Results |
B U10 z -23 kg (2) |
1. | Iļdars ŠELUHINS | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Staņislavs RUŽILO | V.Zeļonija SS/LAT |
B U10 z -25 kg (10) |
1. | Ēriks MIĶELSONS | Lido/LAT |
2. | Bogdans ČERVINSKIS | Lido/LAT |
3. | Tsimur KARPAU | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Mantas DOBROVOLSKIS | Ugnies aidas/LTU |
5. | Dzmitry RADZIUKEVICH | СДЮШОР 7 Минск/BLR |
5. | Staņislavs RUŽILO | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Kirils ROZE | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Eiridas RIMAVIČIUS | Plunges dziudo/LTU |
B U10 z -27 kg (10) |
1. | Niks MAULS | Spars/LAT |
2. | Deniss FJODOROVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Aleksandrs TUUĻS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Reinis KRĪGERS | Lido/LAT |
5. | Kirills ŅEŽINCEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Dmitrijs LEĻOTKO | Liepājas KSS/LAT |
7. | Jefims VOTČELS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Mihails RUBCOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
B U10 z -29 kg (9) |
1. | Leon TERVERDYAN | Makkabi/LAT |
2. | Timofejs LAZORKINS | Lido/LAT |
3. | Ņikita ZAGORSKIS | Satori/LAT |
3. | Alisters OZOLIŅŠ | Spars/LAT |
5. | Mihails ČEPRASOVS | Lido/LAT |
5. | Jānis Jakobs BIRNĪTIS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Nils SINJAGINS | Lido/LAT |
7. | Jaroslavs NEMŅAŠEVS | Jelgavas BJSS/LAT |
B U10 z -32 kg (6) |
1. | Aleksandrs SIDOROVS | Lido/LAT |
2. | Nikita OĻIJNIKS | Spars/LAT |
3. | Daniils OSTROVSKIS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Maksims PROHORENKO | V.Zeļonija SS/LAT |
B U10 z -35 kg (8) |
1. | Mihails VOLODENOKS | Lido/LAT |
2. | Daniils SEMJONOVS | Spars/LAT |
3. | Jegors PODSIVALOVS | Lido/LAT |
3. | Kipras DIJOKAS | Kedainiai/LTU |
5. | Jānis HUDOBČENOKS | Lido/LAT |
5. | Matvejs KUDINOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Artjoms LAZUTČENKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Nikolajs JEMEĻJANOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
B U10 z -38 kg (4) |
1. | Marjans KAROLS | Lido/LAT |
2. | Marats FJODOROVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Farids TAGIJEVS | Liepājas KSS/LAT |
4. | Timurs KULIŠS | Lido/LAT |
B U10 z +38 kg (5) |
1. | Vilens VLADIMIROVS | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Arturs Danils KOĻŠS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Kristians CEĻMILLERS | Jelgavas BJSS/LAT |
4. | Teodors KAZAKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Domantas PETKUS | Plunges dziudo/LTU |
D U12 z -26 kg (8) |
1. | Timurs ISAKOVS | Lido/LAT |
2. | Mark SAMARDAKOU | Гомсельмаш/BLR |
3. | Aleksandrs TUUĻS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Tsimur KARPAU | БГУОР Бобруйск/BLR |
5. | Kirils HALAIMOVS | Lido/LAT |
5. | Ivans JARMAKS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Iļja GERASIMČUKS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Iļja ARTJOMENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
D U12 z -29 kg (22) |
1. | Edgars KURGANS | Lido/LAT |
2. | David KHOMICH | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Gennādijs ZVIRGZDS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Artemijs FADEJEVS | Lido/LAT |
