS
U14 z -42 kg
-
Ruslan NORKA
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -46 kg
-
Vladislav NORKA
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -50 kg
3.
Artjoms NOSOVS
LAT/Lido
U12 z -35 kg
-
Jegor NOVIKOV
EST/Budolinn Judokool
U14 z -42 kg
-
Ričards NOVIKOVS
LAT/Liepājas KSS
U18 z +90 kg
3.
Antek NOWAK
POL/Lemur Judo Club
U12 z -29 kg
-
Amir NURALIEV
RUS/Tver Olimp
U12 z -29 kg
-
Amir NURALIEV
RUS/Tver Olimp
U10 z -29 kg
-
Deniel NURIEV
EST/Audentes
U18 z -66 kg
3.
Iļja OBUHOVS
LAT/Kano džudo klubs
U14 z -50 kg
-
Liron OR
ISR/Champion Club
U12 m -40 kg
3.
Demijens ORNIKS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -38 kg
-
Adis OROZMAMATOV
KGZ/Kyrgyz Republic
U12 z -29 kg
1.
Adis OROZMAMATOV
KGZ/Kyrgyz Republic
U14 z -32 kg
5.
Edvards OZOLIŅŠ
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Nikita OĻIJNIKS
LAT/Spars
U10 z -29 kg
-
Kristaps OĻIPOVS
LAT/Sigulda
U10 z -29 kg
-
Andrejs PABĒRZIS
LAT/Samurs
U12 z -35 kg
3.
Filip PACHOLAK
POL/Lemur Judo Club
U12 z -26 kg
-
Filip PACHOLAK
POL/Lemur Judo Club
U10 z -23 kg
3.
Tsimafei PACHTAROU
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 z -42 kg
-
Nikolajs PANKRATOVS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -60 kg
7.
Timurs PANTELEJEVS
LAT/Bosko
U14 z -55 kg
3.
Alexandra PAPAGIANNAKI
GRE/Panellinios a.c Athens
U16 m -57 kg
3.
Alexandra PAPAGIANNAKI
GRE/Panellinios a.c Athens
U14 m -57 kg
3.
Ioannis PAPAGIANNAKIS
GRE/Panellinios a.c Athens
U12 z -42 kg
-
Mikita PAPRAUKA
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U12 z -42 kg
-
Hubert PASIECZYŃSKI
POL/Lemur Judo Club
U18 z -66 kg
5.
Martynas PASKEVICIUS
LTU/Gaja
U16 z +81 kg
1.
Ernests PASTARS
LAT/Kyodai
U14 z -38 kg
-
Damian PASZEK
POL/Rys
U12 z -42 kg
3.
Aleks PATEJENOKS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -46 kg
3.
Daniil PATSENKO
RUS/Gurievsk Red Star Club
U10 z -29 kg
-
Arminas PAULAUSKAS
LTU/Olimpinė viltis
U16 z -60 kg
-
Lukas PAULAUSKAS
LTU/Kedainiai
U12 z +55 kg
3.
Oleg PAUTOV
RUS/MGFSO Moscow
U14 z -42 kg
1.
IVAN PAVLOV
RUS/Koenig JC
U10 z -29 kg
5.
Markuss PAVĀRS
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Daniels PAŅKOVS
LAT/Bosko
U18 z -90 kg
2.
Oļegs PAŠINS
LAT/Ippon džudo klubs
U16 z -81 kg
2.
Artemijs PAŠKOVS
LAT/RDsport
U10 z -32 kg
-
Alanas PELIVANOV
LTU/SPARTA JKKSC
U14 z -55 kg
-
Orestas PELIVANOV
LTU/SPARTA JKKSC
U16 z -60 kg
5.
Artjoms PERCOVS
LAT/Kyodai
U12 z -29 kg
-
Ruslans PETKUNS
LAT/Lido
U18 z -81 kg
7.
Fausta PETRONYTĖ
LTU/Roni
U16 m +63 kg
7.
Yaroslav PETROV
RUS/Каллиста
U16 z -50 kg
1.
