DINAMO KAUSS 2017 8-APR Rēzekne
Results
Competitors
Medals
Statistics
Categories
B U10 m -40 kg
(PDF)
A U10 z -22 kg
(PDF)
A U10 z -24 kg
(PDF)
A U10 z -26 kg
(PDF)
A U10 z -29 kg
(PDF)
A U10 z -32 kg
(PDF)
A U10 z -35 kg
(PDF)
A U10 z -38 kg
(PDF)
A U10 z +38 kg
(PDF)
C U12 z -24 kg
(PDF)
C U12 z -26 kg
(PDF)
C U12 z -29 kg
(PDF)
C U12 z -32 kg
(PDF)
C U12 z -35 kg
(PDF)
C U12 z -38 kg
(PDF)
C U12 z -42 kg
(PDF)
C U12 z -46 kg
(PDF)
C U12 z -50 kg
(PDF)
C U12 z +50 kg
(PDF)
D U13 m -30 kg
(PDF)
D U13 m -35 kg
(PDF)
D U13 m -40 kg
(PDF)
D U13 m +55 kg
(PDF)
E U14 z -32 kg
(PDF)
E U14 z -35 kg
(PDF)
E U14 z -38 kg
(PDF)
E U14 z -42 kg
(PDF)
E U14 z -46 kg
(PDF)
E U14 z -50 kg
(PDF)
E U14 z -55 kg
(PDF)
E U14 z -60 kg
(PDF)
E U14 z +60 kg
(PDF)
F U16 m -40 kg
(PDF)
F U16 m -45 kg
(PDF)
F U16 m -60 kg
(PDF)
F U16 m +65 kg
(PDF)
Competitors
Name
Country
Category
Pos
Radvils ABAJEVS
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -35 kg
-
Daniels ABALIHINS
LAT/Lido
C U12 z -35 kg
7.
Raman AIPLATAU
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
3.
Normans ANDRAŠUNS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -32 kg
-
Bogdan ANISIMOV
RUS/Tver Olimp
A U10 z -35 kg
3.
Maksim ANTSIKHOVICH
BLR/Zvezda
A U10 z -29 kg
-
Maksim ANTSIKHOVICH
BLR/Zvezda
C U12 z -29 kg
7.
Kirills ARTAHIMOVS
LAT/Lido
A U10 z +38 kg
3.
Dargevičs ARTŪRS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z +38 kg
-
Kiryl ASTRANKOU
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -32 kg
-
Ruslans AZIZS VALIJS
LAT/Lido
C U12 z -42 kg
5.
Ivan BABROU
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -35 kg
1.
Maryia BABROVA
BLR/Dinamo Minsk
F U16 m -40 kg
1.
Mareks BAGAJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -46 kg
2.
Zakhar BANDAREVICH
BLR/Legion
C U12 z -32 kg
-
Vadzim BANNIKAU
BLR/Legion
C U12 z -46 kg
-
Dzianis BARDASAU
BLR/Legion
C U12 z -38 kg
5.
Vadzim BATURA
BLR/Zvezda
A U10 z -29 kg
-
Vadzim BATURA
BLR/Zvezda
C U12 z -29 kg
-
Maksims BEZRODNIJS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -50 kg
2.
Aliya BIRYUKOVA
RUS/Borec Moscow
D U13 m -30 kg
-
Artēmijs BLAŽEVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z +50 kg
3.
Arseni BRANAVITSKI
BLR/Zvezda
A U10 z -24 kg
7.
Raitis BUŽS
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -29 kg
-
Jūlija Katrīna CELENBERGA
LAT/Alūksnes BJSS
F U16 m -40 kg
2.
Artsemi CHARAMNOU
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -35 kg
3.
Mikita CHARNOU
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
2.
Maksimilian CHARNYSHOW
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -46 kg
-
Aleks CVETKOVS
LAT/Alūksnes BJSS
E U14 z -42 kg
-
Aleksei DANILOV
RUS/Tver Olimp
C U12 z -42 kg
-
Ruslans DANKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -38 kg
1.
Mihails DEMIDENOKS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z -35 kg
5.
Emīls DIMIŅŠ
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -29 kg
-
Keita DOBROĻUBOVA
LAT/Alūksnes BJSS
D U13 m -30 kg
1.
