|
Results |
B U10 -25 kg (6) |
1. | PETRAUSKAITE Justīne | Jelgavas Džudo/LAT |
2. | SMANE Rina | Jaunība LV/LAT |
3. | OSIPOVA Arina | Daugavpils SDK/LAT |
3. | MOTIĻKOVA Nika | Gauja/LAT |
B U10 -30 kg (4) |
1. | KASPROVA Darya | Dinamo Minsk/BLR |
2. | BIKOVSKA Teona | Daugavpils SDK/LAT |
3. | DRAPUN Alena | Legion/BLR |
A U10 -22 kg (8) |
1. | GRIGORJEVS Artjoms | Jelgavas Džudo/LAT |
2. | BONDAREVS Kirils | Jelgavas Džudo/LAT |
3. | GUCAĻUKS Kristaps | Gauja/LAT |
3. | BRITIKOVS Deniss | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | GRINKEVIČS Luka | Dinamo LAT/LAT |
5. | FOMINS Maksims | Dinamo LAT/LAT |
7. | VOSKĀNS Daniils | Daugavpils SDK/LAT |
7. | STANKEVIČS Alekss | Daugavpils SDK/LAT |
A U10 -24 kg (13) |
1. | JEREMEJEV Daniel | Zen/EST |
2. | KRASOUSKI Herald Leanard | Legion/BLR |
3. | MISCHENKO Pavel | Dinamo Minsk/BLR |
3. | KRŪMIŅŠ Davis | Jaunība LV/LAT |
5. | RUDZENIA Aliaksei | Legion/BLR |
5. | JUDINS Artēmijs | Dinamo LAT/LAT |
7. | KARDZIUSHOU Gleb | Legion/BLR |
7. | KOSTIN Stanislavs | Daugavpils SDK/LAT |
A U10 -26 kg (15) |
1. | GUDEJEVS Arsenijs | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | LEDNEV Matvei | Minsk/BLR |
3. | UMBRAŠKO Roberts | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | PASTUKHOU Mikhail | Legion/BLR |
5. | PĀRUPIETIS Mārtiņš | Ziemeļblāzma/LAT |
5. | PAVLOVIČS Damians | Dinamo LAT/LAT |
7. | ROZMANIČS Svjatoslavs | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | LĪVS Martins | Alūksnes BJSS/LAT |
A U10 -29 kg (25) |
1. | RINALDO Raitis | Alūksnes BJSS/LAT |
2. | KAVALIONAK Uladzislau | Legion/BLR |
3. | VOROBJOVS Romans | Dinamo LAT/LAT |
3. | JAKOVLEVS Ričards | Jaunība LV/LAT |
5. | MEDVEDEVS Svjatoslavs | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | JĒKABSONS Jēkabs | Saldus/LAT |
7. | PURIŅŠ Ģirts | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | VEŽENKOVS Timofejs | Dinamo LAT/LAT |
A U10 -32 kg (17) |
1. | SABĻINS Ričards | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | ROMANOVSKIJ Ilya | Dinamo Minsk/BLR |
3. | SPRINGIS Jevgeņijs | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | SOKOLOVS Artūrs | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | ĻAMANS Kirils | Dinamo LAT/LAT |
5. | ARTSIOMCHYK Hleb | Legion/BLR |
7. | DUDKO Zakhar | Legion/BLR |
7. | HLIBOVS Aleksejs | V.Zeļonija SS/LAT |
A U10 -35 kg (6) |
1. | OLHOV Stas | Minsk/BLR |
2. | BAGAJEVS Mareks | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | GAILĪTIS Kristofers | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | FEDOSEJEVS Ņikita | V.Zeļonija SS/LAT |
A U10 -38 kg (8) |
1. | GAIGALS Dāvids | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | BEZRODNIJS Maksims | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | CIHANOVIČS Arsēnijs | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | VOROBJOVS Maksims | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | SPRIDZĀNS Mārtiņš | Dinamo LAT/LAT |
5. | LITVIŠKO Vladislavs | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | KĻUJEVS Aleksejs | Gauja/LAT |
7. | CHERNYSHOV Maksimilian | Dinamo Minsk/BLR |
A U10 -42 kg (7) |
1. | KANASHEVICH Pavel | Minsk/BLR |
2. | GROMOVS Daniils | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | MAKSIMOVS Mihails | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | PLUZHNIKAU Eduard | Minsk/BLR |
A U10 +42 kg (5) |
1. | DĀRZNIEKS Ričards Roberts | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | NAGLA Raivis | Dinamo LAT/LAT |
3. | KORŠUNOVS Arsenijs | Lido/LAT |
C U12 -24 kg (4) |
1. | KRASOUSKI Herald Leanard | Legion/BLR |
2. | JEREMEJEV Daniel | Zen/EST |
3. | KARDZIUSHOU Gleb | Legion/BLR |
C U12 -29 kg (17) |
1. | KAVALIONAK Uladzislau | Legion/BLR |