Daniela PETROVA
LAT/Sigulda
U14 m -57 kg
-
Alens PETROVS
LAT/Spars
U10 z -32 kg
2.
Maksims PETRUŅA
LAT/Jikan
U12 z -38 kg
5.
Anhelina PIATSURA
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 m -57 kg
1.
Gabrsia PIETRZAK
POL/Lemur Judo Club
U14 m -36 kg
-
Gabrilova PIETŠAK
POL/Lemur Judo Club
U16 m -40 kg
4.
Mantas PILIUTIS
LTU/Gaja
U18 z -73 kg
-
Aliaksey PILKOUSKI
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -81 kg
7.
Aleksejs PJAVKA
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -35 kg
5.
Zakhar PLETNEV
RUS/Tver Olimp
U14 z -42 kg
7.
Siarhei PLISIUK
BLR/Воробьёв и Свирид
U12 z -35 kg
-
Ronalds PLOSTNIEKS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -60 kg
3.
Vacys POCIUS
LTU/Plunges dziudo
U16 z -55 kg
-
Anton PODDUEV
RUS/Gurievsk Red Star Club
U12 z -29 kg
5.
Artjoms POJONISEVS
LAT/Makkabi
U10 z -29 kg
-
Ruta POLIKAUSKAITE
LTU/ASAHI
U16 m -57 kg
2.
Simas POLIKEVICIUS
LTU/Vilnius Viesulas
U14 z -32 kg
7.
Markuss POMASKOVS
LAT/Kyodai
U14 z -35 kg
-
Matīss POMASKOVS
LAT/Kyodai
U10 z -26 kg
7.
Sofija PONOMARJOVA
LAT/Makkabi
U14 m -44 kg
2.
Maksims POPOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -46 kg
7.
Kirill POSTOL
EST/Ookami
U16 z -46 kg
7.
Emīls POTAPOVS
LAT/Kyodai
U16 z -60 kg
-
Natans POTAPOVS
LAT/Jikan
U10 z -32 kg
-
Ruslans POĻIŠKO
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -32 kg
-
Radzislau PRANKO
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -38 kg
2.
Joris PRENIS
LTU/Ukmergės dziudo klubas
U14 z -42 kg
-
Itamar PRIDAN
ISR/Champion Club
U14 z -66 kg
3.
Karl Tani PRIILINN TÜRK
EST/Aitado
U18 z -90 kg
-
Kirils PROKUDINS
LAT/Ādažu BJSS
U10 z -29 kg
-
Aleksandrs PROTOPOPOVS
LAT/Kyodai
U10 z -26 kg
-
Aleksandr PROVODIN
EST/Budolinn Judokool
U14 z -60 kg
7.
ARKADII PRUTSKOI
RUS/Koenig JC
U10 z -23 kg
-
Edvinas PUIKIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U14 z -38 kg
7.
Kristofers PUISĪTIS
LAT/Kyodai
U10 z -29 kg
-
Klaidas PULAUSKAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -46 kg
-
Rihards PUNKA VOLODKA
LAT/Kyodai
U14 z -50 kg
-
Nikass PURPIŠS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -46 kg
-
Emīls PURS
LAT/Alūksnes BJSS
U10 z -35 kg
7.
Roberts PURS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -50 kg
-
Aristarhs PUTEVICS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -60 kg
5.
Andreis PUTINS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -35 kg
-
Enrike PUTINS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -29 kg
-
Deimantas PUZINAS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U10 z -29 kg
-
Ernests PUŠKUNDZIS
LAT/Ippon džudo klubs
U16 z -55 kg
-
Deniss PUŠŅENKOVS
LAT/Ulbrokas SK
U16 z -55 kg
7.
Kristaps PĀRUPIETIS
LAT/Ziemeļblāzma
U16 z -46 kg
-
Mārtiņš PĀRUPIETIS
LAT/Ziemeļblāzma
U14 z -35 kg
7.
Valters PŪCĪTIS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -42 kg
-
Yahor RABTSAU
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 z -66 kg
1.
Valeryia RABTSAVA
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U12 m -36 kg
3.