Alena DRAPUN
BLR/Legion
D U13 m -35 kg
2.
Vasiliy DRUZ
BLR/Legion
A U10 z -24 kg
5.
Vsevolod EFIMOV
RUS/Tver Olimp
C U12 z -32 kg
-
Kristiāns FEDOTOVS
LAT/Alūksnes BJSS
E U14 z -50 kg
7.
Niklāvs FORSTERS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -35 kg
7.
Dāvids GAIGALS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -50 kg
1.
Dāvids GAIGALS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -50 kg
5.
Kristofers GAILĪTIS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -46 kg
3.
Yauheniy GARBACHOV
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -32 kg
3.
Vladislavs GIVOINA
LAT/Jaunība LV
E U14 z -46 kg
-
Jakovs GOLUBKINS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -32 kg
-
Arsenijs GOLUBKINS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -55 kg
2.
Iļja GRABOVSKIS
LAT/Dinamo LAT
E U14 z -60 kg
2.
Timurs GRIGORJEVS
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -42 kg
-
Arsenijs GUDEJEVS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -35 kg
3.
Ivan GUTS
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -55 kg
3.
Sofija GŽIBOVSKA
LAT/Jaunība LV
F U16 m -60 kg
1.
Roberts GŽIBOVSKIS
LAT/Jaunība LV
A U10 z -32 kg
3.
Dzianis HAIDUK
BLR/Legion
E U14 z -55 kg
-
Jevgenijs HARAHŅINS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -42 kg
7.
Ēriks HOMKA
LAT/Lido
A U10 z -29 kg
3.
Mikita HRYHAROVICH
BLR/Legion
C U12 z -26 kg
3.
Uladzislau HRYHAROVICH
BLR/Legion
C U12 z -24 kg
3.
Artsiom HULIAKEVICH
BLR/Legion
C U12 z -35 kg
-
Michail HUZ
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -55 kg
-
Mārtiņš IEVIŅŠ
LAT/Lido
A U10 z -24 kg
1.
Timurs ISAKOVS
LAT/Lido
A U10 z -22 kg
1.
Artsiom IVANOU
BLR/Zvezda
A U10 z -26 kg
2.
Artsiom IVANOU
BLR/Zvezda
C U12 z -26 kg
-
Yaraslau IVANOUSKI
BLR/Legion
A U10 z -24 kg
2.
Yaraslau IVANOUSKI
BLR/Legion
C U12 z -24 kg
-
Ričards JAKOVLEVS
LAT/Jaunība LV
C U12 z -38 kg
3.
Edvards JAKOVĻEVS
LAT/Makkabi
A U10 z -29 kg
3.
Daniels JASINSKIS
LAT/Dinamo LAT
E U14 z -46 kg
7.
Evelīna JAVORSKA
LAT/Alūksnes BJSS
D U13 m -35 kg
1.
Aivis JERMACĀNS
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -24 kg
5.
Roberts JOŅINS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -60 kg
1.
Žanete JĀŅKALNE
LAT/Alūksnes BJSS
F U16 m -45 kg
-
Jēkabs JĒKABSONS
LAT/Saldus
C U12 z -35 kg
1.
Antons KABANOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -46 kg
-
Matīss KABLUKS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -32 kg
-
Uladzislau KACHAN
BLR/Legion
C U12 z -42 kg
-
Hanna KANAPATSKAYA
BLR/Zvezda
F U16 m -45 kg
1.
Dzmitry KARALCHUK
BLR/Legion
E U14 z -60 kg
-
Arseni KARAPETSIAN
BLR/Legion
A U10 z -35 kg
7.
Artjoms KAROLS
LAT/Singitaj
E U14 z -50 kg
3.
Darya KASPROVA
BLR/Dinamo Minsk
D U13 m -40 kg
1.
Uladzislau KAVALIONAK
BLR/Legion
C U12 z -38 kg
3.
Uladzislau KAVALIONAK
BLR/Legion
E U14 z -38 kg
3.
Zakhar KAZAKOU
BLR/Legion
A U10 z -26 kg
1.
Zakhar KAZAKOU
BLR/Legion
C U12 z -26 kg
1.
