Results |
U10 m -24 kg (5) |
1. | Elizabete LEIZĀNE | Kyodai/LAT |
2. | Lauma Līva SAKLAURE | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Darya BELOVA | Dinamo Minsk/BLR |
4. | Tatjana BIKOVSKA | Singitaj/LAT |
5. | Alise INDRIKSONE | Jelgavas BJSS/LAT |
U10 m -28 kg (7) |
1. | Saule DOMANSKYTE | Labanoro Giria/LTU |
2. | Elinga KALINATĖ | Kedainiai/LTU |
3. | Ala BURY | Lemur Judo Club/POL |
3. | Nina BĄK | Lemur Judo Club/POL |
U10 m -32 kg (4) |
1. | Jekaterina KUZŅECOVA | RDsport/LAT |
2. | Anastasiia ZHURAVLEVA | Rakhlin Judo School/RUS |
3. | Lauma Loreta CERA | Kyodai/LAT |
4. | Tatsiana KASABUKA | Dinamo Minsk/BLR |
U10 m -36 kg (4) |
1. | Ksenia STRUKA | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Agate JANČEVSKA | LSPA DS/LAT |
3. | Luīze SKALBIŅA | Kokoro/LAT |
4. | Meilė MILIAUSKAITĖ | Roni/LTU |
U10 m +40 kg (2) |
1. | Antonina WTULICH PARGURSKA | Lemur Judo Club/POL |
2. | Maria WOŻNIAK | Lemur Judo Club/POL |
U10 z -23 kg (16) |
1. | Mikołaj SARNOWSKI | Lemur Judo Club/POL |
2. | Krystian KUROWSKI | Lemur Judo Club/POL |
3. | Gilius MICIULEVICIUS | Vilnius Viesulas/LTU |
3. | Filip PACHOLAK | Lemur Judo Club/POL |
5. | Gustas MICIULEVICIUS | Vilnius Viesulas/LTU |
5. | Maksims TARASKINS | Lido/LAT |
7. | Maksims VOLODJKO | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Dobriņa ČEKANOVSKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
U10 z -26 kg (24) |
1. | Mārtiņš IEVIŅŠ | Lido/LAT |
2. | Gabriel KOWALIK | Lemur Judo Club/POL |
3. | DANIIL SHCHANKIN | Koenig JC/RUS |
3. | Kamil KARPIŃSKI | Lemur Judo Club/POL |
5. | Mihails ĻEVČENKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Reinis KRĪGERS | LSPA DS/LAT |
7. | Matīss POMASKOVS | Kyodai/LAT |
7. | Elmin АKHMEDOV | Каллиста/RUS |
U10 z -29 kg (37) |
1. | David KHATCHATOURIAN | INTERNATIONAL BELGIUM JC/BEL |
2. | Denis GOLOVKINS | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | Natas ALEKSEJŪNAS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
3. | Aleksej GROSHEV | Olimpinė viltis/LTU |
5. | IVAN PAVLOV | Koenig JC/RUS |
5. | Artjoms BERESTOVS | Spars/LAT |
7. | Artūrs SMALOVIJS | Lido/LAT |
7. | Roberts ŠVEICERS | RDsport/LAT |
U10 z -32 kg (24) |
1. | Aleksandr SHUBNIKOV | Olimpinė viltis/LTU |
2. | Alens PETROVS | Spars/LAT |
3. | Mihails VOLODENOKS | Lido/LAT |
3. | Ibragim KURBANOV | Rakhlin Judo School/RUS |
5. | Leonid STRELIN | Isakovskie Judoisty/RUS |
5. | Aleksandrs MALIŠEVS | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Mikus URBANOVIČS | Sigulda/LAT |
7. | Valters BĒRTULIS | Saldus/LAT |
U10 z -35 kg (15) |
1. | Bruno HRISTOFOROV | Budolinn Judokool/EST |
2. | Marks BRUMERMANIS | RDsport/LAT |
3. | Rokas MICKELIUNAS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Dmitrijs KOLOSOVS | Kano džudo klubs/LAT |