Hleb RABTSEVICH
BLR/Воробьёв и Свирид
U14 z -55 kg
-
Edgars RADIONOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -32 kg
-
Edgars RADIONOVS
LAT/Sigulda
U12 z -42 kg
-
Ofek RAHMIM
ISR/Judokan
U16 z -46 kg
3.
Ziedullo RAKHIMOV
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U18 z -90 kg
3.
Diana RAKHLINA
RUS/Rakhlin Judo School
U14 m +57 kg
3.
Nikolajs RAKOVS
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -73 kg
-
Rokas RAPKEVIČIUS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U14 z +66 kg
-
Deimante RAUGALAITE
LTU/Olimpinė viltis
U16 m -48 kg
3.
Raimonds REVA
LAT/Singitaj
U14 z -42 kg
-
Ļevs RIBAKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -38 kg
5.
Aleksas RINKIAVICIUS
LTU/Giri JC Pasvalys
U12 z +55 kg
1.
Nikita RINKIAVICIUS
LTU/Giri JC Pasvalys
U14 z +66 kg
3.
Aleksandrs RITENBERGS
LAT/RDsport
U12 z -38 kg
-
Andrejs RIŽOVS
LAT/Ādažu BJSS
U18 z -50 kg
1.
Maksim ROMANOV
RUS/Бригантина Псков
U12 z -38 kg
-
Vladimir ROMANOV
RUS/Виктория Санкт-Петербург
U12 z -29 kg
2.
Vladislavs ROMAŠONOKS
LAT/Jikan
U12 z -32 kg
-
Frederik ROOSTFELDT
EST/Aitado
U12 z -46 kg
-
Frederik ROOSTFELDT
EST/Aitado
U14 z -46 kg
-
Patrik ROOSTFELDT
EST/Aitado
U16 z -73 kg
2.
Maksimilians RUDASS
LAT/Makkabi
U14 z -46 kg
-
Oskars RUIKA
LAT/Sigulda
U14 z +66 kg
-
Jonas RUTKEVICIUS
LTU/Ipon Panevezys
U12 z -42 kg
7.
Anton RYABCEVICH
RUS/Isakovskie Judoisty
U12 z -38 kg
7.
Vlad RYABOV
RUS/Isakovskie Judoisty
U12 z -32 kg
7.
Michał RYBARCZYK
POL/Lemur Judo Club
U18 z -73 kg
-
Julia RZENIEWICZ
POL/Lemur Judo Club
U14 m -36 kg
7.
Kuba RZENIEWICZ
POL/Lemur Judo Club
U16 z -38 kg
-
Rokas SABONIS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -32 kg
3.
Ričards SABĻINS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -46 kg
1.
Vytautas SAKALAUSKAS
LTU/Gaja
U18 z -66 kg
-
Lauma Līva SAKLAURE
LAT/Ādažu BJSS
U10 m -24 kg
2.
Marcus SAKSLADU
EST/Audentes
U18 z -50 kg
2.
Rasmus SANDER
EST/Aitado
U16 z -66 kg
3.
Ivan SAPONAU
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 z -46 kg
1.
Mikolaj SARNOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U12 z -26 kg
5.
Mikołaj SARNOWSKI
POL/Lemur Judo Club
U10 z -23 kg
1.
Vilius SASNAUSKAS
LTU/Arėjas
U18 z -66 kg
-
Egor SASS
RUS/Gurievsk Red Star Club
U14 z -38 kg
-
Matvei SAVIN
BLR/Dinamo Minsk
U12 z -38 kg
3.
Pavel SAVINSKIY
RUS/Tver Olimp
U14 z -38 kg
-
Malgozhata SAVITSKAYA
BLR/Grodno
U16 m -57 kg
7.
Niclas SCHALK
AUT/ASKÖ Judoklub Pöls
U14 z -38 kg
-
Māris SEDLENIEKS
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -73 kg
-
Roberts SEDLENIEKS
LAT/Alūksnes BJSS
U12 z -42 kg
-
Marija SELEZŅOVA
LAT/Spars
U16 m -57 kg
5.