Rolands KAZAČENOKS
LAT/Alūksnes BJSS
E U14 z -42 kg
-
Mikita KHURSIK
BLR/Dinamo Minsk
A U10 z -32 kg
3.
Mariya KLIMASHEUSKAYA
BLR/Dinamo Minsk
B U10 m -40 kg
1.
Mariya KLIMASHEUSKAYA
BLR/Dinamo Minsk
D U13 m -35 kg
3.
Klimentij KLIMASHEUSKI
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -42 kg
2.
Kirils Dāvids KOKINS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z +60 kg
1.
Ņikita KOLESNIKS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -24 kg
3.
Yaraslau KORZHYK
BLR/Zvezda
A U10 z -22 kg
-
Timurs KOVAĻENKO
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -38 kg
2.
Kirills KOVILOVS
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -42 kg
-
Herald Leanard KRASOUSKI
BLR/Legion
A U10 z -29 kg
1.
Herald Leanard KRASOUSKI
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
1.
Saveli Aleksi KRASOUSKI
BLR/Legion
E U14 z -42 kg
5.
Aliaksandr KRAUTSOU
BLR/Legion
C U12 z -42 kg
-
Aliaksandr KRAUTSOU
BLR/Legion
C U12 z -46 kg
-
Aivis KRIEVĀNS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -38 kg
7.
Andrei KRUPENIN
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z +50 kg
1.
Yahor KRYLOU
BLR/Zvezda
E U14 z -46 kg
5.
Maksim KULEV
RUS/Tver Olimp
E U14 z -42 kg
1.
Mikhail KULINICH
RUS/Tver Olimp
C U12 z -42 kg
-
Tits KULLO
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -32 kg
2.
Ričards KUMAČEVS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -38 kg
-
Dziamid KUZNIATSOU
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -32 kg
7.
Jūlija KUZŅECOVA
LAT/Alūksnes BJSS
D U13 m -40 kg
2.
Ņikita KUZŅECOVS
LAT/OLIMP
E U14 z -60 kg
-
Gleb LAPITSKI
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -32 kg
-
Iļja LAVRENOVS
LAT/Jaunība LV
E U14 z -46 kg
-
Aleksandrs LAVRIŅENOKS
LAT/Dinamo LAT
E U14 z -50 kg
1.
Sergejs LAVRIŅENOKS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z -32 kg
1.
Artūrs LEVICKIS
LAT/OLIMP
C U12 z -32 kg
3.
Yahor LISOVICH
BLR/Zvezda
C U12 z -46 kg
3.
Vladislavs LITVIŠKO
LAT/Ziemeļblāzma
C U12 z -42 kg
1.
Mikita LIUTAREVICH
BLR/Dinamo Minsk
A U10 z +38 kg
1.
Viachaslau LOGOVSKI
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -24 kg
2.
David LUKIN
BLR/Legion
E U14 z -46 kg
2.
Eduards LĪPENĪTS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -38 kg
3.
Martins LĪVS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -32 kg
1.
Mārcis MADELĀNS
LAT/Jaunība LV
C U12 z -29 kg
-
Mikalai MAKARONAK
BLR/Legion
A U10 z -22 kg
-
Ilya MAKRATSOU
BLR/Dinamo Minsk
A U10 z -24 kg
7.
Nikita MALKOV
RUS/Borec Moscow
E U14 z -46 kg
7.
Bruja MARIANNA
LAT/Dinamo LAT
B U10 m -40 kg
-
Andraņiks MARKARJANS
LAT/Dinamo LAT
E U14 z -42 kg
3.
Erofejs MARKOVS
LAT/Lido
C U12 z -35 kg
5.
Kirills MARKOVS
LAT/Lido
E U14 z -38 kg
2.
Uladzislau MAROZ
BLR/Legion
E U14 z -42 kg
5.
Aleksandrs MATISONS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z -29 kg
5.
Svjatoslavs MAŠČENKO
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -29 kg
7.
Svjatoslavs MEDVEDEVS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -35 kg
2.
Varfalamei MELNIKAU
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
3.
Mihails MEŅŠIKOVS
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -38 kg
-
Stepans MIRONOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -38 kg
-
Daniil MONICH
BLR/Legion
A U10 z -22 kg
3.