5. | Mihails ĻEVČENKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Artjoms MARČENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Ruslan BANDURYN | БГУОР Бобруйск/BLR |
7. | Maksims SOLOVJOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
D U12 z -32 kg (17) |
1. | Artūrs SMALOVIJS | Lido/LAT |
2. | Deividas BARZDAITIS | Jurbarko KKSC/LTU |
3. | Vijus VOLKOVAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Kirills ŅEMČIKOVS | Lido/LAT |
5. | Nikijs ĆAIKOVSKIS | Satori/LAT |
5. | Aleks KHODYKO | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
7. | Lukas KLIUCEVIČIUS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
7. | Markus PAFRATS | Jelgavas BJSS/LAT |
D U12 z -35 kg (15) |
1. | Daņila BELIHS | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Mihails VOLODENOKS | Lido/LAT |
3. | Zahars LISENKO | Spars/LAT |
3. | Mareks DUDOČKINS | Lido/LAT |
5. | Alens PETROVS | Spars/LAT |
5. | Pavels BAK | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Ivan HLINSKI | Zhodino/BLR |
7. | Jānis ŽAGARS | Alūksnes BJSS/LAT |
D U12 z -38 kg (19) |
1. | Dzmitry MELNIK | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
2. | Giedrius POCIUS | Plunges dziudo/LTU |
3. | Rokas MICKELIŪNAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Valters STEPIŅŠ | Saldus/LAT |
5. | Vitoldas ČEKAITIS | Jurbarko KKSC/LTU |
5. | Artjoms NOSOVS | Lido/LAT |
7. | Ugnius ŠVOBA | Plunges dziudo/LTU |
7. | Maksims SMIRNOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
D U12 z -42 kg (11) |
1. | Adris JAKUBAUSKAS | Judo Simba/LTU |
2. | Henrijs SKANGALIS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Ričards GAIGALS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Timofejs TKAČOVS | Spars/LAT |
5. | Mikita PARKHIMCHYK | Zvezda/BLR |
5. | Vytenis JARECKAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
7. | Glebs DERJABINS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Aigars JANSONS | V.Zeļonija SS/LAT |
D U12 z -46 kg (8) |
1. | Dovydas GVILDYS | Ukmergės dziudo klubas/LTU |
2. | Karims LEVČUKS | Spars/LAT |
3. | Ignas STANKEVIČIUS | Plunges dziudo/LTU |
3. | Žygimantas KARALEVIČIUS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
5. | Timurs BRUĻOVS | Liepājas KSS/LAT |
5. | Danila JEVSTIGNEEVS | Makkabi/LAT |
7. | Aleksandrs APSALONS | Lido/LAT |
7. | Daniels JEFIMOVS | Lido/LAT |
D U12 z -50 kg (5) |
1. | Kaspars JUBELIS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Dmitrijs ŽUKAUSKS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Aleksejs BESSOĻCEVS | Lido/LAT |
4. | Franks RAZUMOVSKIS | Lido/LAT |
5. | Rolands ANUKRĀNS | Lido/LAT |
D U12 z -55 kg (4) |
1. | Iļja ZAGVOZDKINS | Lido/LAT |
2. | Arnolds LOSĀNS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Oskars ĀBOLTIŅŠ | Satori/LAT |
4. | Artūrs DARGEVIČS | Dinamo LAT/LAT |
D U12 z +55 kg (5) |
1. | Deniss BRULS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Artsiom KOUTSIUKH | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Rihards DONIS | Makkabi/LAT |
4. | Yahor KULIYEU | БГУОР Бобруйск/BLR |
5. | Sergejs FJODOROVS | V.Zeļonija SS/LAT |
C U14 z -32 kg (5) |