5. | Darius MILIUS | Bosko/LAT |
5. | Saulenas JONAS | Gaja/LTU |
7. | Arvis BONDARS | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Emīls PURS | Alūksnes BJSS/LAT |
U10 z -38 kg (8) |
1. | Roberts GŽIBOVSKIS | Jaunība LV/LAT |
2. | Timofejs TKAČOVS | Spars/LAT |
3. | Tomas STANKEVICIUS | Olimpinė viltis/LTU |
3. | MATVEI MIAGKOV | Koenig JC/RUS |
5. | David SUPAKHUNOV | Olimpinė viltis/LTU |
5. | Daniil KAVALCUK | Воробьёв и Свирид/BLR |
7. | Marats FJODOROVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Kristians CEĻMILLERS | Jelgavas BJSS/LAT |
U10 z -42 kg (6) |
1. | Kajus CHARENKA | Ristis R.Sargūno g./LTU |
2. | Rokas LUOMANAS | Roni/LTU |
3. | Daniels JEFIMOVS | Lido/LAT |
3. | Dmitrijs ŽUKAUSKS | Jelgavas BJSS/LAT |
U10 z -46 kg (6) |
1. | Harijs HAHELS | RDsport/LAT |
2. | Joris FIODOROVAS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
3. | Bogdans MAĻUSEVS | Spars/LAT |
3. | Aleks PATEJENOKS | Jelgavas BJSS/LAT |
U10 z +46 kg (6) |
1. | Iaroslav MOTORIN | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
2. | Arnolds LOSĀNS | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Nojus CERNAUSKAS | Ugnies aidas/LTU |
3. | Damirs ZABOLUJEVS | Jikan/LAT |
U12 m -28 kg (6) |
1. | Justīne JANELE | Kyodai/LAT |
2. | Sandra WALENDZIK | Lemur Judo Club/POL |
3. | Ksenija ZUČIKA | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Māra JANOVA | Kyodai/LAT |
U12 m -32 kg (4) |
1. | Karyna ZHOHLIK | Grodno/BLR |
2. | Ilze ALEKSEJEVA | Gauja/LAT |
3. | Amina USMANOVA | Ādažu BJSS/LAT |
4. | Evelīna KAZAČENKO | V.Zeļonija SS/LAT |
U12 m -36 kg (7) |
1. | Kira DOLGOPOLOVA | Sambo Kaliningrad/RUS |
2. | Anna KOWALSKA | Lemur Judo Club/POL |
3. | Alisa GROMOVA | Budolinn Judokool/EST |
3. | Valeryia RABTSAVA | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
U12 m -40 kg (5) |
1. | Viktorija ĶERGALVE | Spars/LAT |
2. | Estere KOČKINA | LSPA DS/LAT |
3. | Liron OR | Champion Club/ISR |
4. | Kamilla JEFIMOVA | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Arta Līga SOPULE | Alūksnes BJSS/LAT |
U12 m -44 kg (3) |
1. | Mariya KLIMASHEUSKAYA | Dinamo Minsk/BLR |
2. | Nika MILICEVIC | Borsa Mostar/BIH |
3. | Riana IĻJAŠENKO | Ādažu BJSS/LAT |
U12 m +44 kg (3) |
1. | Zuza BANASZEWSKA | Lemur Judo Club/POL |
2. | Annika KUKUŠKINA | Samurs/LAT |
3. | Sofija LOSĀNE | Jelgavas BJSS/LAT |
U12 z -26 kg (11) |
1. | Aleksejs KULAKOVS | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Gabriel KOWALIK | Lemur Judo Club/POL |
3. | Itai HOCHMAN | Champion Club/ISR |
3. | Mārtiņš IEVIŅŠ | Lido/LAT |
5. | Mikolaj SARNOWSKI | Lemur Judo Club/POL |
5. | Jēkabs ĢIRNIS | Sigulda/LAT |
7. | Aleksandr MENSHIKOV | Tver Olimp/RUS |
7. | Jegors LAZAREVS | Samurs/LAT |
U12 z -29 kg (28) |
1. | Adis OROZMAMATOV | Kyrgyz Republic/KGZ |