Maksim MORSKI
BLR/Legion
A U10 z -29 kg
-
Maksim MORSKI
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
-
Jaromirs MUSIJENKO
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -32 kg
-
Vadims NESTEROVS
LAT/Dinamo LAT
C U12 z +50 kg
2.
Ariss NIKOLAJEVS
LAT/Lido
C U12 z -32 kg
-
Ruslan NORKA
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -38 kg
1.
Vladislav NORKA
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -46 kg
1.
Patriks ORUPS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -35 kg
3.
Mikita PARKHIMCHYK
BLR/Zvezda
A U10 z -35 kg
1.
Mikhail PASTUKHOU
BLR/Legion
C U12 z -32 kg
5.
Uldis PAUNIŅŠ
LAT/Jaunība LV
E U14 z -42 kg
-
Deniss PAVLOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -50 kg
2.
Zakhar PLETNEV
RUS/Tver Olimp
C U12 z -38 kg
1.
Eduards PLOSTNIEKS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -50 kg
5.
Ronalds PLOSTNIEKS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -55 kg
1.
Radzislav PRANKO
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -32 kg
-
Radzislav PRANKO
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -35 kg
-
Kiryl PRUSAU
BLR/Legion
A U10 z -35 kg
7.
Paula PULKSTENE
LAT/Dinamo LAT
D U13 m +55 kg
2.
Pavel PUNIA
BLR/Legion
A U10 z -24 kg
3.
Pavel PUNIA
BLR/Legion
C U12 z -24 kg
1.
Emīls PURS
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -32 kg
-
Ilya RADZIYONAU
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -35 kg
2.
Daniil RALIANOK
BLR/Legion
A U10 z -29 kg
7.
Daniil RALIANOK
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
-
Ilya RAMANOUSKI
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -42 kg
5.
Aliaksei RATSKOU
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -50 kg
-
Toms Lūkass RENGELIS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -38 kg
2.
Raimonds REVA
LAT/Singitaj
C U12 z -38 kg
5.
Klimentijs REČS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z +38 kg
2.
Ļevs RIBAKOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -35 kg
3.
Rūdolfs RIJKURIS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -46 kg
-
Ņikita RJASKA
LAT/Alūksnes BJSS
E U14 z -42 kg
-
Kevins Jānis ROPS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -29 kg
5.
Maksims RUDENKO
LAT/Dinamo LAT
A U10 z -35 kg
5.
Aliaksei RUDZENIA
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
5.
Ričards SABĻINS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -46 kg
1.
Timur SAFAROV
BLR/Legion
E U14 z -35 kg
-
Ignat SALNIKOV
BLR/Legion
E U14 z -50 kg
7.
Ulyana SASNOVICH
BLR/Dinamo Minsk
D U13 m -40 kg
3.
Lizaveta SAUKOVICH
BLR/Legion
D U13 m -40 kg
-
Matvei SAVIN
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -35 kg
-
Roberts SEDLENIEKS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -38 kg
7.
Konstantins SEMJONOVS
LAT/Singitaj
A U10 z -32 kg
-
Tsimafei SHIPITSA
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z +60 kg
-
Sofiya SHVETS
BLR/Zvezda
F U16 m -60 kg
-
Ivan SIAMIONAU
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -35 kg
5.
Ginters Valdis SILIŅŠ
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -29 kg
-
Vadim SITNIK
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -46 kg
3.
Vladislav SITNIK
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -46 kg
3.
Aleksandrs SKARNELIS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z -22 kg
3.
Artsiom SKIBO
BLR/Legion
C U12 z -35 kg
-
Ričard SMANS
LAT/Jaunība LV
E U14 z -35 kg
-
Kirils SMEROTKINS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z +38 kg
-
Raimonds SMILTIŅŠ
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -46 kg
5.
Jevgeņijs SPRINGIS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -42 kg
3.
Izolde SPRINĢE
LAT/V.Zeļonija SS
F U16 m +65 kg
1.
Yauheni STANULEVICH
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -32 kg
7.
Aleksandrs STARUHINS
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -42 kg
-
Alens STRAZDIŅŠ
LAT/Samurs
E U14 z +60 kg
2.
Ilya STRYZH
BLR/Legion
A U10 z -29 kg
7.