1. | Artjoms GRIGORJEVS | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Kirils BONDAREVS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Davids KUNGURCEVS | Jelgavas BJSS/LAT |
4. | Daniels BURCEVS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Maksim HERASIMAV | ДЮСШ Борисова/BLR |
C U14 z -35 kg (15) |
1. | Никита ГОЛУБЕВ | Гомсельмаш/BLR |
2. | Roberts UMBRAŠKO | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Rokas SABONIS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
3. | Deniss BRITIKOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Valdis FELDMANIS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Raman BANDURYN | БГУОР Бобруйск/BLR |
7. | Ginters Valdis SILIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Daniils SOSNOVSKIS | Lido/LAT |
C U14 z -38 kg (16) |
1. | Maksims BULAJEVS | Sigulda/LAT |
2. | Daniels ABALIHINS | Lido/LAT |
3. | Artsiom HERASIMENKA | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Ilya MIASHKOU | Гомсельмаш/BLR |
5. | Severīns BONDAĻUKS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Dautartas MOZGO | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
7. | Iļja SOROKINS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Raidas GVAZDAUSKAS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
C U14 z -42 kg (14) |
1. | Jēkabs JĒKABSONS | Saldus/LAT |
2. | Tihons LOMANŅIKOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Adris JAKUBAUSKAS | Judo Simba/LTU |
3. | Iljas MAMEDOVS | Jikan/LAT |
5. | Ervinas ŽILIUS | Plunges dziudo/LTU |
5. | Yahor LITSKEVICH | СДЮШОР 7 Минск/BLR |
7. | Aleksandrs KUZŅECOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Artsiom HLUSHANIN | ДЮСШ Борисова/BLR |
C U14 z -46 kg (14) |
1. | Deniss KAPUĻINS | Jikan/LAT |
2. | Ruslans AZIZS VALIJS | Lido/LAT |
3. | Davids NEČAJEVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Ernests Ervīns DOVGĀNS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Danil NOVIKOV | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
5. | Vadims SPROĢIS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Pauls Gustavs PAMPE | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Dovydas GVILDYS | Ukmergės dziudo klubas/LTU |
C U14 z -50 kg (19) |
1. | Aidas PILECKAS | Ugnies aidas/LTU |
2. | Ričards SABĻINS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Vygirdas NARKUS | Plunges dziudo/LTU |
3. | Jevgeņijs SPRINGIS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Artūrs SOKOLOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Maksims VOROBJOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Dāvis LIEPIŅŠ | Liepājas KSS/LAT |
7. | Stepans LOMAKINS | Bosko/LAT |
C U14 z -55 kg (10) |
1. | Danila VINOGRADOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Jorūnas GEGIECKAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Dāvids GAIGALS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Ярослав ТИМОШЕНКО | Гомсельмаш/BLR |
5. | Kirills KOVILOVS | Lido/LAT |
5. | Jevgenijs JEVSTIGNEJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Artjoms GRIGORJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Arturs DROGINS | Liepājas KSS/LAT |
C U14 z -60 kg (8) |
1. | Damirs VOLODJKO | Spars/LAT |
2. | Adas STEFANOVIČ | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