2. | Vladimir ROMANOV | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
3. | Markuss ZUĢICKIS | Kyodai/LAT |
3. | Nikolai BONDARENKO | Gurievsk Red Star Club/RUS |
5. | Anton PODDUEV | Gurievsk Red Star Club/RUS |
5. | Kipras KARVECKAS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
7. | Aleksandrs GLASKOVS | Makkabi/LAT |
7. | Maksim LEOSHKEVICH | Кингисепп/RUS |
U12 z -32 kg (33) |
1. | Artak AZARUMYAN | Audentes/EST |
2. | Iļja VOLKOVS | Jaunība LV/LAT |
3. | David BASOV | Medved/RUS |
3. | Evgenii GUBIN | Gurievsk Red Star Club/RUS |
5. | Zahars LISENKO | Spars/LAT |
5. | Ēriks HOMKA | Lido/LAT |
7. | Vlad RYABOV | Isakovskie Judoisty/RUS |
7. | Mareks DUDOČKINS | Lido/LAT |
U12 z -35 kg (29) |
1. | Orestas ZIMINAS | Viesulo SC/LTU |
2. | Arturs VALTERS | Jaunība LV/LAT |
3. | Daniels ABALIHINS | Lido/LAT |
3. | Andrejs PABĒRZIS | Samurs/LAT |
5. | Demian VOLCHKOV | Gurievsk Red Star Club/RUS |
5. | Adil ALIEV | Rakhlin Judo School/RUS |
7. | Aleksandrs KUZŅECOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Dautartas MOZGO | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
U12 z -38 kg (21) |
1. | Tomass MANFELDS | Kyodai/LAT |
2. | Arsenijs GUDEJEVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Illarions BAŠMAKOVS | Ziemeļblāzma/LAT |
3. | Matvei SAVIN | Dinamo Minsk/BLR |
5. | Fricis Roberts ŠTRAUSS | Ādažu BJSS/LAT |
5. | Maksims PETRUŅA | Jikan/LAT |
7. | Grgorii EVMENENKO | Isakovskie Judoisty/RUS |
7. | Anton RYABCEVICH | Isakovskie Judoisty/RUS |
U12 z -42 kg (31) |
1. | Danila MELNIKAU | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
2. | Ņikita AFANASJEVS | Kyodai/LAT |
3. | Damian PASZEK | Rys/POL |
3. | Arsenijs MARČENKO | Kyodai/LAT |
5. | Ričards ZOLMANIS | Saldus/LAT |
5. | Maksims TIHONOVS | Lido/LAT |
7. | Robert ŚWIDWA | Lemur Judo Club/POL |
7. | Jonas RUTKEVICIUS | Ipon Panevezys/LTU |
U12 z -46 kg (15) |
1. | Ričards SABĻINS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Ruslans AZIZS VALIJS | Lido/LAT |
3. | Dovydas GVILDYS | Ukmergės dziudo klubas/LTU |
3. | Daniels STRODS | Kyodai/LAT |
5. | Ričards ZOROVS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Artūrs GRIBUSTS | LSPA DS/LAT |
7. | Omar KURBANOV | Rakhlin Judo School/RUS |
7. | Maksims POPOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
U12 z -50 kg (13) |
1. | Jeļisejs BUMAŽKINS | Jikan/LAT |
2. | Aleksandrs AVDEJEVS | Jikan/LAT |
3. | Vladimir CHIZHIKOV | Каллиста/RUS |
3. | Lukas KYBARTAS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
5. | Aleksandrs AVSJUKEVIČS | Lido/LAT |
5. | Nikita JUDANOV | Ippon/UKR |
7. | Arsenijs ANIKINS | Satori/LAT |
7. | Alekss VECKALNS | Kyodai/LAT |
U12 z -55 kg (4) |
1. | Artūrs JACENKO | Bosko/LAT |
2. | Daniels KUZMINS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Maksimilian CHARNYSHOW | Dinamo Minsk/BLR |