Aram SHAHBAZYAN
LTU/Olimpinė viltis
U16 z +81 kg
2.
Aram SHAHBAZYAN
LTU/Olimpinė viltis
U18 z +90 kg
-
Ori SHAI
ISR/Champion Club
U14 z -46 kg
7.
Uladzislau SHAKUTA
BLR/Dinamo Minsk
U12 z -38 kg
-
Nikita SHAMIN
RUS/Isakovskie Judoisty
U16 z -66 kg
-
May SHAOULZADA
ISR/Champion Club
U14 m -48 kg
3.
Vanshika SHARMA
FIN/Chikara Judo
U16 m -52 kg
7.
DANIIL SHCHANKIN
RUS/Koenig JC
U10 z -26 kg
3.
Gleb SHEVTSOV
EST/Kibuvits
U14 z +66 kg
1.
Lior SHMUEL
ISR/Champion Club
U16 m -40 kg
2.
Aleksandr SHUBNIKOV
LTU/Olimpinė viltis
U10 z -32 kg
1.
Nikita SIDNEV
UKR/Ippon
U16 z -38 kg
3.
Nikolajs SIDORIKS
LAT/Lido
U16 z -42 kg
7.
Aleksandr SIKHADZHOK
RUS/Tver Olimp
U14 z -35 kg
-
Justas SIMANAITIS
LTU/Gaja
U16 z -60 kg
-
Regnārs SKAISTAIS
LAT/Kokoro
U10 z -32 kg
-
Luīze SKALBIŅA
LAT/Kokoro
U10 m -36 kg
3.
Andrejs SKOMOROHOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U18 z -60 kg
1.
Ņikita SKORBENKO
LAT/Jelgavas BJSS
U18 z -73 kg
2.
Aleksandrs SKUJA
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -73 kg
5.
Artis SKURIDINS
LAT/Jelgavas BJSS
U16 z -66 kg
-
Edgars SLĪPAIS
LAT/Kyodai
U18 z -73 kg
-
Artūrs SMALOVIJS
LAT/Lido
U10 z -29 kg
7.
Ričard SMANS
LAT/Jaunība LV
U16 z -42 kg
-
Dmitrijs SMIKOVSKIS
LAT/V.Zeļonija SS
U16 z -50 kg
5.
Edvardas SOBOLEVSKI
LTU/Vilnius Viesulas
U18 z -73 kg
3.
Oskar SOKOLOV
LTU/Olimpinė viltis
U12 z -38 kg
-
Aleksejs SOLOVJOVS
LAT/Kyodai
U16 z -60 kg
-
Emīls SOLOVJOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U18 z -66 kg
-
Arta Līga SOPULE
LAT/Alūksnes BJSS
U12 m -40 kg
5.
Robert SORKIN
ISR/Judokan
U16 z -50 kg
5.
Maksims SPIRIDONOVS
LAT/Lido
U12 z -32 kg
-
Tomas STANKEVICIUS
LTU/Olimpinė viltis
U10 z -38 kg
3.
Roberts STARČAKS JANKAUSKS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -73 kg
-
Adas STEFANOVIČ
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -55 kg
-
Danielius STEFANOVIČ
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U14 z -46 kg
-
Georgi STEPANOV
EST/Aitado
U14 z -50 kg
-
Valters STEPIŅŠ
LAT/Saldus
U10 z -35 kg
-
Andrejs STIBELIS
LAT/Spars
U12 z +55 kg
-
Aleksandrs STOMA
LAT/Lido
U14 z -46 kg
3.
Jānis STRAZDIŅŠ
LAT/Samurs
U14 z +66 kg
2.
Kristians STRAZDIŅŠ
LAT/Alūksnes BJSS
U18 z -60 kg
-
Leonid STRELIN
RUS/Isakovskie Judoisty
U10 z -32 kg
5.
Daniels STRODS
LAT/Kyodai
U12 z -46 kg
3.
Daniels STRODS
LAT/Kyodai
U14 z -46 kg
-
Ksenia STRUKA
LAT/Ādažu BJSS
U10 m -36 kg
1.