3. | Arsenijs ANIKINS | Satori/LAT |
3. | Artūrs JACENKO | Bosko/LAT |
5. | Leonard SEMJONOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Kirils FEDOTOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Kirill DERGAY | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
7. | Makar BIALIAYEU | Zhodino/BLR |
C U14 z -66 kg (6) |
1. | Jeļisejs BUMAŽKINS | Jikan/LAT |
2. | Kristofers GAILĪTIS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Andrejs GRIŠAČOVS | Bosko/LAT |
3. | Никита КУЛИНЕНКО | Гомсельмаш/BLR |
C U14 z +66 kg (8) |
1. | Pavels BESSOLCEVS | Lido/LAT |
2. | Arsenijs KORŠUNOVS | Lido/LAT |
3. | Dzianis ALIASHKEVICH | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Aleksas RINKIAVIČIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
5. | Artēmijs BLAŽEVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Ričards Roberts DĀRZNIEKS | Satori/LAT |
7. | Viktors POLUHINS | Sigulda/LAT |
7. | Yurkevich NAZAR | Zhodino/BLR |
A U16 m -32 kg (3) |
1. | Marija RASIMENOKA | Lido/LAT |
2. | Agnese BOJARUNA | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Vitalina PANTSIALEYEVA | БГУОР Бобруйск/BLR |
A U16 m -36 kg (4) |
1. | Keita DOBROĻUBOVA | Alūksnes BJSS/LAT |
2. | Yuliya SASNOUSKAYA | Zvezda/BLR |
3. | Krystina VASHKEVICH | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
4. | Aliona FILKOVA | БГУОР Бобруйск/BLR |
A U16 m -44 kg (3) |
1. | Viktorija ĶERGALVE | Spars/LAT |
2. | Katsiaryna HALKEVICH | ДЮСШ Борисова/BLR |
3. | Sofya ZAITSAVA | МОК СДЮШОР Минск/BLR |
A U16 m -48 kg (4) |
1. | Barbora ENDRIEKUTĖ | Plunges dziudo/LTU |
2. | Karyna HAURONSKAYA | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Vlada BARANOVA | Jelgavas BJSS/LAT |
4. | Giedrė KAULIUTĖ | Plunges dziudo/LTU |
A U16 m -52 kg (4) |
1. | Hanna KANAPATSKAYA | Zvezda/BLR |
2. | Nerija JUODRYTE | Kedainiai/LTU |
3. | Maryana ZHUKAVETS | БГУОР Бобруйск/BLR |
4. | Evelina KOVTUNA | Jelgavas BJSS/LAT |
A U16 m +52 kg (7) |
1. | Alevtīna ŠPIKA | Makkabi/LAT |
2. | Anastasiya KASINETS | Zhodino/BLR |
3. | Kamile MARCINKEVICIUTE | Kedainiai/LTU |
3. | Sofya TSVIRKO | БГУОР Бобруйск/BLR |
E U16 z -32 kg (1) |
1. | Artjoms GRIGORJEVS | Jelgavas BJSS/LAT |
E U16 z -38 kg (2) |
1. | Dāvids PILSKALNS | LSPA DS/LAT |
2. | Severīns BONDAĻUKS | Jelgavas BJSS/LAT |
E U16 z -42 kg (7) |
1. | Jēkabs JĒKABSONS | Saldus/LAT |
2. | Yahor LITSKEVICH | СДЮШОР 7 Минск/BLR |
3. | Kirills MARKOVS | Lido/LAT |
3. | Stanislau SHUTSKO | Гомсельмаш/BLR |
E U16 z -46 kg (7) |
1. | Nikolajs SIDORIKS | Lido/LAT |
2. | Rolands KAZAČENOKS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Maksimilians RUDASS | Makkabi/LAT |
3. | Timurs TOPČIJS | Makkabi/LAT |
E U16 z -50 kg (8) |
1. | Pāvels VIŠŅOVS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Kirils GOLUBEVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Daniil BUHLAK | Zhodino/BLR |
3. | Aleksandrs STOMA | Lido/LAT |
5. | Yauheni PIATRENKA | ДЮСШ Борисова/BLR |
5. | Artjoms GORBATENKO | Spars/LAT |
7. | Aliaksandr ASTAPCHYK | Zhodino/BLR |
7. | Timurs TALGATOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
E U16 z -55 kg (10) |
1. | Viktors TARASOVS | Lido/LAT |