4. | Davyd KASTSIUCHYK | Dinamo Minsk/BLR |
U12 z +55 kg (12) |
1. | Aleksas RINKIAVICIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
2. | Patrikas TAURA | Ipon Panevezys/LTU |
3. | Alekss VANCANS | Gauja/LAT |
3. | Lukas PAULAUSKAS | Kedainiai/LTU |
5. | Iaroslav MOTORIN | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
5. | Radomirs VORONCOVS | Jikan/LAT |
7. | Artēmijs BLAŽEVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Rihards DONIS | Makkabi/LAT |
U14 m -36 kg (12) |
1. | Lidka JĘDRZEJEK | Lemur Judo Club/POL |
2. | Anna KOWALSKA | Lemur Judo Club/POL |
3. | Kira DOLGOPOLOVA | Sambo Kaliningrad/RUS |
3. | Viktorija KOVŠA | Ippon džudo klubs/LAT |
5. | Ana BOSNJAK | Borsa Mostar/BIH |
5. | Rugilė MAROZAITĖ | Ristis R.Sargūno g./LTU |
7. | Nika MOTIĻKOVA | Gauja/LAT |
7. | Julia RZENIEWICZ | Lemur Judo Club/POL |
U14 m -40 kg (6) |
1. | Anna GULĪTE | Kyodai/LAT |
2. | Evelīna JAVORSKA | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Varvara KUCHAR | Vilnius Viesulas/LTU |
3. | Alise BUĻJONE | Ippon džudo klubs/LAT |
U14 m -44 kg (7) |
1. | Wiktoria WITKOWSKA | Lemur Judo Club/POL |
2. | Sofija PONOMARJOVA | Makkabi/LAT |
3. | Darya KASPROVA | Dinamo Minsk/BLR |
3. | Marta NAVICKAITĖ | Vilnius Viesulas/LTU |
U14 m -48 kg (9) |
1. | Barbora ENDRIEKUTĖ | Plunges dziudo/LTU |
2. | Noa BRUZHANITSKY | Judokan/ISR |
3. | May SHAOULZADA | Champion Club/ISR |
3. | Zuza BANASZEWSKA | Lemur Judo Club/POL |
5. | Ritenberga ANNA MARIJA | RDsport/LAT |
5. | Taisiia CHIZHIKOVA | Каллиста/RUS |
7. | Aliaksandra KIRKITSKAYA | Grodno/BLR |
7. | Amēlija BARANOVSKA | Kyodai/LAT |
U14 m -52 kg (5) |
1. | Atene LAURINAVICIUTE | Ugnies aidas/LTU |
2. | Jekaterina BRJAKINA | Audentes/EST |
3. | Aļika AVTUHOVA | Spars/LAT |
4. | Antra MUŽICA | Kyodai/LAT |
5. | Palina ZAROUSKAYA | Dinamo Minsk/BLR |
U14 m -57 kg (6) |
1. | Anhelina PIATSURA | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
2. | Viyaleta MILIANKEVICH | Grodno/BLR |
3. | Alexandra PAPAGIANNAKI | Panellinios a.c Athens/GRE |
3. | Darya BAREIKA | Dinamo Minsk/BLR |
U14 m +57 kg (4) |
1. | Adele ŠULTE | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Patrīcija BOBROVA | Kyodai/LAT |
3. | Diana RAKHLINA | Rakhlin Judo School/RUS |
4. | Aliaksandra BIARDOUSKAYA | Grodno/BLR |
U14 z -32 kg (16) |
1. | Grigorii DURAEV | Tver Olimp/RUS |
2. | Nikolai KHATCHATOURIAN | INTERNATIONAL BELGIUM JC/BEL |
3. | Ivan TROFIMOV | Ippon/UKR |
3. | Rokas SABONIS | Draugystė Elektrėnai SK/LTU |
5. | Mantas JUSTINAVIČIUS | SPARTA JKKSC/LTU |
5. | Adis OROZMAMATOV | Kyrgyz Republic/KGZ |
7. | Simas POLIKEVICIUS | Vilnius Viesulas/LTU |
7. | Toms Kristiāns BIRKHĀNS | Kyodai/LAT |
U14 z -35 kg (22) |
1. | Jēkabs JĒKABSONS | Saldus/LAT |