Annija STRUPĀ
LAT/Jelgavas BJSS
U16 m -52 kg
5.
Gļebs STUPĀNS
LAT/Jikan
U14 z -46 kg
-
Markuss STUPĀNS
LAT/Jikan
U14 z -42 kg
-
Jura SUBACIUTE
LTU/Ugnies aidas
U16 m +63 kg
5.
Rodions SUHANOVS
LAT/RDsport
U12 z -42 kg
-
Maksims SUNCOVS
LAT/Liepājas KSS
U14 z -55 kg
5.
Mantas SUNGAILA
LTU/Kumikata
U14 z +66 kg
-
David SUPAKHUNOV
LTU/Olimpinė viltis
U10 z -38 kg
5.
Marks SUTIKA
LAT/Jelgavas BJSS
U18 z -73 kg
7.
Dominykas SVIDERSKAS
LTU/Kedainiai
U10 z -35 kg
-
Gundars SVILĀNS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -60 kg
-
Yotam TADMOR
ISR/Champion Club
U14 z -60 kg
3.
Vadims TAMKOVIČS
LAT/Bosko
U16 z -60 kg
-
Maksims TARASKINS
LAT/Lido
U10 z -23 kg
5.
Patrikas TAURA
LTU/Ipon Panevezys
U12 z +55 kg
2.
Artur TECHOV
LTU/Olimpinė viltis
U14 z -50 kg
-
Anatolij TEGIPKO
UKR/Ippon
U16 z -46 kg
5.
Anatolij TEGIPKO
UKR/Ippon
U14 z -46 kg
3.
Edgars TEICĀNS
LAT/RDsport
U10 z -32 kg
-
Aloni TELEM
ISR/Champion Club
U14 z -42 kg
-
Amit TENENBAUM
ISR/Judokan
U16 z -42 kg
3.
Leon TERVERDYAN
LAT/Makkabi
U10 z -29 kg
-
Artiom TIAZKIJ
LTU/Vilnius Viesulas
U14 z -55 kg
-
Maksims TIHONOVS
LAT/Lido
U12 z -42 kg
5.
Nikita TIHONOVS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -29 kg
-
Krišjānis TIMBERS
LAT/Kyodai
U10 z -29 kg
-
Ērika TJURINA
LAT/Jelgavas BJSS
U16 m -63 kg
2.
Kiryl TKACHENKA
BLR/Воробьёв и Свирид
U16 z -55 kg
7.
Timofejs TKAČOVS
LAT/Spars
U10 z -38 kg
2.
Stanislaw TOMASZKIEWICZ
POL/Lemur Judo Club
U14 z -60 kg
-
Robertas TREIGYS
LTU/Gaja
U16 z -60 kg
-
Sergejs TRIFONOVS
LAT/Jaunība LV
U10 z -46 kg
-
Ivan TROFIMOV
UKR/Ippon
U12 z -32 kg
-
Ivan TROFIMOV
UKR/Ippon
U14 z -32 kg
3.
Stsiapan TSERASHOU
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U16 z +81 kg
7.
Rendijs TUMŠAIS
LAT/Kyodai
U14 z -35 kg
-
Daniels TUPUREINS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -32 kg
-
Rasmus TUUM
EST/Aitado
U14 z -66 kg
-
Aleksandrs TUUĻS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -23 kg
-
Yahel Tov Shem
ISR/Champion Club
U16 m -57 kg
7.
Aleksandr UDOD
RUS/Rakhlin Judo School
U16 z -46 kg
3.
Vladimir UDOD
RUS/Rakhlin Judo School
U16 z -50 kg
3.
Ugnius UGIANSKAS
LTU/Draugystė Elektrėnai SK
U12 z -35 kg
-
Eriks ULĀNOVS
LAT/RDsport
U16 z -60 kg
-
Roberts UMBRAŠKO
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -32 kg
-
Mikus URBANOVIČS
LAT/Sigulda
U10 z -32 kg
7.
Amina USMANOVA
LAT/Ādažu BJSS
U12 m -32 kg
3.