2. | Roberts PURS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Aleksejs GORBATENKO | Spars/LAT |
3. | Daniil HAPONCHYK | Zhodino/BLR |
5. | Илья КУШНЕРОВ | Гомсельмаш/BLR |
5. | Artsiom HALAMAKA | БГУОР Бобруйск/BLR |
7. | Maksims ŠAPOVALOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Iļja OBUHOVS | Kano džudo klubs/LAT |
E U16 z -60 kg (13) |
1. | Pavel VORANAU | Гомсельмаш/BLR |
2. | Daniil PATACHYTS | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Uladislau KHATSKEVICH | Zhodino/BLR |
3. | Ivan LUKASHOU | БГУОР Бобруйск/BLR |
5. | Andrejs VOSKOBOJEVS | V.Bondarenko DS/LAT |
5. | Vladislav RYZHOV | Zhodino/BLR |
7. | Vladislavs MURĀNS | Jelgavas BJSS/LAT |
7. | Kiryl KAPOTS | ДЮСШ Борисова/BLR |
E U16 z -66 kg (10) |
1. | Aleksandrs DIMITROVS | Lido/LAT |
2. | Bruno GAILĀNS | Sigulda/LAT |
3. | Gundars SVILĀNS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Igors MEDVEDEVS | Liepājas KSS/LAT |
5. | Andrej LUTSKEVICH | ДЮСШ Борисова/BLR |
5. | Artjoms GOLUBKOVS | Kano džudo klubs/LAT |
7. | Raman HUTARAU | Гомсельмаш/BLR |
7. | Justinas RADŽIUKYNAS | Plunges dziudo/LTU |
E U16 z -73 kg (2) |
1. | Nikita RINKIAVIČIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
2. | Aleksas RINKIAVIČIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
E U16 z -81 kg (3) |
1. | Maksims BIZĀNS | Lido/LAT |
2. | Ņikita VINOGRADOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Roberts STARČAKS JANKAUSKS | Liepājas KSS/LAT |
E U16 z +81 kg (2) |
1. | Aleksandrs BUBNOVS | Liepājas KSS/LAT |
2. | Lukas LELEVIČIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
A U18 m -48 kg (3) |
1. | Yauheniya KOLESAVA | БГУОР Бобруйск/BLR |
2. | Yuliya SASNOUSKAYA | Zvezda/BLR |
3. | Evelina KOVTUNA | Jelgavas BJSS/LAT |
A U18 m -52 kg (4) |
1. | Полина СЛЕСАРЕНКО | Гомсельмаш/BLR |
2. | Hanna KANAPATSKAYA | Zvezda/BLR |
3. | Annija STRUPĀ | Jelgavas BJSS/LAT |
4. | Samanta BARZDAITYTĖ | Jurbarko KKSC/LTU |
A U18 m -63 kg (3) |
1. | Gabrielė GABRIELAITYTĖ | Jurbarko KKSC/LTU |
2. | Elizabete MUNTJANA | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Kristiana BARANOVSKA | Jelgavas BJSS/LAT |
A U18 m +63 kg (2) |
1. | Valeryia KHRUSHCHOVA | БГУОР Бобруйск/BLR |
2. | Sabīna VEĻIKA | LSPA DS/LAT |
A U18 z -55 kg (3) |
1. | Aleksejs GORBATENKO | Spars/LAT |
2. | Artjoms KVAŠŅINS | Spars/LAT |
3. | Artjoms GORBATENKO | Spars/LAT |
A U18 z -60kg (4) |
1. | Ivan LUKASHOU | БГУОР Бобруйск/BLR |
2. | Dzmitry ARLAKHAU | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Kaspars KAMINSKIS | Jelgavas BJSS/LAT |
4. | Romans SMIRNOVS | Makkabi/LAT |
A U18 z -66 kg (7) |
1. | Jānis BISTROVS | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Maksims KUZMENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Raman HRUNTOU | Гомсельмаш/BLR |
3. | Dmitrijs ČERNOBROVKINS | Makkabi/LAT |
A U18 z -73 kg (5) |
1. | Ēriks OSIS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Artsiom KUZMENKA | БГУОР Бобруйск/BLR |
3. | Владислав ГРОМЫКО | Гомсельмаш/BLR |
4. | Aleksandrs GERASIMOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Viktors DMITREČKOVS | Jelgavas BJSS/LAT |
A U18 z +90 kg (2) |
1. | Iļja DEŅISOVS | Lido/LAT |
2. | Zhdan SOLODOVNIKOV | СДЮШОР 7 Минск/BLR |