2. | Deniss ŠABANOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Martins LĪVS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Nimrod VARDI | Champion Club/ISR |
5. | Aleksejs PJAVKA | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Artur KORNEEV | Isakovskie Judoisty/RUS |
7. | Mārtiņš PĀRUPIETIS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Krišjānis CERS | Kyodai/LAT |
U14 z -38 kg (22) |
1. | Kanstantsin VYSOTSKI | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
2. | Saad DIKAJEV | Audentes/EST |
3. | Anton DUBOVIK | Dinamo Minsk/BLR |
3. | Tomass MANFELDS | Kyodai/LAT |
5. | Ļevs RIBAKOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Ivan BABROU | Dinamo Minsk/BLR |
7. | Markuss ŠAICĀNS | Kyodai/LAT |
7. | Edvinas PUIKIS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
U14 z -42 kg (33) |
1. | Oleg PAUTOV | MGFSO Moscow/RUS |
2. | Niks LOMONOSOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Rolands KAZAČENOKS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Ori LAVI | Champion Club/ISR |
5. | Artsiom BIRYLA | Воробьёв и Свирид/BLR |
5. | Ņikita AFANASJEVS | Kyodai/LAT |
7. | Jan HEINE | Lemur Judo Club/POL |
7. | Zakhar PLETNEV | Tver Olimp/RUS |
U14 z -46 kg (32) |
1. | Ivan SAPONAU | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
2. | Adam VOICECHOVSKIJ | Olimpinė viltis/LTU |
3. | Anatolij TEGIPKO | Ippon/UKR |
3. | Aleksandrs STOMA | Lido/LAT |
5. | Bruno GAILĀNS | Sigulda/LAT |
5. | Bartek LIS | Lemur Judo Club/POL |
7. | Ori SHAI | Champion Club/ISR |
7. | Deniss KAMENSKIS | Bosko/LAT |
U14 z -50 kg (23) |
1. | Kuba WAWRZONEK | Lemur Judo Club/POL |
2. | Andrejs VANAGS | Ippon džudo klubs/LAT |
3. | Ivans MAKEJEVS | Ippon džudo klubs/LAT |
3. | Ernests LAUFMANIS | Makkabi/LAT |
5. | Arsēnijs CIHANOVIČS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Andrys KOPPEL | Aitado/EST |
7. | Matvejs LOBAŽEVIČS | Ziemeļblāzma/LAT |
7. | Andrei VERKHOVODKO | Малахит Сосновый Бор/RUS |
U14 z -55 kg (20) |
1. | Artjoms GOLUBKOVS | Kano džudo klubs/LAT |
2. | Damirs VOLODJKO | Spars/LAT |
3. | Timurs PANTELEJEVS | Bosko/LAT |
3. | Daividas BUTILOVAS | Olimpinė viltis/LTU |
5. | Julius VAIŠVILA | Viesulo SC/LTU |
5. | Maksims SUNCOVS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Artūrs JUŽENKO | RDsport/LAT |
7. | Rokas KOROVICEVAS | Ugnies aidas/LTU |
U14 z -60 kg (14) |
1. | Marios KAPSOUROS | Panellinios a.c Athens/GRE |
2. | Emir DIKAJEV | Audentes/EST |
3. | Yotam TADMOR | Champion Club/ISR |
3. | Ronalds PLOSTNIEKS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Rom FRIG | Champion Club/ISR |
5. | Aristarhs PUTEVICS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Aleksandr PROVODIN | Budolinn Judokool/EST |
7. | Andrejs GRIŠAČOVS | Bosko/LAT |
U14 z -66 kg (7) |