Umārs USMANOVS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -26 kg
-
Deniss USTINOVIČS
LAT/Ziemeļblāzma
U14 z -46 kg
-
Mihails USTINOVS
LAT/Spars
U14 z -35 kg
-
Aleksandrs VAHATOVS
LAT/RDsport
U12 z -32 kg
-
Juris VAIVODS
LAT/Jaunība LV
U18 z -73 kg
-
Julius VAIŠVILA
LTU/Viesulo SC
U14 z -55 kg
5.
Raman VALFOUSKI
BLR/Dinamo Minsk
U12 z -42 kg
-
Arturs VALTERS
LAT/Jaunība LV
U12 z -35 kg
2.
Marat VALUISKI
EST/Kibuvits
U12 z -42 kg
-
Andrejs VANAGS
LAT/Ippon džudo klubs
U14 z -50 kg
2.
Alekss VANCANS
LAT/Gauja
U12 z +55 kg
3.
Nimrod VARDI
ISR/Champion Club
U14 z -35 kg
3.
Aleksandrs VASILJEVS
LAT/Singitaj
U14 z -38 kg
-
Daniīls VASIĻJEVS
LAT/Lido
U16 z -81 kg
3.
Armandas VASKAS
LTU/Ipon Panevezys
U16 z +81 kg
3.
Ilja VASSILJEV
EST/Kibuvits
U14 z -46 kg
-
Alekss VECKALNS
LAT/Kyodai
U12 z -50 kg
7.
Yehonatan VEKSLER
ISR/Judokan
U16 z -50 kg
2.
Milana VELIČKO
LAT/Bosko
U10 m -28 kg
-
Itamar VERHOVSKY
ISR/Champion Club
U14 z -32 kg
-
Andrei VERKHOVODKO
RUS/Малахит Сосновый Бор
U14 z -50 kg
7.
Dāvids VERZE
LAT/Jaunība LV
U12 z -35 kg
-
Daniil VINCELOVIČ
LTU/Vilnius Viesulas
U16 z -55 kg
-
Dima VINOGRADOV
EST/Budolinn Judokool
U12 z -35 kg
-
Mark VINOGRADOV
EST/Budolinn Judokool
U18 z -73 kg
-
Iļja VJATERS
LAT/Lido
U16 z -50 kg
-
Mirons VJATERS
LAT/Lido
U12 z -29 kg
-
Dominiks VJAZOVKINS
LAT/Lido
U12 z -35 kg
-
Adam VOICECHOVSKIJ
LTU/Olimpinė viltis
U14 z -46 kg
2.
Gustavs VOITENKO
LAT/Sigulda
U10 z -29 kg
-
Demian VOLCHKOV
RUS/Gurievsk Red Star Club
U12 z -35 kg
5.
Iļja VOLKOVS
LAT/Jaunība LV
U12 z -32 kg
2.
Mihails VOLODENOKS
LAT/Lido
U10 z -32 kg
3.
Damirs VOLODJKO
LAT/Spars
U14 z -55 kg
2.
Maksims VOLODJKO
LAT/Ādažu BJSS
U10 z -23 kg
7.
Jegors VOLOHO
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Maksims VOROBJOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -46 kg
-
Radomirs VORONCOVS
LAT/Jikan
U12 z +55 kg
5.
Daņila VOROŅINS
LAT/Vidzemes DS
U12 z -46 kg
-
Nicoleta VOULPASIN
GRE/Panellinios a.c Athens
U16 m +63 kg
3.
Kirils VOZNESENSKIS
LAT/Makkabi
U12 z -29 kg
-
Nicolae VULPASIN
GRE/Panellinios a.c Athens
U14 z +66 kg
-
Kanstantsin VYSOTSKI
BLR/Gomeļa raj. BJSS
U14 z -38 kg
1.
Aviv WACHMAN
ISR/Judokan
U16 z -60 kg
-
Julia WALENDZIK
POL/Lemur Judo Club
U16 m -40 kg
3.
Sandra WALENDZIK
POL/Lemur Judo Club
U12 m -28 kg
2.