Ilya STRYZH
BLR/Legion
C U12 z -29 kg
-
Artsiom STSIAPANAU
BLR/Legion
E U14 z -42 kg
7.
Rūdolfs SUBAČUS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -29 kg
-
Georgijs SVIRBUTOVIČS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -26 kg
-
Timurs TALGATOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -38 kg
-
Maksims TARASKINS
LAT/Lido
A U10 z -22 kg
2.
Viktors TARASOVS
LAT/Jikan
E U14 z -42 kg
3.
Ņikita TARNOVSKIS
LAT/Alūksnes BJSS
C U12 z -42 kg
7.
Daniels TELICA
LAT/OLIMP
E U14 z -38 kg
-
Alina TESLENKO
LAT/Dinamo LAT
D U13 m +55 kg
-
Maksims TIHONOVS
LAT/Lido
C U12 z -42 kg
7.
Roberts TITOVS
LAT/Lido
E U14 z -42 kg
-
Maksim TSIARESHKA
BLR/Legion
E U14 z -60 kg
3.
Mikita TSIUSHKEVICH
BLR/Legion
A U10 z -22 kg
-
Matsvei TURAU
BLR/Legion
C U12 z -42 kg
-
Roberts UMBRAŠKO
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -29 kg
-
Mikita UTKIN
BLR/Legion
C U12 z -32 kg
-
Raman VALFOUSKI
BLR/Dinamo Minsk
C U12 z -35 kg
-
Arturs VALTERS
LAT/Jaunība LV
C U12 z -32 kg
5.
Kārlis VARSLAVOVS
LAT/Lido
E U14 z -60 kg
-
Dāvids VERZE
LAT/Jaunība LV
A U10 z -29 kg
5.
Sabīna VEĻIKA
LAT/LSPA DS
F U16 m +65 kg
-
Timofejs VEŽENKOVS
LAT/Dinamo LAT
C U12 z -32 kg
2.
Ņikita VINOGRADOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -60 kg
3.
Dominiks VJAZOVKINS
LAT/Lido
C U12 z -35 kg
-
Iļja VOLKOVS
LAT/Jaunība LV
A U10 z -29 kg
2.
Maksims VOROBJOVS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -42 kg
2.
Uladzislau YAKIMENKA
BLR/Legion
C U12 z -42 kg
-
Aliaksei YAUZHENKA
BLR/Dinamo Minsk
A U10 z -35 kg
2.
Akim YUKHNOVICH
BLR/Dinamo Minsk
A U10 z -26 kg
3.
Gļebs ZAGREBINS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -29 kg
-
Antons ZAICEVS
LAT/V.Zeļonija SS
C U12 z -42 kg
-
Evelina ZENOVA
LAT/Singitaj
D U13 m -35 kg
-
Pavel ZHUR
BLR/Dinamo Minsk
E U14 z -38 kg
-
Pavel ZHYHALKA
BLR/Zvezda
E U14 z -50 kg
3.
Edgars ZIŅĢIS
LAT/Dinamo LAT
A U10 z -38 kg
3.
Ričards ZOLMANIS
LAT/Saldus
C U12 z -42 kg
3.
Kaido Adriāns ČIŽEVSKIS
LAT/Lido
C U12 z -32 kg
-
Deniss ŠABAROVS
LAT/OLIMP
C U12 z -26 kg
2.
Raivis ŠTEINBERGS
LAT/Saldus
E U14 z -42 kg
-
Adele ŠULTE
LAT/V.Zeļonija SS
D U13 m +55 kg
1.
Rūdolfs ŠULTE
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -29 kg
-
Marats ŠČERBAKS
LAT/V.Zeļonija SS
A U10 z -29 kg
-
Evelīna ŠŅEPSTE
LAT/Jaunība LV
B U10 m -40 kg
2.
Jānis ŽAGARS
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -29 kg
-
Rihards ŽUKOVS
LAT/Alūksnes BJSS
A U10 z -35 kg
3.
Nils ŽURAVĻOVS
LAT/V.Zeļonija SS
E U14 z -42 kg
-
Кирилл МУРАВЬЕВ
RUS/ДЮКФП Себеж
C U12 z -35 kg
-