1. | Yahor RABTSAU | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
2. | Timofei KITOV | Olimpinė viltis/LTU |
3. | Zulis ALGIRDAS | Olimpinė viltis/LTU |
3. | Itamar PRIDAN | Champion Club/ISR |
U14 z +66 kg (16) |
1. | Gleb SHEVTSOV | Kibuvits/EST |
2. | Jānis STRAZDIŅŠ | Samurs/LAT |
3. | Nikita RINKIAVICIUS | Giri JC Pasvalys/LTU |
3. | Maksims BIZĀNS | Lido/LAT |
5. | Jevgeni LADÕGIN | Audentes/EST |
5. | Paulius ZAVISTONAVIČIUS | Vilnius Viesulas/LTU |
7. | Pavels BESSOLCEVS | Lido/LAT |
7. | Eldars DUBRO | V.Zeļonija SS/LAT |
U16 m -40 kg (5) |
1. | Lidka JĘDRZEJEK | Lemur Judo Club/POL |
2. | Lior SHMUEL | Champion Club/ISR |
3. | Julia WALENDZIK | Lemur Judo Club/POL |
4. | Gabrilova PIETŠAK | Lemur Judo Club/POL |
5. | Ana BOSNJAK | Borsa Mostar/BIH |
U16 m -44 kg (7) |
1. | Jadwiga DRYJAŃSKA | Lemur Judo Club/POL |
2. | Roni GOLDSHMIDT | Judokan/ISR |
3. | Wiktoria WITKOWSKA | Lemur Judo Club/POL |
3. | Jūlija Katrīna CELENBERGA | Alūksnes BJSS/LAT |
U16 m -48 kg (3) |
1. | Maryia BABROVA | Dinamo Minsk/BLR |
2. | Noa BRUZHANITSKY | Judokan/ISR |
3. | Deimante RAUGALAITE | Olimpinė viltis/LTU |
U16 m -52 kg (8) |
1. | Greta KUBLICKYTE | Olimpinė viltis/LTU |
2. | Yeva KARPACH | Grodno/BLR |
3. | Atene LAURINAVICIUTE | Ugnies aidas/LTU |
3. | Kseniia CHIRSKAIA | Rakhlin Judo School/RUS |
5. | Annija STRUPĀ | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Ola CZWAKIEL | Lemur Judo Club/POL |
7. | Žanete JĀŅKALNE | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Vanshika SHARMA | Chikara Judo/FIN |
U16 m -57 kg (10) |
1. | Kristiana JURKEVICA | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Ruta POLIKAUSKAITE | ASAHI/LTU |
3. | Alexandra PAPAGIANNAKI | Panellinios a.c Athens/GRE |
3. | Ella LAVIKAINEN | Lahden Judoseura/FIN |
5. | Marija SELEZŅOVA | Spars/LAT |
5. | Sofija KOĻESŅIČENKO | Ādažu BJSS/LAT |
7. | Yahel Tov Shem | Champion Club/ISR |
7. | Malgozhata SAVITSKAYA | Grodno/BLR |
U16 m -63 kg (2) |
1. | Elizabete MUNTJANA | Jelgavas BJSS/LAT |
2. | Ērika TJURINA | Jelgavas BJSS/LAT |
U16 m +63 kg (9) |
1. | Kristiāna BABIJA | Kyodai/LAT |
2. | Alevtīna ŠPIKA | Makkabi/LAT |
3. | Nicoleta VOULPASIN | Panellinios a.c Athens/GRE |
3. | Olga YUDINA | Каллиста/RUS |
5. | Liveta KUČYTĖ | Roni/LTU |
5. | Jura SUBACIUTE | Ugnies aidas/LTU |
7. | Hanna MARTSINOVICH | Grodno/BLR |
7. | Fausta PETRONYTĖ | Roni/LTU |
U16 z -38 kg (9) |
1. | Aliaksandr KAZAK | Воробьёв и Свирид/BLR |
2. | Radzislau PRANKO | Dinamo Minsk/BLR |
3. | Nikita SIDNEV | Ippon/UKR |
3. | Ivan BABROU | Dinamo Minsk/BLR |
5. | Gytis GORBUNOVAS | Ugnies aidas/LTU |
5. | Krišjānis CERS | Kyodai/LAT |
7. | Jurijs MOHOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Markuss ŠAICĀNS | Kyodai/LAT |
U16 z -42 kg (9) |
1. | Olivier NAERT | INTERNATIONAL BELGIUM JC/BEL |