Kuba WAWRZONEK
POL/Lemur Judo Club
U16 z -50 kg
-
Kuba WAWRZONEK
POL/Lemur Judo Club
U14 z -50 kg
1.
Yair WEINGARTEN
ISR/Champion Club
U14 z -42 kg
-
Marcin WIELĄDEK
POL/Lemur Judo Club
U14 z -38 kg
-
Wiktoria WITKOWSKA
POL/Lemur Judo Club
U16 m -44 kg
3.
Wiktoria WITKOWSKA
POL/Lemur Judo Club
U14 m -44 kg
1.
Maria WOŻNIAK
POL/Lemur Judo Club
U10 m +40 kg
2.
Antonina WTULICH PARGURSKA
POL/Lemur Judo Club
U10 m +40 kg
1.
Adir YEHEZKEL
ISR/Champion Club
U18 z -50 kg
3.
Mattyn YORGI
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U16 z -55 kg
-
Mattyn YORGI
BEL/INTERNATIONAL BELGIUM JC
U18 z -55 kg
3.
Olga YUDINA
RUS/Каллиста
U16 m +63 kg
3.
Damirs ZABOLUJEVS
LAT/Jikan
U10 z +46 kg
3.
Anatoli ZADOROŹNÕI
EST/Audentes
U14 z -46 kg
-
Denis ZAGDAJS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -35 kg
-
Ņikita ZAGORSKIS
LAT/Satori
U10 z -29 kg
-
MILANA ZAKHAROVA
RUS/Koenig JC
U10 m -28 kg
-
Marks ZALTANS
LAT/LSPA DS
U12 z -35 kg
-
Palina ZAROUSKAYA
BLR/Dinamo Minsk
U14 m -52 kg
5.
Viktorija ZARUBA
LTU/Olimpinė viltis
U12 m -36 kg
-
Paulius ZAVISTONAVIČIUS
LTU/Vilnius Viesulas
U14 z +66 kg
5.
Bruno ZAĶIS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -29 kg
-
Mark Fillip ZHAVARANAK
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -73 kg
3.
Mark Fillip ZHAVARANAK
BLR/Dinamo Minsk
U18 z -73 kg
-
Aliaksandr ZHELTKEVICH
BLR/Dinamo Minsk
U16 z -55 kg
-
Karyna ZHOHLIK
BLR/Grodno
U12 m -32 kg
1.
Karyna ZHOHLIK
BLR/Grodno
U14 m -36 kg
-
Anastasiia ZHURAVLEVA
RUS/Rakhlin Judo School
U10 m -32 kg
2.
Unda ZILBERE
LAT/Kyodai
U14 m -40 kg
-
Druvis ZILBERS
LAT/Kyodai
U10 z -26 kg
-
Vytaras ZILINSKAS
LTU/Gaja
U18 z -90 kg
1.
Orestas ZIMINAS
LTU/Viesulo SC
U12 z -35 kg
1.
Artūrs ZINKEVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
U10 z -35 kg
-
Rihards ZINKEVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
U12 z -42 kg
-
Ričards ZOLMANIS
LAT/Saldus
U12 z -42 kg
5.
Ričards ZOROVS
LAT/Jelgavas BJSS
U12 z -46 kg
5.
Josip ZOVKO
BIH/Borsa Mostar
U12 z -42 kg
-
Josip ZOVKO
BIH/Borsa Mostar
U14 z -42 kg
-
Ksenija ZUČIKA
LAT/Alūksnes BJSS
U12 m -28 kg
3.
Markuss ZUĢICKIS
LAT/Kyodai
U12 z -29 kg
3.
Daniels ZVANERS
LAT/Kano džudo klubs
U12 z -35 kg
-
Gennādijs ZVIRGZDS
LAT/Liepājas KSS
U12 z -29 kg
-
Rodrigo ĀBELE
LAT/Kyodai
U12 z -32 kg
-
Oskars ĀBOLTIŅŠ
LAT/Satori
U12 z -50 kg
-
Nikijs ĆAIKOVSKIS
LAT/Satori
U10 z -42 kg
-
Edgars ČAKŠS
LAT/Jelgavas BJSS
U16 z -73 kg
5.