2. | KLINENKOU Artsiom | Minsk/BLR |
3. | LĪPENĪTS Eduards | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | BOBROV Ivan | Dinamo Minsk/BLR |
5. | MERKUŠEVS Jegors | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | PRANKO Radzislav | Dinamo Minsk/BLR |
7. | MOHOVS Jurijs | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | KAZLOUSKI Uladzimir | Legion/BLR |
C U12 -32 kg (23) |
1. | MARDUSEVICH Uladzislau | Minsk/BLR |
2. | PĀRUPIETIS Kristaps | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | PURS Roberts | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | ROGANOV Egor | Dinamo Pskov/RUS |
5. | NAREJKO Artem | Dinamo Minsk/BLR |
5. | MAROZ Uladzislau | Legion/BLR |
7. | MARKOVS Kirills | Lido/LAT |
7. | SIRČENKO Germans | V.Zeļonija SS/LAT |
C U12 -35 kg (19) |
1. | MIRAEUSKI Igar | Minsk/BLR |
2. | HARAHŅINS Jevgenijs | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | KUZMENKOU Uladzislau | Minsk/BLR |
3. | GRIGORJEVS Raimonds | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | KAPOTS Kiryl | Minsk/BLR |
5. | LOBAŽEVIČS Matvejs | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | STSIAPANAU Artsiom | Legion/BLR |
7. | SINKEVICH Dzmitry | Legion/BLR |
C U12 -38 kg (12) |
1. | JEREMEJEV Artur | Dodze/EST |
2. | AMOLIŅŠ Artūrs | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | MIKUCKIS Francis | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | LUKASHOU Ivan | Minsk/BLR |
5. | LUKIN David | Legion/BLR |
5. | SITNIK Vadim | Dinamo Minsk/BLR |
7. | LAUFMANIS Ernests | Makkabi/LAT |
7. | SITNIK Vladislav | Dinamo Minsk/BLR |
C U12 -42 kg (14) |
1. | VANAGS Andrejs | Ippon džudo klubs/LAT |
2. | NORKA Vladislav | Dinamo Minsk/BLR |
3. | KLIMKAYTIS Albert | Minsk/BLR |
3. | KĻIMENKO Daņiils | Dinamo LAT/LAT |
5. | CIHANOVIČS Timurs | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | SUSHKO Yahor | Minsk/BLR |
7. | UDALOVS Gļebs | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | ŽIVS Vladislavs | V.Zeļonija SS/LAT |
C U12 -46 kg (12) |
1. | ZHDANOVICH Mikita | Minsk/BLR |
2. | BATRAKOU Uladzimir | Minsk/BLR |
3. | BOGDANOVS Andrejs | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | BIZĀNS Maksims | Lido/LAT |
5. | ČERBIKOVS Norberts | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | PLOSTNIEKS Ronalds | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | FEDOTOVS Kristiāns | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | BOGDANOVS Renats | Jaunība LV/LAT |
C U12 -50 kg (5) |
1. | MISHCHENKO Vasili | Dinamo Minsk/BLR |
2. | CIHANOVIČS Deniss | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | ĻEBEDEVS Markuss | Ippon džudo klubs/LAT |
C U12 +50 kg (4) |
1. | JOŅINS Roberts | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | BABARIKA Anton | Minsk/BLR |
3. | PAZNIAK Ivan | Minsk/BLR |
D U13 -30 kg (4) |
1. | BOBROVA Mariya | Dinamo Minsk/BLR |
2. | HALKEVICH Katsiaryna | Minsk/BLR |
3. | KALVĀNE Zaiga | Jaunība LV/LAT |
D U13 -40 kg (6) |
1. | ŠULTE Adele | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | VASKOVSKAJA Olga | Minsk/BLR |
3. | SOCKA Vlada | Gauja/LAT |
3. | LIZUNOVA Darja | Singitaj/LAT |
D U13 -45 kg (3) |
1. | ŠPIKA Alevtīna | Makkabi/LAT |
2. | MĀLERE Agnese | Dinamo LAT/LAT |
3. | YATSEVICH Yauheniya | Dinamo Minsk/BLR |
D U13 +55 kg (2) |
1. | GAVRIČEVA Ksenija | Makkabi/LAT |
2. | BALIŠEVA Ksenija | Singitaj/LAT |
E U14 -32 kg (8) |
1. | SMIKOVSKIS Dmitrijs | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | SEMENEŅA Aleksandrs | Dinamo LAT/LAT |
3. | JAVORSKIS Roberts | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | ŠAŠKINS Adrians | Bosko/LAT |
5. | DANILKIN Mikita | Minsk/BLR |
5. | MAROZ Uladzislau | Legion/BLR |
7. | NAREJKO Nikita | Dinamo Minsk/BLR |