2. | Jonas LOBINAS | Ukmergės dziudo klubas/LTU |
3. | Amit TENENBAUM | Judokan/ISR |
3. | Kuba GOLĘDZINOWSKI | Lemur Judo Club/POL |
5. | Evgenij BARABASH | Ippon/UKR |
5. | Kirils GOLUBEVS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Nikolajs SIDORIKS | Lido/LAT |
7. | Maksims ŠESTAKOVS | Liepājas KSS/LAT |
U16 z -46 kg (18) |
1. | Klimentij KLIMASHEUSKI | Dinamo Minsk/BLR |
2. | Roberts JAVORSKIS | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Aleksandr UDOD | Rakhlin Judo School/RUS |
3. | Ofek RAHMIM | Judokan/ISR |
5. | Artjoms GORBATENKO | Spars/LAT |
5. | Anatolij TEGIPKO | Ippon/UKR |
7. | Kirill POSTOL | Ookami/EST |
7. | Ramil AKHMEDOV | Каллиста/RUS |
U16 z -50 kg (23) |
1. | Yaroslav PETROV | Каллиста/RUS |
2. | Yehonatan VEKSLER | Judokan/ISR |
3. | Vladislav NORKA | Dinamo Minsk/BLR |
3. | Vladimir UDOD | Rakhlin Judo School/RUS |
5. | Robert SORKIN | Judokan/ISR |
5. | Dmitrijs SMIKOVSKIS | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Artjom KANASHKIN | Audentes/EST |
7. | Jānis Edgars ŠTRAUSS | Ādažu BJSS/LAT |
U16 z -55 kg (26) |
1. | Yonathan GUREVICH | Judokan/ISR |
2. | Rene ALTOSAR | Audentes/EST |
3. | Malik DOLAKOV | Borec Moscow/RUS |
3. | Rasyl GASANOV | Виктория Санкт-Петербург/RUS |
5. | Patriks KALNIŅŠ | Lido/LAT |
5. | Matas ISMAILOVAS | Gaja/LTU |
7. | Kiryl TKACHENKA | Воробьёв и Свирид/BLR |
7. | Deniss PUŠŅENKOVS | Ulbrokas SK/LAT |
U16 z -60 kg (22) |
1. | Adam BERSANUKAEV | Rakhlin Judo School/RUS |
2. | Valters JENERTS | Ādažu BJSS/LAT |
3. | Arturs LAUFMANIS | Makkabi/LAT |
3. | Aleksandrs ČUVIZOVS | Spars/LAT |
5. | Augustas ŠLYTERIS | Ristis R.Sargūno g./LTU |
5. | Orestas PELIVANOV | SPARTA JKKSC/LTU |
7. | Andris DŽEMO | V.Zeļonija SS/LAT |
7. | Nikolajs PANKRATOVS | Liepājas KSS/LAT |
U16 z -66 kg (14) |
1. | Arkadii IVANOV | Rakhlin Judo School/RUS |
2. | Elvis KĀRKLIŅŠ | Alūksnes BJSS/LAT |
3. | Rasmus SANDER | Aitado/EST |
3. | Ivan BILYK | Rakhlin Judo School/RUS |
5. | Nojus AMBRAZEVIČIUS | Roni/LTU |
5. | Danils DJAKOVSKIS | Liepājas KSS/LAT |
7. | Titas LAURINAVICIUS | Ugnies aidas/LTU |
7. | Mikhail LEMANTOVICH | Воробьёв и Свирид/BLR |
U16 z -73 kg (14) |
1. | Ilman NESIRKOYEV | INTERNATIONAL BELGIUM JC/BEL |
2. | Patrik ROOSTFELDT | Aitado/EST |
3. | Mark Fillip ZHAVARANAK | Dinamo Minsk/BLR |
3. | Saveliy LEGOSTAEV | Borec Moscow/RUS |
5. | Edgars ČAKŠS | Jelgavas BJSS/LAT |
5. | Maksims BIZĀNS | Lido/LAT |
7. | Jonas ŽILYS | Plunges dziudo/LTU |
7. | Dominik KATKOVSKIJ | Vilnius Viesulas/LTU |
U16 z -81 kg (9) |
1. | Valerii DIACHUK | Олимпийские Надежды/RUS |
2. | Oļegs PAŠINS | Ippon džudo klubs/LAT |
3. | Daniīls VASIĻJEVS | Lido/LAT |
3. | Narkevicius DZIUGAS | Ipon Panevezys/LTU |
5. | Martynas DOLGOVAS | Ukmergės dziudo klubas/LTU |
5. | Tjani KALLA | Satori/LAT |