Edgars ČAKŠS
LAT/Jelgavas BJSS
U18 z -73 kg
-
Tadas ČALKA
LTU/Gaja
U16 z -50 kg
-
Dobriņa ČEKANOVSKIS
LAT/V.Zeļonija SS
U10 z -23 kg
7.
Gabrielius ČEPULIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U18 z -66 kg
-
Norberts ČERBIKOVS
LAT/Alūksnes BJSS
U16 z -66 kg
-
Aleksandrs ČERNIŠOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U18 z -60 kg
2.
Dmitrijs ČERNOBROVKINS
LAT/Makkabi
U18 z -66 kg
-
Bogdans ČERVINSKIS
LAT/Lido
U10 z -23 kg
-
Aleksandrs ČUVIZOVS
LAT/Spars
U16 z -60 kg
3.
Helēna ĒRENPREISA
LAT/Ādažu BJSS
U16 m -44 kg
-
Jēkabs ĢIRNIS
LAT/Sigulda
U12 z -26 kg
5.
Viktorija ĶERGALVE
LAT/Spars
U12 m -40 kg
1.
Viktorija ĶERGALVE
LAT/Spars
U14 m -40 kg
-
Mihails ĻEVČENKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U10 z -26 kg
5.
Andrejs ĻEŠČIKS
LAT/Makkabi
U18 z -73 kg
-
Kirils ŅEMČIKOVS
LAT/Lido
U10 z -32 kg
-
Damirs ŅIKITINS
LAT/Ziemeļblāzma
U10 z -29 kg
-
Robert ŚWIDWA
POL/Lemur Judo Club
U12 z -42 kg
7.
Robert ŚWIDWA
POL/Lemur Judo Club
U14 z -42 kg
-
Deniss ŠABANOVS
LAT/Liepājas KSS
U14 z -35 kg
2.
Markuss ŠAICĀNS
LAT/Kyodai
U16 z -38 kg
7.
Markuss ŠAICĀNS
LAT/Kyodai
U14 z -38 kg
7.
Daniil ŠARAJ
LTU/Viesulo SC
U16 z -81 kg
-
Maksims ŠESTAKOVS
LAT/Liepājas KSS
U16 z -42 kg
7.
Dmitrijs ŠEVJAKOVS
LAT/LSPA DS
U18 z -55 kg
7.
Augustas ŠLYTERIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U16 z -60 kg
5.
Augustas ŠLYTERIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U18 z -60 kg
-
Aleksandrs ŠPIKA
LAT/Makkabi
U18 z -81 kg
3.
Alevtīna ŠPIKA
LAT/Makkabi
U16 m +63 kg
2.
Fricis Roberts ŠTRAUSS
LAT/Ādažu BJSS
U12 z -38 kg
5.
Jānis Edgars ŠTRAUSS
LAT/Ādažu BJSS
U16 z -50 kg
7.
Kornelijus ŠULGA
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U14 z -42 kg
-
Adele ŠULTE
LAT/V.Zeļonija SS
U14 m +57 kg
1.
Roberts ŠVEICERS
LAT/RDsport
U10 z -29 kg
7.
Ervinas ŽILIUS
LTU/Plunges dziudo
U14 z -38 kg
-
Jonas ŽILYS
LTU/Plunges dziudo
U16 z -73 kg
7.
Tomas ŽILYS
LTU/Plunges dziudo
U12 z -42 kg
-
Rokas ŽINDULIS
LTU/Ristis R.Sargūno g.
U12 z -29 kg
-
Simas ŽUKAS
LTU/Roni
U10 z +46 kg
-
Dmitrijs ŽUKAUSKS
LAT/Jelgavas BJSS
U10 z -42 kg
3.
Nils ŽURAVĻOVS
LAT/V.Zeļonija SS
U14 z -50 kg
-
Elmin АKHMEDOV
RUS/Каллиста
U10 z -26 kg
7.