7. | SHYLIANKOU Kiryl | Minsk/BLR |
E U14 -35 kg (12) |
1. | FEDOROVICH Gleb | Dinamo Minsk/BLR |
2. | PJATKINS Bertrams | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | YARMUSH Ivan | Minsk/BLR |
3. | BUIVIDS Ņikita | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | KRASOUSKI Saveli Aleksi | Legion/BLR |
5. | SIZOVS Niks Valdis | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | MAGERRAMOV Damir | Dinamo Pskov/RUS |
7. | ROMANOV Maksim | Dinamo Minsk/BLR |
E U14 -38 kg (16) |
1. | SKALEPAU Ilia | Minsk/BLR |
2. | KOROTKOVS Aleksandrs | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | LUKASHOU Ivan | Minsk/BLR |
3. | KRAVALIS Niklāvs | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | RUBINS Ralfs | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | LINDE Ņikita | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | VILCĀNS Deins | Jaunība LV/LAT |
7. | KOMAROV Boris | Dinamo Minsk/BLR |
E U14 -42 kg (14) |
1. | GOLUBS Ņikita | Lido/LAT |
2. | MIHALAP Dzmitri | Minsk/BLR |
3. | LAUFMANIS Arturs | Makkabi/LAT |
3. | AVSJUKEVIČS Kirills | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | LI Andrejs | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | ZVANERS Ričards | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | PAPOU Uladzislau | Minsk/BLR |
7. | VALENCHYTS Matsvei | Minsk/BLR |
E U14 -46 kg (10) |
1. | GRINVALDS Leonids | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | GRIGORJEVS Germans | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | SABODASH-RADJKO Zahar | Dinamo Minsk/BLR |
3. | SIMANOVICH Aliaksandr | Minsk/BLR |
5. | SCHERBIN Ilya | Dinamo Minsk/BLR |
5. | LUFERCHIK Ivan | Dinamo Minsk/BLR |
7. | TUSHYNSKI Matsvei | Minsk/BLR |
7. | LASHKO George | Minsk/BLR |
E U14 -50 kg (9) |
1. | MAISTRUKS Oļegs | Ulbrokas SK/LAT |
2. | NOVAČENKO Daniels | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | SAPROŅENKO Ņikita | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | KĀRKLIŅŠ Elvis | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | ZARIŅŠ Bruno | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | KUZMENKOU Stanislau | Minsk/BLR |
7. | SEDLENIEKS Māris | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | TRAPALAU Kanstantin | Minsk/BLR |
E U14 -55 kg (15) |
1. | MELIKOVS Artjoms | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | ŠPIKA Aleksandrs | Makkabi/LAT |
3. | KRŪMIŅŠ Kristaps | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | VAIVODS Juris | Jaunība LV/LAT |
5. | SOLOVJEV Nikolay | Dinamo Pskov/RUS |
5. | JARINOVSKIS Maksims | Singitaj/LAT |
7. | PĻAVIŅŠ Krišjānis | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | RAKOVS Nikolajs | Alūksnes BJSS/LAT |
E U14 -60 kg (6) |
1. | PAŅKOVS Daniels | Bosko/LAT |
2. | OSIS Ēriks | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | TRIPUZ Ivan | Minsk/BLR |
3. | RASALOUSKI Aleksei | Minsk/BLR |
E U14 +60 kg (5) |
1. | VAITUSIONAK Uladzimir | Minsk/BLR |
2. | SHLAPAU Uladzislau | Minsk/BLR |
3. | DRANICHNIKOV Ivan | Dinamo Pskov/RUS |
F U16 -40 kg (2) |
1. | SOKIRJANSKA Anastasija | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | MENTS Olina | Minsk/BLR |
F U16 -45 kg (4) |
1. | SOROKA Olga | Dinamo Minsk/BLR |
2. | ŠPIKA Alevtīna | Makkabi/LAT |
3. | BAKHUR Hlafina | Minsk/BLR |
F U16 -50 kg (5) |
1. | SHVETS Sofiya | Minsk/BLR |
2. | PADOLSKAYA Aliaksandra | Minsk/BLR |
3. | MARĶITĀNE Patrīcija | Alūksnes BJSS/LAT |
F U16 -55 kg (7) |
1. | VALYNTSAVA Anna | Minsk/BLR |
2. | BULDYK Yuliya | Minsk/BLR |
3. | VINAKURAVA Darya | Minsk/BLR |
3. | KHURSIK Katsiaryna | Dinamo Minsk/BLR |
F U16 +65 kg (2) |
1. | SPRINĢE Izolde | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | ČERBIKOVA Lelde | Alūksnes BJSS/LAT |
|