7. | Aliaksey PILKOUSKI | Воробьёв и Свирид/BLR |
7. | Ņikita BILINČUKS | Alūksnes BJSS/LAT |
U16 z +81 kg (8) |
1. | Martynas PASKEVICIUS | Gaja/LTU |
2. | Aram SHAHBAZYAN | Olimpinė viltis/LTU |
3. | Eduard LADÕGIN | Audentes/EST |
3. | Armandas VASKAS | Ipon Panevezys/LTU |
5. | Martin MERKUSHEV | Kibuvits/EST |
5. | Kuba KARASIEWICZ | Lemur Judo Club/POL |
7. | Stsiapan TSERASHOU | Gomeļa raj. BJSS/BLR |
7. | Klāvs GAILĪTIS | Ādažu BJSS/LAT |
U18 z -50 kg (6) |
1. | Andrejs RIŽOVS | Ādažu BJSS/LAT |
2. | Marcus SAKSLADU | Audentes/EST |
3. | Adir YEHEZKEL | Champion Club/ISR |
3. | Artjom KANASHKIN | Audentes/EST |
U18 z -55 kg (11) |
1. | Yonathan GUREVICH | Judokan/ISR |
2. | Rene ALTOSAR | Audentes/EST |
3. | Mattyn YORGI | INTERNATIONAL BELGIUM JC/BEL |
3. | Artemi LARIONOV | Audentes/EST |
5. | Andis DOLGIĻEVIČS | Kyodai/LAT |
5. | Patriks KALNIŅŠ | Lido/LAT |
7. | Bartek LEPIANGA | Lemur Judo Club/POL |
7. | Dmitrijs ŠEVJAKOVS | LSPA DS/LAT |
U18 z -60 kg (14) |
1. | Andrejs SKOMOROHOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
2. | Aleksandrs ČERNIŠOVS | V.Zeļonija SS/LAT |
3. | Aleksandr GARADZHA | Medved/RUS |
3. | Viljar LIPARD | Audentes/EST |
5. | Romāns LOGINOVS | Alūksnes BJSS/LAT |
5. | Ori BEN DOR | Champion Club/ISR |
7. | Tupciauskas MANTAS | Ipon Panevezys/LTU |
7. | Kristaps BRICS | Kyodai/LAT |
U18 z -66 kg (21) |
1. | Anthony DE ANGELIS | Makkabi/LAT |
2. | Maksims DUINOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Deniel NURIEV | Audentes/EST |
3. | Gļebs MIŅAJLO | Lido/LAT |
5. | Hubert PASIECZYŃSKI | Lemur Judo Club/POL |
5. | Khvicha MESABLISHVILI | Medved/RUS |
7. | Gor AMAZASPYAN | Tver Olimp/RUS |
7. | Dmitrijs GUKOVS | Makkabi/LAT |
U18 z -73 kg (23) |
1. | Alexander DROCHNEV | MGFSO Moscow/RUS |
2. | Ņikita SKORBENKO | Jelgavas BJSS/LAT |
3. | Timafey AUDZEYENKA | Воробьёв и Свирид/BLR |
3. | Edvardas SOBOLEVSKI | Vilnius Viesulas/LTU |
5. | Oļegs MAISTRUKS | V.Zeļonija SS/LAT |
5. | Aleksandrs SKUJA | Alūksnes BJSS/LAT |
7. | Artjoms HOMENKO | Lido/LAT |
7. | Marks SUTIKA | Jelgavas BJSS/LAT |
U18 z -81 kg (8) |
1. | Marijus MITROCHINAS | Roni/LTU |
2. | Augustinas JURKEVIČIUS | Kedainiai/LTU |
3. | Aleksandrs ŠPIKA | Makkabi/LAT |
3. | Vjačeslavs MEĻŅIČENKO | Liepājas KSS/LAT |
5. | Edgars JURGENBERGS | Satori/LAT |
5. | Zygintas CEGELSKIS | Gaja/LTU |
7. | Andrejs KAMENSKIS | Bosko/LAT |
7. | Ruslans PETKUNS | Lido/LAT |
U18 z -90 kg (6) |
1. | Vytaras ZILINSKAS | Gaja/LTU |
2. | Daniels PAŅKOVS | Bosko/LAT |
3. | Ziedullo RAKHIMOV | INTERNATIONAL BELGIUM JC/BEL |
3. | Ņikita JAROŠEVIČS | Jelgavas BJSS/LAT |
U18 z +90 kg (6) |
1. | Aleksijs IVAŠČENKO | Lido/LAT |
2. | Mindaugas ILCIUKAS | Gaja/LTU |
3. | Ričards NOVIKOVS | Liepājas KSS/LAT |
3. | Lukas MALDUTIS | Roni/LTU |